Boşanmış ve 1 çocuğu olan biri ile evlenir misiniz ?

Boşanmış bir çocuğu olan biriyle evlenir misiniz?

• Evet

Kullanılan: 10 52.6%
  • Hayır

Kullanılan: 7 36.8%
  • Kararsızım

Kullanılan: 2 10.5%

• Kullanılan toplam oy
    19

MEHMET_NL

Acemi Üye
Silver
her iki tarafta bir biriyle anlasabilirse , cocugunda bu evlilige olumlu bakarsa ve ve yeni babasina isinirsa olur, yanliz benim nicimdeki korku su olur. Cocuktan dolayi eski esiyle bir turlu bagi kopmadigindan. Cocugu almaya falan geldiginden rahatsizlik duyarim herhalde

mustafa sert

Çalışkan Üye
Silver
Selamun Aleykum

Kıymetli kardeşlerimiz unutmayınızki sevgili peygamberimiz s.a.v Hatice annemizle evlendiğinde annemizin ilk evliliğinden olan bir erkek çocuğu vardı ve peygamberimiz s.a.v bu çocuğa hep yavrucuğum diye hitap ederlerdi sonra bu çocuk büyüdü ve çok kıymetli bir sahabe oldu.Düşünenler için bu olayda Yüce Rabbimiz cc. Peygamberimizin s.a.v şahsında hepimize mesaj vermektedir

Selam ve saygılarımızla..

tekamul

Çalışkan Üye
Silver
Bekar bir insanın boşanmış ve çocuklu bir bayanla veya erkekle evlenmesi ağır imtihanlardan birisidir.

Sahip olma ve ait olma duygularını çok yoğun yaşayan insanlar asla böyle bir imtihana girişmemelidirler.
Çünki bu tarz kişilerin böyle bir imtihanı kaybetme ihtimalleri çok yüksektir. Evliliği kıskançlıklarına kurban ederler.

İmtihanı ağır kılan gerçekler nelerdir?

1- Evlenirken sorumluluğunu aldığınız kişi sadece bir kişi değil aynı zamanda çocuk(lar).

2- Çocuklu evliliklerde her zaman bir şekilde boşandığı eşle irtibat devam edecektir.
Çünki boşanmış da olsa çocuğun biyolojik olarak anne-babası olduğu gerçeği hiç değişmez.
Çocuğun eğitimi, yetişmesi evliliği, düğünü... gibi bir çok konuda eski eşle irtibatlı olunması kaçınılmazdır.

3- Siz ne kadar eşinizle iyi anlaşırsanız anlaşın çocukla çok iyi anlaşacağınız anlamına gelmez. Çocuk sizi asla kendi anne-babasının yerine koymayacaktır.
Onun için bu çocuk için kafanızda kesin bir tanımlama yapıp ona göre davranış kuralları geliştirmeniz kaçınılmazdır.
Kendi çocuğum gibi ilgilenirim ne var bunda gibi bir adım ötesini perdeleyen söylemleri geçin ve gerçekçi olun.
''Dünyada ne ucuz diye sormuşlar? Elin çocuğu ele ucuzdur demişler.'' Unutmamak gerekir.

Bu gerçeklerden habersiz ve büyük heveslerle mi diyelim, aşkla, sevda ile mi diyelim her neyse yapılan evlilik,
Bir kez daha yıkılmanıza acı çekmenize sebep olacaktır.

İslami olarak bir engel var mı? Hayır tabiki olamaz.
Ancak İslam tedbirli olmayı ve bir işi yaparken sonunu düşünmeyi tavsiye eder.

Sürç-i Llsan etmişsek affola

Selam ve dua ile

Moderatörün son düzenlenenleri:

tekamul

Çalışkan Üye
Silver
Abi muhteşem bir açıklama olmuş ellerine aklına fikrine bilgine sağlık
Allah razı olsun kardeşim.

Konuya başka bir perspektiften bakmayı sağlayabilirsek faydalı olur diye düşündüm.

El hasıl bu tarz evlilikleri nefis mücadelesinde başarılı olmuş kardeşlerimiz düşünebilir.
Çünki ömür boyu yeni ve ağır bir imtihanın içerisine girileceği unutulmamalıdır.

C

Cennetgozlu

Misafir
Ben 27 yasinda bekar hic evlenmemis bir bayanim ve suan bi evlilik dusundugum kisi evlenmis ayrilmis iki kizi var zor bi karar ve durum terzi kendi sokugunu dikemezmis baskasina akli veririzde ama insan ayni durumda olumca kendine care bulamiyor.evlenip ayrilmasini cocuklarida gectim me kadar dogru bi evlilik olur bilmiyorum kendimde tecrbulei biri evlilik aile ne demek bilir diye dusunuyorum onyuzden sahip cikar herturlu diye duusnuyorum ama insanlik iste insan icindeki supheler kemiriyor icini gercekten mutlu olabilirmiyim diye dengimle evlensem onunlada ayni sorunlari yasamam diye bi garanti yok

Ziyaretçilerden Sorular

G
  • Cevaplanmamış Konu
SORU Hello
Cevaplar
0
Görüntüleme
286
K
Cevaplar
0
Görüntüleme