cadde'nin yöneticileri yemekteyizde=))

yarışmacılar
gülbeyaz
tusem
kavgam
ruhefza
beytullah44
byngezgin
nur nur
Yemeğe gidilecek yarışmacımız gülbeyaz
yemekteyiz bakalım neler hazırlamış

söz gülbeyaz'da..;
merhaba arkadaşlar sizin için çok lezzetli yemekler hazırladım( maşallah hepsininde maşallahı var)
işte bu akşamki menü

patates çorbası (içindeki çilekmi ? yoksa bizmi yanlış görüyoruz )

tavuk kavurma

salata

ve köfte...biraz fazla pişti ama olsun

ve tatlı ( gülbeyazın evine gidenler bilirler,kendisinin bir kuru kafa koleksiyonu vardır,e tatlısının da böyle olması çok normal değimli ? )

afiyet olsun... (inşallah doyarsınız !!!)
gülbeyaz mutfaktayken gizli konusmalar;

tusem =arkadaşlar ben köftenin içinde kıl buldum
byngezgin =al bendende o kadar kıza ayıp olmasın söylemeyelim
nur nur=bu kadar da olmaz ama ya ! bumudur ziyafet ?
ruhefza=arkadaşlar puanlama verirken kıl konusunu açmayınn heee

beytullah44=arkadaşlar bana birşey oluyor (kılları görünce bayıldı)
kavgam= pöff olacağı buydu !! şştt gülbeyaz geldii çaktırmayın...
gülbeyaz =aa ne oldu beytullah44 arkadaşlar ?
tusem=tansiyonu düştü sadece
gülbeyaz=hııııııı
ruhefza = benim damak tadıma hiç uymadı bu tavuk kavurma,tuzuda yok zaten,bu çorbanın içindeki çilekler ne alaka acaba ya ,yemekler sıcak servis edilmeliydi ama malasef soğuk
byngezgin=haklısın ruhefza buz gibiydi yemekler,hele şu köfteye bakarmısın resmen yakmış
nur nur=serviste çok yavaş
kavgam=ben zaten kıyma yemiyorum,tavukda yemiyorum,tereyağda yemiyorum,çilekte sevmem hiç uymadı bana bu yemekler
tusem =masa düzenlemesini beğenmedim bende,bıçak yanlış tarafta duruyor.
byngezgin=gülbeyaz bu pastayı senmi yaptın
gülbeyaz=evet
ruhefza=nerden esinlendin
gülbeyaz=kuru kafa biriktirmek benim hobilerimin arasında ,bu pastayıda son gelen konuğumdan kalan hatıradan esinlenerek yaptım
kavgam =arkadaşlar kelleyi kaptırmadan ufak ufak kalkalım bence
puanlamalar

kavgam = tam anlamıyla fiyaskoydu..hiç beğenmedim yemekleri ama misafir ağırlaması çok iyi idi o yüzden puanım 4..
byngezgin= tatlı konusundaki tedirginliğim hala sürmekte o yüzden 3 puan veriyorum! yemeklere ise yorum yok
nur nur=çokkkkkkkkkkk beğenmedim insan biraz özen gösterir yaparken 3 puan ! [ ]
ruhefza= tavuk çok tuzluydu,köfteler yanmıştı,pasta zaten iğrençti , bir tek salatayı yiyebildim o yüzden puanım 2
tusem = köfteden kıl çıktı ,hiç birini de beğenmedim 1 puan, nerdeyse kuscaktım yerken hahaha
beytullah44=ben bayıldığım için pek yemekleri tadamadım ama görünüşleri güzeldi ve özlem güleryüzlülüğü için puanım 8

gülbeyazın yorumları ise söyle ;
tusemin yorumuna çok şaşırdım
ruhefza zaten olumlu bir şey beklemek mümkün değildi ona şaşırmadım
nur nur= yorum yok
kavgam= lokantada bulamassın böyle yemekleri
byngezgin= o kadar da özen göstermiştim karşılığı bumuydu
beytullah44= ağzının tadını bilen tek kişi teşekkürler beytullah44 ?

cok iyi yawf kardelencicegim yaratıcılıgını ortaya koymuş;)

(yag cekiyimde sıra bana gelince biraz torpil gecer belki:D:D)

pen yöresel yemek yapacagum arkadaşlar kimse benim kadar iyi yöresel yemek

yapamas cok iddalıyım süprizlerimlede caddeyi coşturcam :tongue::tongue::6_18_5::6_18_5::6_18_5::6_18_5:

Bende diyorumki bu beytullah nerede kaç gündür görünmüyor garibim o yemekten sonra nasıl ortalarda görünsün gülbeyaz ne ettin çocuğa çabuk söyle...

allah senin iyiliğini versin emi kardelen nerden aklına geldi böyle bişey yapmak
ama süper olmuş valla ne diyeyim ama orda bi eksik var oda sensin:D

esray

Acemi Üye
Silver
zuhahahaha çok komikti ya ellerine sağlık kardelen çiçeği bizim evdede oynuyoruz bu oyunu çok komik paylaşım için sağolun yanlız ben gülbeyazdan iyi aşçı olur diyorum:):)):))