• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

ÇOK IBRETLIK...IZLEYIN...... ! ! !.

Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
m.eminokumus Tesettür,Türban,Örtünme 3

Benzer konular

MerveSvs

Acemi Üye
Silver
Bu videoyu izlerken çok etkilendim ve kendimi kötü hissettim gerçekten ama aklıma takılan şey şu İslamdaki örtünme anlayışı çarşafa bürünmek midir ??

süeyla

Çalışkan Üye
Silver
hayır tabiki kardesim illa carsaf degil örtünme tarzına dikkatetmek net elinin altında arastırma yapmak bir dakika bende yardımcı olurum...

_gezgin-tr_

Çalışkan Üye
Silver
Bu videoyu izlerken çok etkilendim ve kendimi kötü hissettim gerçekten ama aklıma takılan şey şu İslamdaki örtünme anlayışı çarşafa bürünmek midir ??
Öncelikle haddim değil ama ölüm ayağımıza bir diken gibi batmadan

Merve gel hep beraber susalım
Açıp Kur'an-ı Kerim'i örtünmek ile ilgili ayetlere bakalım
Şimdi rabbimizin huzuruna çıkacakmışız gibi(namaz),duyup vicdanımızın sesini
Ona göre giyinip kuşanalım

Diyelim;Rabbim işte bu benim edep adabım
Sana geldim affet beni Rahman'ım
Ellere güzel görünmek mi? başımda örtüm, üzerimde cilbabım
Rabbim, sensin benim canım cananım

Ben bilemedim dünyada yolum yordamım
Affet bağışla isyanım
Affet
Affet Rahman ve Rahim Allah'ım

Şimdi senin soruna gelince
İslamdaki örtünme anlayışı çarşafa bürünmek midir?
İslamdaki örtünme anlayışı takva örtüsüne bürünebilmedir
Şimdi ya vicdanın dediğini yap ya da utanmadıktan sonra ne yaparsan yap(bu satır kendi nefsime)
Bununla birlikte şüphesiz Allah Rahman ve Rahimdir.Nasıl örtüneceğimiz ayetlerde açık ve nettir.Biz namaza devam ettiğimiz müddetçe Allah bize nasıl giyineceğimizi öğretecektir inşallah.Hem çarşıdan, pazardan ,sokaktan parayla satın alamayacağımız takva libasınıda verecektir inşallah.fazla uzatmayayım:)))).................

süeyla

Çalışkan Üye
Silver
ama nice namaz kılıp dısarda pantolon kısa kazak tunikle gezen topuz yapan var bizzat yanı basımda bu insanlar namaz bir cok seyin ilaci ama dogru kılana eger hayatımız birseyler deegişmiyorsa namazla demekki namazımızda yanlışlar varr bu cok önemli...
Rabbim hakkıyla örtünmeyi bize nasip eylesin bedenimizi ruhumuzu gözümüzü kalbimizi haramdan sakındırsınn...

_gezgin-tr_

Çalışkan Üye
Silver
ama nice namaz kılıp dısarda pantolon kısa kazak tunikle gezen topuz yapan var bizzat yanı basımda bu insanlar namaz bir cok seyin ilaci ama dogru kılana eger hayatımız birseyler deegişmiyorsa namazla demekki namazımızda yanlışlar varr bu cok önemli...
Rabbim hakkıyla örtünmeyi bize nasip eylesin bedenimizi ruhumuzu gözümüzü kalbimizi haramdan sakındırsınn...
Amin.....:)))Allah senden razı olsun süheyla ,doğru söyledin ,ama yapacak bir şey yok ,aşk lazım, ben namazı bir misal verdim yoksa insan her an Allah'ın huzurundadır ama namaz kılmaya giderken insan nasıl örtüneceğinin daha bir şuuruna varıyor.Açık saçık kıyafetlerle kimsenin vicdanı namaza yaklaşmayı kabul etmez,edemez,kaldıramaz.Ancak çarşıda,pazarda,sokakta,orda burda gezer işte gününü gün eder.........
Birde bakar ki gün akşam olmuş
Bir varmış bir de yok olmuş.Puuffff!!!:
))))

yukarıdaki şiire bir dörtlük daha ekleyeyim......
Allah, kullarına nasıl giyineceklerini anlatmış
Fakat ders bitmiş, zil çalmış
Kullar, yeniden, okulun bahçesindeki nefse aldanmış
Dönüp şu kasaba bir baktım da, her koyunu kendi bacağından asmış

bir de gece gibi örtünmüş o dediklerinden var ki onlarıda yazsam, ben en iyisi susayım.Allah'tan takva örtüsünü iste, isteyelim, deyip gideyim,selametle...

MerveSvs

Acemi Üye
Silver
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Şunu söylemek istiyorum ben iki yıldır kapalıyım ilk kapandığımdan bu yana bazı şeylere daha çok dikkat etmeye başladım ama bir türlü gerçek anlamda kapanamadım. Dışarı çıkarken ciddi anlamda vicdan azabı çekiyorum bu konuda resmen nefsimle savaş veriyorum ama sonuçta ben hep nefsime yeniliyorum.Sizlerden dua istemekten başka bişey gelmiyo elimden lütfen dualarınızı eksik etmeyin zaten son birkaç aydır kendimi feci anlamda manevi boşlukta hissediyorum lütfen bana yardımcı olun okumam gereken kitaplar varsa söyleyin tekrar teşekkürler..

süeyla

Çalışkan Üye
Silver
Nerde o iman nerde o ask be kardesim ask deyince dusunulen tek sey karsi cins insanoglu aski farkli yorumluyor.
Tesettur en dikkatetmemiz gereken sey ama simdi oylemi dikkat cekmek icin elden gelen yapiliyor Rabbim herkese hidayet versin.
Bende oyleydim kardesim ilk bende farkliydim simdi daha farkli ama bizim tesetturle bagimiz bile yok Rabbim Affetsin. ..
Meal oku nefsini oldurucek sozler yaz dolabina as kaynakli diyanete git al ben bakarim arastiririm kardesim sana soylerim.

_gezgin-tr_

Çalışkan Üye
Silver
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Şunu söylemek istiyorum ben iki yıldır kapalıyım ilk kapandığımdan bu yana bazı şeylere daha çok dikkat etmeye başladım ama bir türlü gerçek anlamda kapanamadım. Dışarı çıkarken ciddi anlamda vicdan azabı çekiyorum bu konuda resmen nefsimle savaş veriyorum ama sonuçta ben hep nefsime yeniliyorum.Sizlerden dua istemekten başka bişey gelmiyo elimden lütfen dualarınızı eksik etmeyin zaten son birkaç aydır kendimi feci anlamda manevi boşlukta hissediyorum lütfen bana yardımcı olun okumam gereken kitaplar varsa söyleyin tekrar teşekkürler..
Yine öncelikle haddim değil ama ölüm ayağımıza bir diken gibi.....:)asdasfasdsafdas

Dua istemişsin kardeşim: Allah elemden, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcunu ödeyememekten ve insanların kahrından seni korusun Allah seni doğru yolundan ayrırmasın...amin....... kardeşim sende bizlere dua et sana önereceğim şiir, kitap vs
Yunus Emre şiirleri,
Mevlana şirleri,
Aziz Mahmut Hüdayi şiirleri,
Necip Fazıl Kısakürek şiirleri

ve tüm Allah dostlarının şiirleridir.Ama NFK’nin okumayın dediği şiirlerini okuma çünki: 'Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece kediler ve köpekler kurcalar.'demiştir hem de kul hakkı olmasın….
Birde yukarıdaki yazdığın paragraftan etkilenip, benim eserlerim bölümünde kainat kitabı diye bir şiir yazdım.......
Arada şiir yazıyorumda…:D. asdasdasd:))))