• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Arabesk Muzik Orucu Bozarmi ?

DarkBladeX

Acemi Üye
Silver
sagolasin. Wallah cok aradim bir turlu net cevap alamadim. Dinimizi asla unutmamak gerek, illahi de islami cok iyi bir sekilde aslinda anlatiyor.
Ben bir hata yaptim ama bu tamamen okul yuzunden kurani biraktim. Yarimina kadar okudum sonra 3 veya 4 sene okumadim. Burda baya bi gunah topladim.
Insallah bunu tekrar duzeltebilirim. Allah butun gunahlarimizi af eylesin.

ugur_

<b>Yalnız Kurt</b>
Silver
yapılan hatalar geçmişte kalmıştır kardeşim bize düşen gereği gibi tövbe etmektir.insanın bir adıda nisyandır yani insan unutkan ve gafildir hataya meyillidir.gerek nefis gerek şeytan insanı hataya düşsün diye uğraşır ve bazen bunda başarılı olur burada şahsa düşen hemen tövbe etmektir af dilemektir acziyetini bilip yaratıcısına sığınmaktır çünkü ALLAH'ın rahmeti azabını geçmiştir ve O ALLAH RAHMANDIR ayetleriylede bize nasıl tövbe edeceğimizi anlatmış ve resul sav ilede bunu bizlere öğretmiştir.
bizler yaptığımız hataları kimseyle paylaşmayalım ama rabbimize dökelim kapına geldim yarabbi diyelim aciziz günahkarız affına muhtacız senden geldik ve dönüşümüz sanadır diyelim ve bu hatalara düşmemek içinde sürekli olarak
''ALLAHIM beni biran bile nefsimle başbaşa bırakma ,ey kalpleri çeviren rabbim kalplerimizi ve ayaklarımızı dinin üzerine sabit kıl '' diye dua edelim
vesselam

Oruc tutmak bir ibadettir... Lakin o ibadet de imsak'tan akşam vaktine kadar mideyi korumakla tutulan bir şeydir neticede...

Müzik dinlemekle mideye bir şey gitmiş olmaz ki oruç bozulsun...

Küfür etmek de orucu bozmaz neden bozsun ki... Oradan da mideye bir şey gitmiyor...

Lakin, küfür etmek, gayr-i ahlaki konuşmak haram'dır ve günahtır...

Arabesk müziklerinin içersinde "Genel İslami Değerlerle" bağdaşmayan yakarışlar ve sözler var... Elbette bunları da dinlemek haram'dır...

Günah işlemişsen, onları bizlere duyurma... Onlar mahrem'dir... Rabb'in ile senin aranda kalsın onlar özel olarak... Bana söylesen de ben affedemem.. Rabb'in'e ilet özel olarak...