1.Meal Okuma Cüzlerimizin Listesi

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Ay kardeşim sen başladınmı bile, Allah kabul etsin,
ee.. neler geçti bir iki kısa ayeti ekleseydin Bakara suresinden.
29 ve 30.cu cüzleride alabilirsin tabiiki, ben hemen listeye ekleyeyim, Allah c.c. razı olsun.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
tabi eklerim abi saolasın:)

fatiha suresi 5.ayet: (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

bakara suresi 3.ayet: Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.

156.ayet:Onlar ki, kendilerine bir musîbet isabet ettiği zaman: “Biz muhakkak ki Allah içiniz (O'na ulaşmak ve teslim olmak için yaratıldık) ve muhakkak O'na döneceğiz (ulaşacağız).” derler.

110.ayet:Ve, namazı ikâme edin (kılın), ve zekâtı verin. Nefsleriniz için hayır olarak ne takdim ettiniz (sundunuz) ise , onu Allah'ın indinde bulursunuz. Muhakkak ki Allah, amellerinizi en iyi görendir.

115.ayet:Ve doğu da Allah'ındır batı da. Artık hangi tarafa dönerseniz dönün, Allah'ın Vechi (Zat'ı) işte oradadır. Muhakkak ki Allah Vâsi'dir (rahmeti ve lutfu geniştir, herşeyi ilmi ile kuşatandır)

186.ayet:Ve kullarım sana, Benden sorduğu zaman, muhakkak ki Ben, (onlara) yakınım. Bana dua edilince, dua edenin duasına (davetine) icabet ederim. O halde onlar da Bana (Benim davetime) icabet etsinler ve Bana âmenû olsunlar (Bana ulaşmayı dilesinler). Umulur ki böylece onlar irşada ulaşırlar (irşad olurlar).

beni en çok etkileyen ayetler bnlardı diğerleride muhteşem ayetlerdi ama ben en çok bu ayetlere takıldım

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Okuman esnasında geçen ayet-i kerime'lerden bizlerede aktardığın güzel Meâller için Allah c.c. razı olsun Zilan.
29 ve 30.cu cüzede ismini kayıt ettim gördüğün gibi, onu devam edebilirsin.

Allah c.c. kabul buyursun.

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
25 ve 26. cüzlerde benim olsun inşallah.Kafam karışmasın.Annemin ve kendi cüzümün meallerinden başlayayım.

İnsana şevk veriyorsunuz Allah razı olsun.:)

(Düzenleyecektim fakat belki hoşlanmazsınız diye dokunmadım.)

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
25 ve 26. cüzlerde benim olsun inşallah.Kafam karışmasın.Annemin ve kendi cüzümün meallerinden başlayayım.

İnsana şevk veriyorsunuz Allah razı olsun.:)

(Düzenleyecektim fakat belki hoşlanmazsınız diye dokunmadım.)
Yadeller kardeşimiz Allah c.c. razı olsun, güzel duanız için amiiiinn.
hemen 25 ve 26.cı cüze isminizi ekleyeyim.
Dediğin gibi annenle paralel olarak hatim cüzünüzün aynı anda Mealinide okumuş olacaksınız,
çok güzel bir fikir, Mevlamız sizi kelamını anlamak istediğiniz için ayrıca çok sevsin inşaAllah.

düzenlemeyi yapabilirdin, bu alan bütün görevlilerimize açık, lütfen.. bir daha duymayayım :)

Selam ve dua ile

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Yadeller kardeşimiz Allah c.c. razı olsun, güzel duanız için amiiiinn.
hemen 25 ve 26.cı cüze isminizi ekleyeyim.
Dediğin gibi annenle paralel olarak hatim cüzünüzün aynı anda Mealinide okumuş olacaksınız,
çok güzel bir fikir, Mevlamız sizi kelamını anlamak istediğiniz için ayrıca çok sevsin inşaAllah.

düzenlemeyi yapabilirdin, bu alan bütün görevlilerimize açık, lütfen.. bir daha duymayayım :)

Selam ve dua ile
Tşk ederim.:)
Nebileyim sizinle hiç diyaloğum olmadığı için cesaret edemedim.
Bu sefer kendim düzelttim. çünkü annem meal okuyamaz, okuma bilmez. Onunkini de ben okuyacağım demiştim.:)

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
711
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,793