Camiilerde cep telefonları

serhad55

Acemi Üye
Silver
Merhaba değerli arkadaşlar,

artık yaşlılarımızdada kullanma oranı yükseldiğinden camii içerisinde
Namaz esnasında çalan cep telefonlarından iyice rahatsız olmaya devam ediyoruz.
Kiminde ilahi çalıyor, kiminde horoz ötüyor, kiminde horon, kiminde oyun havası,
kimiside acaip gürültülü zil seslseri ile namazın huşusunu bozuyor.

1 ) Burada sizler önlem olarak neler tavsiye dersiniz?
2) Bu hususta bize yaşadıklarınızı anlatırmısınız?
3) Çevrenizdeki camiilerde asılı uyarı yazıları çalışmaları nasıl?
4) Namazda sizin telefonunuz çaldığında ne yaptınız? ne yaparsınız?
5) Bu yazıları görüntüleyip burada bizlerle paylaşırmısınız?

Bakalım neler çıkacak ortaya :)
katılımlarınız için şimdiden teşekkürler.

selam ve dua ile

Moderatörün son düzenlenenleri:

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
çok sakıncalı ve hoş olmayan bir durum babamın anlatmalarından biliyorum namazın üzerindeyken çok telefon çalıyormuş anamazda açıp bakanlar mı dersiniz yoksa sessize almadığı için bülbül gibi öten müzikler mi dersiniz helede telefon müziğinin hareketli parçalar olmasıda ayrı bir dert....babam anlatıyor bir keresinde cumadayken bi adamın teli çalıyor müzikte oyun havası adam selam vermek durumunda kalmış:) bi telefon yüzünden bozulan bir cuma namazı.....bu teravihte olabilir normal bir öğün namazıda olabilir farketmez cemaatle namaz kılınacaksa telefon ya sessize alınır ya kapatılır yada eve bırakılır hem namazın huşusunu bozmamk için hemde namaz kılan diğer insanları rahatsız etmemek için.....topu topu on dakkalık bi namaz kılcaz on dakka bile rabbimizle başbaşa kılamicak mıyız....vesselam

serhad55

Acemi Üye
Silver
Zilan kardeşime gönülden teşekkürlerimi iletiyorum buradan, Allah c.c. razı olsun.
tam istediğim tarzda uzunca yazmış, gerçekten sevindim bu katılıma.
Diğer kardeşlerimizdende katılım bekliyorum.

Haydin sarılın klavyenize :)

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
çok yaazmak isterdim ama babamdan dinlediğim kadarını yazabildim anca eminim bu durumlalrla karşılaşmış nice abilerimiz vardır yazacaklarını sabırsızlıkla bekliyorum :) vesselam