bir bakın es geçmeyin...

Gül

<b>♥gül♥gül♥gül♥ </b>
Silver
#1
Övünenler yaratsınlar bir tane yıldızı da görelim. Yaratsınlar bir gonca gülü. Yaratamazlar ters düşer Yaratan mutlak ve tek hakimiyeti sadece. Rabbimiz ol demesiyle olur herşey dilerse olur.
Herkesin tatlı uykuda rüyalarının bilmem kaçıncı yarısında yıllardır geceleri beni uyandıran. Semayı yıldızları seyrettiren güç gözyaşlarım yüzüme akar inciler gibi. Bağrı yanık derde düçarlar ağlar başka yerde.
Neler geçmezki aklımdan ama ben muntazam olana .Teslim olmak için başlarım tevbeye ,sonra teslim olurum. Bir anda dünya kendim dünyalıklar ardımda kalır, tam teslimim der inlerim. O anki gözyaşım baldan tatlıdır.
Ve bazanda öyle yalnız hissederimki kendimii. Sadece bakiyi özlerim her şey emanetken cismimiz verilen verilecek olanlar. Hiç birşeye benim diyemem ve benliğimi yıkarım bendeki beni, nefsimin söylettiği beni. Ayaklarım altında çiğnerim, kalbimde ruhumda başlamışken çırpınışlar.
Esmeğe başlar bazusabah rüzgarı. Ondan gelen koku beni mest eder. Çok geçmeden bülbülün firakı sarar seher vaktini. Bir yanda kalbiyle gönlüyle yolculuk eden gönül yolcuları diğer yanda bülbülün firakı ahu zar eder inler .Aşıklarda inler her seher vakti.
Sevmesini bilmeyen yürek taşımadansa Allah aşkıyla sevgi dolu yürek ne güzel. O an Allah aşkıyla kalpler öyle coşarki kalbi muhabbet başlar. Allah zikri Bir an gelir açılsın perde der yalvarırım açılması ki bakiye geçiştir. Vuslat diye inlerim garipçe. Yıllarca vuslat dedim durdum. Ama mademki yazıyorum yazdıran var ruhsat var. Dilemezse yazmaz ellerim tutmaz parmaklarım,anladım ben neden kaldırıldığımı gecenin son bölümünde beni uyutmayan semayı izleterek tevbe tevekkül dualarla ibret alarak bakmaya zorlayan yaratılanlardaki muhteşem Sırrı hiç bir şeyi boşuna yatatılmadı derken Onu herşeyi yaratanı anmak aşkı badeyi yıllardır yudum yudum bana içiren
Rabbime hamd ve şükrümün artması o saatlerrde yakaladığım huzur gecenin sessizliğindeki huzur sükunet
Beni iki büklüm eden acızliğimi cürmümü bildğim kul olma ,zerreciklerden birisi olmak
.Ve umutla ellerimi kaldırıp dua edişlerim gecelerdeki huzur o anlarda sadece Rabbimi düğünmem beni mutlu ediyor.
Ona sevdiği habibine gönülden yaklaşma. Dualarım O anki kalbimdeki heyecan. Sonra isteyin vereyim denen söz aklıma gelir.
Ve Rabbimin her yarattığında sırları var. Aslında yaşamak güzel ve Rabbim yarattı diye bakınca .Bir gözümüze verilen nurun şükrünü dahi tam yapamazken. Ya bizlere sunulan diğer vücut azalarımız. Hangi emanetinin değerini idrak edebiliyoruz sanırım hiç yada .Hiç denecek kadar az.
Rabbimizin bize verdiği emanetlere sadıkmıyız. Ve her gece çıkan o kadar yıldızlar kainatta hiçbirşey boşuna yaratılmadı. Her yıldıza bakarken beni düsünceye salan. Onlardaki düzen. En ufak birşey sarsılsa infilak olurdu.
 

Benzer konular