Bir israf daha önlendi..

Futbolcu.61

Çalışkan Üye
Süper Moeratör
#1Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararının yerinde olduğunu, oylamanın taraflı yapıldığını, Türkiye tanıtımına da katsısının olmadığını söyledi.

Arınç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Medya ve İletişim Meclisi'nin Bolu Gazelle Otel'de düzenlediği 'Yeni Yüzyılda Medya ve İletişim Arama Konferansı'na katıldı. Bülent Arınç, Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmamasıyla ilgili bir soru üzerine TRT'nin bu konuda detaylı açıklama yaptığını belirterek, şöyle dedi:
"Bu bizim aldığımız bir karar. TRT kararı alırken her şeyiyle düşündü. Yıllardan beri katıldığımız bir etkinlik. Ama son yıllarda özellikle değerlendirme konusunda dün açıklama zaten çok detaylıydı. Bu açıklamaya da dikkat ettiğimiz zaman bu katılmama kararının ne kadar doğru haklı ve yerinde olduğu anlaşılacak. Bu bir eksiklik değil. İleride şartlar müsait olduğunda bu yarışmaya tekrar katılabiliriz. Ama bu sene bazı ülkeler zaten katılmıyor. Değerlendirme kriterleri değişmedi. Bu bloklar halindeki etkileşim devam ediyor. Bu yarışmada biz hangi güçlü grupla gidersek gidelim, istediğimiz puanları alamıyoruz ve Türkiye'nin tanıtımı için de çok faydalı olmuyor. Detaylı bir inceleme sonucunda TRT, Eurovision'a katılmama kararı aldı."
 

Benzer konular

#4
Yahu zaten Türkiyeyi gavur ülkesi olarak tanıyorlar....böyle tanıtımın Allah belasını versin.....Böyle tanıtım olacağına hiç olmasın daha iyi....Hem şarkıyla türküyle ülke tanıtılmaz hele gelenek ve kültürümüzde olmıyan şarkı ve pop müzikle asla tanıtılmaz...Hem daha öncelikle sayısız faaliyet ve icraat vardır.Biz bunları bırakıyoruz pop mopla tanıtım yapmaya çalışıyoruz......İnşaallah ebedi olarak dönmeyiz Yurovizyona....selametle...