Akıllı Kadınlar Neden Yalnızdır?

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Kadın ve erkek beyinlerinin ağırlığı anatomik olarak farklı değildir. AKIL kişinin biriktirebildiği
BİLGİLERİN toplamıdır ( AKIL konusunda ayrı bir yazı yazmam gerekecek galiba..!!)

konuyu çok güzel açıklayarak kapattın. ama acele etme yazdıklarını önce iyice bi anlayalım ,anlatalım sonra akıl konussunu yaz .:Dtesekkuraro, ,

kusura bakmayın konunun başlığı akıllı kadınların neden yanlız olmalarıymış. konu kapanmamıştır, ama niçin yanlız oldukları hakkında ki yorumlarınız tabi..

Erkekler tarihin ilk çağlarından beri bu görünün fiziki güçlerini kullanarak kadınlar üzerinde baskı kurmuşlardır, sadece fiziki güce dayalı bu üstünlük, erkeklerin kadınlar üzerindeki baskısını bu gün de devam ettirmektedir.
Yeme bizi hoca.
Abd'de Avrupada çalışan ve kariyer sahibi olan kadınlara yönelik şiddet varmı yokmu araştır bakayım ne çıkacak.:redface:

Yahu anlatamıyorum herhalde.Kariyer sahibi olabilecek durumdaki bayanların hangi birisi general rütbesine çıktı.Hangisi ordinaryüs oldu ?

Anlatmaya çalıştıgım bu.Bu arada bi ironi dikkatimi çekti akıllının biri konuyu açtı 40 kişi birleştik konuyu kapayamıyoruz şimdi :redface:

kamuran

Acemi Üye
Silver
:D aro paylaşımınız için erkeklerin akıllısıda vardır
inşallah onlar dövmez onlar
sever allah için sever o erkekler
allah erleridir hanımı kadını nimet bilir
kadına hürmet eder kadını
gülü koklar gibi koklar ve severler
kadınında erkekten üstünlüğü erkeğinde
kadınlar üzerinde üstünlüğü
olmadığını bilirler Akıllı erkekler er kişiler
Peygamber ahlakıyla ahlaklanmışlardır
inşallah bizde o erlerden oluruz akıllı erkekler
kadınlarını dövmek yerine uyarmayı bida
dinlemedimi bidaha uyarmayı
3 kez dinlemedi yine uyarmayı
artık dinlemedimi araya mesafe koyarlar
buda 3 gün sürer yine dinlemedi
dörde gelince az bir olsun döverler
ozaman yine dinlemedimi
allaha dua ederler ler isterler yarabbi beni
dinlemedi sen onunda benimde rabbimsin
ona akıl ver akıl verki suçunu anlasın
düzelmedimi artık
akıl sahibi ne yapsın
kadın cahilse...

Bazen erkekte yanlız kalabiliyor peki erkekler neden yanlızdır?
tesekkürler
böyle erkekler varmi???

Selma kardeşim yazmış:

konuyu çok güzel açıklayarak kapattın. ama acele etme yazdıklarını önce iyice bi anlayalım ,anlatalım sonra akıl konussunu yaz ., ,

kusura bakmayın konunun başlığı akıllı kadınların neden yanlız olmalarıymış. konu kapanmamıştır, ama niçin yanlız oldukları hakkında ki yorumlarınız tabi..
Evet kardeşim,
Kadınların neden yalnız olduklarına gelince:

Yazımda açıkça belirtmiştim ki insanlar gelişme eğitim çağında ne kadar çok bilgi edinir,
ne kadar çok şey öğrenirlerse o kadar akıllı olurlar veya onlara AKILLIDIR denilir.

Buradan şunu anlıyoruz ki kadın veya erkek akıllı olabilmek için BİLGİ BİRİKİMLERİ nin
derecesi kadar akıllıdırlar. Yani daha çok bilgi sahibi olan kadın DAHA AKILLIDIR.

Erkekler AKILLI kadından korkarlar. Bu nedenle erkekler kendinden daha akıllı kadınlarla evlenmekten çekinirler, çünkü kendinden daha akıllı olan kadınla evlenen erkek bilirki,YÖNETİM kadına geçecek ve evliliğinde kadın tarafından yönetilecektir,buna razı olmak istemez, ayrıca bir de çok eski ERKEKLİK GURURU, KAZAK ERKEK OLMA DÜRTÜSÜ,
KILIBIK ERKEK OLMA KORKUSU gibi nedenlerle ,erkekler AKILLI KADINLA evlenmekten
korkar,çekinirler. Gayet tabii ki bu da AKILLI KADINLARIN yalnızlığı ile neticelenir..

Gelelim sevgili kardeşim ABDULKADİRBOYRAZ kardeşimin yazısına:

Yahu anlatamıyorum herhalde.Kariyer sahibi olabilecek durumdaki bayanların hangi birisi general rütbesine çıktı.Hangisi ordinaryüs oldu ?
Sevgili kardeşim, anlatamadığın şey kadınların neden general olamadığı veya ordinaryüs
olamadığı dolayısıyla akıllı olmadıkları mı ??

Sevgili kardeşim, Bilmiyorum haberin var mı ? Bugün üniversitelerimizde yüzlerce
bayan profesörlerimiz, rektör olarak, bilim dalı başkanı olarak yüzlerce erkek profesörleri
yönetmektedirler. Siz anlatamıyorum diyorsunuz ancak (affedersiniz..!) bana anlayamıyorsunuz gibi geldi.....

SELAM VE SEVGİLERİMLE......

Hoca acaba bu yüzden egitim kalitesi 20. dereceden iyi bir ülke olabilir miyiz ? :redface: bayanlara gerizekalı muamelesi yaptıgım falan yok olayı emrahlaştırmayın hemen.Sadece erkegin bir nebze üstünlügü var diyorum altı üstü bu.

Hoca acaba bu yüzden egitim kalitesi 20. dereceden iyi bir ülke olabilir miyiz ? :redface: bayanlara gerizekalı muamelesi yaptıgım falan yok olayı emrahlaştırmayın hemen.Sadece erkegin bir nebze üstünlügü var diyorum altı üstü bu.

Sevgili kardeşim,

Hoca acaba bu yüzden egitim kalitesi 20. dereceden iyi bir ülke olabilir miyiz ?
Bu tesbitinizle ,eğitim kalitemizin düşük olması ile erkeklerin kadınlardan daha akıllı olması arasında nasıl bir ilgi veya münasebet kuruyorsunuz anlamak mümkün değil....
Sadece erkegin bir nebze üstünlügü var diyorum altı üstü bu
Bu tesbitinizle hatanızı HAFİFLETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ AMA OLMUYOR.

Kabul görmedi....

Gelin erkekle kadın arasında beyin ağırlığı farkı yoktur, erkek ve kadından
hangisi daha bilgili ide daha akıllı olur noktasına gelişverin de...

BARIŞALIM...

Selam ve sevgi ile kardeşim......

Not : Bu arada şu AKIL meselesi üzerinde bir yazı yazacağım galiba demiştim,
DİNİ SORULAR başlığına yazıyorum, eleştirilerinizi beklerim...

Herhangi bir alaka kurdugumu söylemedim.Belkide bundandır kimbilir.:redface:

Erkek beyni 1.370 küsür gram kadın beyni 800 küsür gramdır.Evet bu iddiamın hala arkasındayım.Fakat bu zekayı nasıl etkiler bilmiyorum.Ama yineliyorum ben herhangi bir başarıya imza atmış kadın bilim insanları göremedim.Bir einstain bir Eflatun bir mevlana bir yunus göremedik İstisnaları elbet saymıyoruz

Neyse uzamasın yazını okuyalım inşallah.:redface: