Abdestim Bozulur Mu ?

#1
Ayak baş parmağımda iltihaplı tırnak batması vardı. Tırnak batması geçmeye başladı ama iltihap su değince veya arada kendiliğinden az miktarda akıyor. Cuma namazı için okula gitmeden sabahları abdest alıyorum. Mesela abdest alayım 15 dk sonra çorabın üstüne baktığımda çok az bir sarı renk gözüküyor. Yani akıyor. Cuma namazına bu durumda gitmeli miyim? Çünkü namazdan öncede abdest alsam iltihaba su değdiği için sıvılaşıyor ve akıyor. Ve iltihabın kuruması uzun (1 ay) filan sürüyormuş.
 
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
El-Emin Abdest,Gusül,Teyemmüm 0

Benzer konular

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#2
Namazınıza engel değildir. Zaruret ile ve bilinçli yolunmadığı ve bilinçli akıtılmadığı için abdestiniz bozulmaz.
Gönül rahatlığı ile namazınızı kılın kardeşim. Allah şifa versin ve Allah kabul etsin
 

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#3
Detaylı olarak kan veya iltihap için farketmeksizin sizi rahatlatacak şekilde sorunuza cevap...

Özürlü olduğunu tesbit eden kimse, her namaz vakti için, ayrı abdest alır, o vakit için aldığı bu abdestle dilediği kadar nafile veya kaza namazı kılabilir. Vitir ve cenaze namazlarını edâ edebilir. Özür sâhibinin aldığı abdest, sadece içinde bulunduğu namaz vakti süresince geçerlidir. Bir namaz vaktinin çıkıp diğer vaktin girmesiyle abdesti bozulur. Giren yeni vakit namazı için, yeniden abdest alması gerekir.

Meselâ; bir özür sâhibi sabah namazı için vaktinde abdest alsa, bu abdesti sabah namazının vaktinin çıkmasına kadar muteberdir. Vaktin çıkmasıyla, yani, güneş doğmasıyla abdest bozulur, hükmü kalmaz. Artık bu abdestle hiçbir namaz kılamaz