Çok sevdim, Kuma Olayım mı?

Siz kadınları ne görüyorsunuz.
Evdeki kadın köle mi?
Kuma gelecek neye göre gelecek. Evdeki kadın rahatsız olur bakamaz, erkekte bakamaz. Kuma gelecek olan hasta kadına ve çocuklara evdeki erkeğe bakacaksa bakmayı kabul ediyorsa kuma olarak gelsin bakalım.

Bi kadının evli bir erkeğe bu denli yaklaşım sergilemesi de TERBİYESİZLİĞİN EN ALASIDIR.
Nasılda basmıyor kafan görüyonmu? Kardeşim karşılıklı seviyoruz diyorlar ayrılamıyoruz diyorlar belliki ilişkiye girilmiş anlasana.. ayrılamıyoruz diyorlar ayrılamıyoruz!!! ne ne olacak şimdi bunlar zinaya devammı etsin? Elleme sen bırak nikahlansınlar evdeki hanım tabiki zorlanacaktır ama zinaya devam etmektense varsın evdeki hanım zorlansın biraz paşa. Hem bu ikinci eş işine sen neden bukadars ert bakıyorsun. Durumu musait olanlar evlensinler paşa bişey olmaz takılma bu işe.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Kafamın basıp basmaması benim kafam bu kadar basıyor.
Bir kadın evli bir erkeğe iliştiği zaman bu kadar basitleşti hemi. Anlaşılan Koçak kardeşim tv ler sizi de asimile etmiş.
Anlaşılan sizin kafa çoook iyi basıyor.
Siz bu düşünceyle yaşayın.
Buna musade edenler bir gün aynını yaşarlar. Kızın kuma olarak gitmek isterse kabul edecek misin?
Kafan iyi basıyor ya. Başkalarına gelince yarabbi şükür. Hadi Yarabbi şükür de.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
İnanan bir insan olarak nefsinizi değil kalbinizi dinleyin, şeytana değil meleklere kulak verin. Böylece hem siz kurtulun, hem o kişi kendine gelsin hem de aile rahat etsin....

İffetinize sahip çıkın, vicdanınızı dinleyin, nefsinize zor da gelse bu çıkmaz sokaktan dönün...

HİÇ BİR BAYAN kabul etmez ikinci eşi ve hiçbir erkekte eşit davranamaz eşler arasında... belki mesajları yazarken konunun anlaşılmadığı için değil , konu iyice anlaşılsın diye mesaj yazılmıştır....ama görüyorum ki konu anlaşılmamış tam tersine, ben nefsimin dediğini yapım evdeki hanım zaten eskidi mantığında bir düşünce..yazık diyorum sadece yazık.....

ortada bir sıkıntı bir dert var. Verdiğimiz cevaplar bu dert bu sıkıntıya yönelik olmayacakmı. Ha edebiyat yapacaksak yada emin kardaşımız gibi fedailik yapacaksak o ayrı konu. Şimdi kadın birine yakalanmış ve onunla bir ilişkiye girilmiş iş bitmiş ve birbirlerinden kopmak istemiyorlar Nefis çok zalım biliyorsunuz. Soru şu bu kadın ve bu erkek ne yapmalı? Bu işin yanlışlığından dem vurmak bu soruya cevap değildir. Bekkainin demesi gibi hiç bir kadın kuma istemez vs vs. Evet istemez bunu dünya alem biliyor arkadaşım yeni bir bilgi değil bu. Ben de bu kadıncağızın derdine şöyle çözüm buluyorum. Bunlar belliki kendilerini dizginleyemeyecek bari bu hanımıda nikahına alma yoluna gitsin. Elbette ki hiç olmasın bu durumlar elbetteki herkes hanımıyla mesut bahtiyar olsun ancak başa gelmiş bir durum var ve onun üzerinde konuşuyoruz. Zina gibi büyük bir bela var bunu nasıl bertaraf edeceğiz dert bu. Ben olaya bu açıdan bakıyorum.Bu arada emin kardaşım benim bir tane kızım var inşallah ömrü olursa mest bahtiyar bir hayatı olur dua ediyorum. Ancak başına böyle bir hal gelirse gayet tabi ki üzülür kederlenirim. He rneyse kalasınız sağlıcakla.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Ben fedailik yapmıyorum. Şu an o kadar çok sinirlendim ki yani tahmin dahi edemezsin.
Yahu koçak sen konuyu dikkatlice okudun mu ilişki nerde geçiyor bana bi göster bakalım. İçin fesad için. Kız aşık olmuş evli birisine. Yani bişey yaşanmamış. Yaşanmış olsa bile tövbe edilmeli. Allaha dönmeli.

Benim hakkımda fedai vs şeklinde yazı bırakmayın. Bu ne laubalilik bu ne pehriz kepazelik. İşinize geldiği gibi yazıyor çiziyorsunuz. Bunun bir yolu bir kuralı bir ahlak seviyesi var. Biz burda ayı oynatmıyoruz. Ya akıllıca düşünüğr görür cevaplar yahut akıllıca düşünüp yazamıyor iseniz sizin o kuma getiren adamdan ne farkınız kalır. Burda doğruyu eğiriyi göremeyip yanlışa yanlış demeyecekseniz, yanlış olduğunu bile bile nefsiniz ağır basıyor sa nefsiim nefsiiim diye düzeltemiyorsanız

YANLIŞI GEÇİP BURDA SAVUNMA.

Sizlerin ağzı çok gevşemiş kardeşim. Bana arkadaşlar diyor ki çok banlıyorsun siliyorsun vs vs. Çok sinirleniyorsun. Eee böyle adamlara gelde sinirlenme hadi. Sabrediyorum banlamıyorum.
Yahu herkes gibi şu sitede adam akıllı adam çıkıp da bide soytarı çıkmasa şaşarım.

Kendini düzelt öyle gel.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Koçak hani zina yahu
Hani ilişki kaç yaşındasın sen. Konuyu böyle mi algıladın. Aferim koçak aferim.
Şu sitede hep bayanlar mı adam akıllı anlayacak yazacak.
Yahu bide dürüst bi adam akıllı erkek çıksın yahu. Çıksa zaten yönetici erkekler olurdu oda yok.

Gözleri ile görüp kalbi ile düşünenler.

"(...) Kızın kuma olarak gitmek isterse kabul edecek misin...?"
Sadece ikinci es anlaminda degil, her nerede olursak olalim muhatap oldugumuz kadinlarin hukukunu bu anlamda korumaya calisalim...
Kadinlar sadece, Ikinci es olacaklari zaman, kizlarimiz ya da kizkardeslerimiz akla gelmemeli...
Bu sekilde bakis acisi, zihnimizin, aklimizin ne bileyim beynimizin bir yerinde her daim sabit kaliversin...
Kumadan pek anlamam,
Kisilerin hanimefendisi vardir... Tek'i, bir'i cagristiran anlaminda...
Isin garip tarafi, "Vahid" olan da "tek"i tavsiye etmistir... Bu incelik ziyade önemli...
Falanca hanim, ben falan'in esleri olmak istiyorum diyor, ben onun icin yanip tutusuyorum diyorsa, benim icin hic problem yok diyorsa,
Muhatap ben degilim... Ya da o muhatabin hanimi ben degilim... Öyle degil mi...?
Erkek bu istegi kabül de eder, geri de cevirebilir...
Erkegin hanimi kocasina karsi olan bu istegi kabül de eder, etmeyebilir de...
Kocasina: "Beni ser'an bosa ondan sonra evlen" deme hakkina sahiptir...
Bilemiyorum, kadin degilim... Onlarin duygulariyla, kalpleriyle, gönül ve yürekleriyle düsünemiyorum...
Ama sunu iyi biliyorum ki,
Kadinin kalbi her daim acan bir gül'dür...
Böyle bir seyden sonra (kocanin da istegi olursa ama evlilik de olmasa) artik kadin kalbi "acan bir gül olmaz..."
Kalp solan bir gül olur ve ölünceye kadar öylece de kalir...
Kadinlarin cogunun kalbi "esleri" kaldiracak donanimda degildir...
Ben bunu adete, gelenege baglamiyorum... "FITRAT"a bagliyorum... Burasi da benim icin önemli...
Iyi yasamlar...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Eminn!! sukunet kardeşim yahu:(

Her zaman neyi savunuyoruz biz..? Karşı fikre saygı duymayı öyle değil mi ve ne olursa olsun uslubumuzu çirkinleştirmemeyi. Çok sinirlendiğimiz zaman o ortamı bi süre terkeder sakinleşip salim kafayla cvp vermeyi bekleriz.

Şahsi kanaatim elbette koçak abimiz yanlış düşünüyor ''iki kişi birbirlerini sevmiş haddi aşmış yada aşmamış o detayı bilemem ama bırakın bu garipler birbirlerini sevmişler evdeki kadın için zor olacak ama oda idare ediversin '' mantığı nasıl bir mantıktır anlamıyorum:(

Evdeki hanım her gün öleceğine, he rgün bu ızdırabı yaşatacaklarına onlar nefslerini ezseler de tövbe edip birbirlerinden vazgeçseler ecri daha fazla olmaz mı?

Dışardan yorum yapması elbette çok kolay, hac arkadaşlarımdan bir tanesinin babası iki evliydi ve o kızın anlatttıklarıyla değil kendisi ben bile ağlıyordum. Rab bim kimseyi bu derece büyük imtihanla baş başa bırakmasın inşaALLAH.

Evet koçak abimizin düşüncesi yanlış uslubu yanlış ama Emin kardeş senin cevabın daha da yanlış, haddimi bağışlayın bazıları gibi herşeye maydanoz olmayın diyebilirsiniz:) ama ben kardeşlik içersinde, birbirimizi kırmadan budamadan düşüncelerimizi paylaşalım istiyorum. Çünkü burası reeyl in görünmeyen aynasıdır burda dahi sabrı muhafaza edemiyorsak reely de ne olur..? kavgacı, hoşgörüsüz, bozuk bir toplum oluruz öyle değil mi?

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Cenâb-ı Hak buyuruyor:

“Her nerede olursanız olun, o (Allâh) sizinle beraberdir.” (Hadîd, 4)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Kıyâmet günü bana en yakın olanınız, huy ve ahlâk olarak en güzel olanınızdır.” (Tirmizî, Birr, 71)

Hazret-i Mevlânâ buyurur:

“Kalbim: “– Îmân nedir?” diye aklıma sordu. Aklım da kalbimin kulağına: “– Îmân edebden ibârettir.” diye fısıldadı.”

“Onun için edebsiz kimseler, yalnız kendisine kötülük etmiş olmaz. O, belki edebsizliği yüzünden bütün dünyâyı ateşe vermiş olur.” (Osman Nûri Topbaş, İmandan İhsana Tasavvuf, Erkam Yay.)

Ziyaretçilerden Sorular

D
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Davidulcem
R
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
0