bir soru ( sabir ederken nasil davranmali ve ...)

grafiker42

Acemi Üye
Silver
arkadaslar bundan 3 ay önce ben kiz arkadasimdan tam söz arefesinde ayrilmistim ve sonra bu olay bana baya bir seyi öGretti en azindan çevremdeki insanlari ve bunun gibi ..... Her gece rüyalarima girer oldu. ve hemen hemen her gün Kuran-i Kerim meali dinliyorum ve okuyorum ve ALLAHTAN hep yardim dileniyorum çünki biliyorum ki O aldi ve O geri verecektir... Bunda süphem yoktur. Iste okuduklarimda sabir esaslari var ama düsünüyorum
da acaba oturup beklemek mi lazim yoksa uGras vermek mi lazim? ben elimden geleni de yaptim ama karsi taraf hep olumsuz tavir takiniyor ve kizlarinida ister istemez yönlendiriyorlar. Oda sanki kendi istemezmis gibi davraniyorlar ve iliskinin bitmesi için sudan sebebler ileri sürüyorlar sebebi de beni ailesi tam 3 senedir tanimis olmalari o yüzden bir dediklerini bir dedikleri tutmuyor. ve kiz arkadasimda kendisine baski yapiyor unutmak için ama ben tasarimci olduGum için düsünemiyorum bile artik nasil sabredeçeGimi bilemiyorum... Bana bu hususta yardimci olursaniz çok sevinirim....

Benzer konular

sanki bu soru daha önce yinemi sorulmustu :roll: neyse...

kardesim mevla teala ne buyuruyor hadisi kutsisinde,

'sizin nice hayir gördüklerinizde ser,ser gördüklerinizde hayir vardir'. belkide sizin için böylesi daha hayirlidir.altinda ne hikmetler olduGuna biz vakif olamayiz.bize düsen sabri becerebilmektir.eGer siz kendi düsüncelerinize göre o kisiyi kendinize hayirli görüyorsaniz ve elinizden geleni yaptiysaniz bundan sonra allaha tevekkül edip,sonucu takdiri ilahi' ye birakin bence.kaderinizde ne varsa muhakkak o olacaktir.kimse bunu disinda bisey yapamaz.siz her zaman dua edin ve hakkinizda hayirlisini isteyin.
fakat ailesinin sizi 3 sene taniyipta nihayetinde böyle davranmasida garip yani.senelerdir sizi taniyamamislarmida 'söz' gibi asamadan sonra fikir deGisikliGi yapiyorlar.(gerçi olayi tam olarak bilemiyoruz tabi.sizinde hatalariniz olabilir.)birde size yüz çeviren bir insanin üstüne gitmeninde bir anlami yok bence.'beni istemeyeni ben hiç istemem' deyin ve tepkinizi koyun' (daha doGrusu koymaya çalisin) sana sabir dilerim kardesim.allah yardimcin olsun ve hakkinda hayirlisi versin.

grafiker42

Acemi Üye
Silver
ya tabiki kardesim benimde hatalarim ve kusurlarim olmustu ama kiz arkadasimla biz konulari konusur ve bir sonuca çikardik biz bu 4 senede ( ben ailesiyle 1. seneden sonra tanistim) bir çok kavga, üzüntü, keder, nese herseyi paylastik. Bana derdi sen çok tutucusun bizim aileye ters bunlar karsindakini olduGu gibi kabüllen derdi... Bende derdimki bu güne kadar giymisin kusanmisin gezmisin ama eline ne geçti bak ölüm var derdim. Yaz aylarinin gelmesini istemezdim giyim tarzi yüzünden... Iste türban takanlari bu yasta türban mi takilir din insanin içindedir... giyim kusam ne ki önemli olan kalben yasamak, insana güven duymak derdi. DiGer yabanci erkeklerle toka yapmamak onlarin için bir yobazlik göstergesi idi. beni bu yüzden çok tutucu bulur ben yazin sicaktan çok çekiyorum o yüzden açik seçik giynirim derdi ve bu sebeblerden dolayi kavga ederdik bana zaman ver diyerek konusurdu ben böyle görmedim garibime gidiyor ama ailem duymasin yadeyse vermezler dedi bende dedim ki bunlar güzel seyler bir bayanda olmasi gerekenler dedim yarin bunlari yasayacaz ailenle konus daha kötü sonuçlar çikar. Bosanmak zorunda kaliriz dedim. Ve ablasi isteme gününden 3 gün sonra eee siz babamin iyi niyetini süistimal etmisiniz 3-5 elbisenin adni yapmisiniz aksim gelin konuslalim ama babamin kafasina bitmis olmayacak gibi dedi bende babanizin kafasinda bitmisse gelip te elim bos dönecekse hiç gelmem siz kizinizi babama deGil bana vereceksiniz kiziniza söyleyin mantiGiyla düsünsün ben baba ecindeki imkanlari veremem dedim bitti... En çok üzüldüGüm kiz benle çikasiya kadar oruç tutmazmis bende sonra 5 vakit namaz kilardi, oruç tutardi, Kuran-i Kerim okurdu iste bu yüzden evlenmeyi çok istedim ama kismet deGilmis simdide olmuyor iste eski yasantisina dönecek mecburen öyle derdi üzüldüGüm bu ve nasil sabretceGimi bilemiyorum... Kisacasi ablasi araya finte ve fesat koydu biraz da ben kendimi yanliy anlattim bitti deyince ne konustuGumu bilemedim... Kisacasi böyle ama beni ablasi arkamdan çok kötü vurdu...

kardesim sen yapacaGinizi yapmissiniz.bir insani kurtarsaydiniz tabiki çok güzel olurdu.ama karsi tarafinda içinde biraz öGrenme isteGi ve yasama hevesi olmasi lazim.bunlar körü körüne sadece karsi tarafin isteGiyle yapilacak seyler deGil.bence hakkinizda hayirlisi olmus.bu size bi nevi ders olsun.eGer bu sekilde yasayan bi insansaniz o zaman basta seçiminizi ona göre yapmalisiniz.ben deGistiririm,yasatirim, vs..laflari biraz bos..mevlam yardimciniz olsun.selametle..

grafiker42

Acemi Üye
Silver
...tabiki çok tsk ederim zaten bende elimden geleni yaptim ama tabiki aile bu tip islerde daha baskin çikiyor... Ne yapalim ALLAH HAKKIMIZDA BU HÜKMÜ VERMIs elimzden geleni yapmak lazim gerisi ALLAHIN TAKDIRI belki birgün HAYIRLISIYLA DÖNECEKTIR... Arkadasimin çok güzel bir sözü vardi " GITTIYSE SENIN DEGILDI DÖNERSE ZATEN SENINDI"

G

gece_gunesi41

Misafir
kardesim allah sabir versin sana yüce rabbim dayanabilme gücü versin gerçekten çok üzüldüm diyecek kelime bulamiyorum insallah hayirlisiyla muradina kavusursun yüce rabbim dualarini kabul eder ins. :cry: :cry:

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
75
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
262
Ayşe Hatun