Avrupali Türk'ü neden sevmez

#1
Bir Türk üniversite öğrencisinin o zamanlar İstanbul Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Alman asilli Prof. Neumark'a sorduğu bir soru karşısında Prof'un verdiği cevabı içeriyor. Soru: “Avrupa bizi neden sevmez.” Profesörün ilginç cevabı: “Çok samimi olarak itiraf ediyim ki, Avrupa Türkler’i sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin, hıristiyanların hücrelerine Türk ve İslam düşmanlığı sinmiştir. Sebebine gelince: Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laiklik şöyle dursun Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder. Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındalar; tarihten Türkler çıkarılsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarılsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir. Avrupa’nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız. En az 400 yıl, Avrupa’da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz. Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Balkanlar ve Orta Avrupa’yı Haçlılara mezar ettiler. Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar. Selçuklu bilhassa Osmanlı, İslamiyet için her şeyini feda etmeseydi, İslamiyet varlığını bugün sadece Hicaz’da devam ettirirdi. Kaldı ki, Vehhabiliği kuranlar İngiliz Dominyom (sömürge) Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet’i sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı Asr– Saadeti devam ettirdi. Kilise size kin kusmaktadır. Sebepleri yukarıdadır. Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz gün Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Yine sizler, Avrupa’nın tarihî düşmanısınız ve düşmanı olarak kalacaksınız!”

ALINTI CADDENİN SAYGIDEĞER PONDER İSİMLİ ÜYESİNE AİTTİR.TEŞEKKÜRLER PONDER'E.İŞTE BUGÜN TÜRKÜM DİYEMEYENLERİN KULAKLARI ÇINLASIN.TÜRKLERİN TÜRKÜM SÖZÜNDE İSLAMA HAKİMLİK DEĞİL HADEMELİKTEN HİZMETKARLIKTAN GELDİĞİNİ TÜRK MİLLETİNİN İSLAM DİNENE NE DENLİ HADEME DURDUĞUNU AVRUPA BİLİYOR VE İTİRAF EDİYOR.SELAM VE DUA LARLA.

 

Benzer konular

#2
avrupa bizi sevmiyor doğru,
din ayrımcılığından da sevmiyor..
boşuna söylenmemiş,
Türk'e Türk'ten başka dost yok..

ben allahını ve Peygamberimizi seven herkesi seviyorum,
milliyet ayırt etmeksizin, zenci japon kızılderili bile olsa..

tek karşı olduğum
dinimize ve milletimize hainlik yapanlardır..
:6_18_5: :6_18_5: :6_18_5:
 
#4
Hocam tabİkİ tÜm mÜmİnler kardeŞtİr.yasemİn yanliŞ bİr cÜmle kurmuŞun.Şİmdİ halklarin duruŞu İle devlet polİtİkalari deĞİŞİyor yasemİn ordan dolayi tÜrkÜn tÜrkten baŞka dostu yok kanisina vardi.Şunu gÖz ÖnÜne alirsak doĞru suudİ kral abdullah in baŞkan buŞh İle el ele dolaŞip ne denlİ dost olduĞunu tv lerden gÖrdÜk.krala bakacak olursak o bİzİm dostumuz olmaz.ama tabİkİ kral abdullah bÖyle dİye tÜm arap dÜnyasida bÖyle deĞİldİr.mesela surİye İnsani bİze Çok yakindir ve severler ama beŞer esat ve surİyenİn hataycilari bİzİ sevmez yasemİn onun İÇİn kurdu heralde bu cÜmleyİ.ama devlet polİtİkasi olarak gerÇekten tÜrk devletİne kaÇ tane dost devlet var hÜmayÜn hocam.tamam halklar tÜrk halkini Çok sevsede yÖneten ler...
 
#5
her ülke elbetteki öncelikle kendi menfaatini düşünür. bizde öyleyiz, diğerleride öyle. arap ülkelerinin başında diktatörlerin olduğunu ve bunları batılı ülkelerin yerleştirdiğini hepimiz biliyoruz. ama böyle olması bile bizim böyle bir düşünceyi dillendirmemizi meşru kılmaz. biz düşmanlarımızı değil dostlarımızı artırmanın gayreti içinde olmalıyız.
 

fatma_zeynep

Acemi Üye
Silver
#6
Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, ALLAH (yerine) kendisinin onları sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' ALLAH yolunda cihad eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir.(maide 54)

Araplar islam dinini tam manasıyla yaşamayı terkettikleri zaman Allahu teala bu ayeti kerimedede buyurduğu gibi islama Osmanlı devletini sancaktar kılmıştır..

Ama malesef günümüzde Osmanlı devletinin devamı olan bizlerde İslamın sancaktarı değiliz.

Efendimiz sav. Arabın aceme aceminde araba bir üstünlüğü yoktur buyuruyor. Türkünde başka bir millete üstünlüğü yoktur..

Allah indinde üstünlük takva iledir...
 

ruhefza

Super Moderator
#7
"Bana TÜRK'lerden kurulu bir ordu verin tüm Dünya'yı işgal edeyim." Napoléon Bonaparte

korkularından

asırlık kuyruk acılarından

coğrafyamız

inancımız

say say bitmez yaaa biz neymişiz:))
ne mutlu Türküm diyene
 
#10
her ülke elbetteki öncelikle kendi menfaatini düşünür. bizde öyleyiz, diğerleride öyle. arap ülkelerinin başında diktatörlerin olduğunu ve bunları batılı ülkelerin yerleştirdiğini hepimiz biliyoruz. ama böyle olması bile bizim böyle bir düşünceyi dillendirmemizi meşru kılmaz. biz düşmanlarımızı değil dostlarımızı artırmanın gayreti içinde olmalıyız.
hocam tabiki onları düşman kılmak konusunda meşru değil bu konu ama tam bir dost olarakda sırtımızı onlara veremeyiz.tedbiri elden burakmamak gerekir.birinci dünya savaşında henüz diktatörleri yokdu bizi ingilizlerle bir olarak vurduklarında o zaman özgür irade kullanmışlardı ama yine mümin müminin kardeşidir.herkes yaptığının cezasını ahrette mevlaya verecek.bende sen gibi arap dünyasına düşmanlık yanlısı değilim.ama tam güven içindede değilim...
 

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
959
Ayşe Hatun