Çok sevdim, Kuma Olayım mı?

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
konuyu açan olarak burada müdahele etmem lazım sanırsam..
yaw emin kardeşim inan yetkim olsa bende seni banlardım..şindi senin yorumun ve uslübunda hiç güzel olmamış...
evet soruda bir ilişkiden söz edilmemiş ve cevap buna göre verilmiş... bunda bir sorun yok...
ama koçağında düşündüğü gibi ya herhangi bir yanlışa düşüldüyse burda yine bırak git demek mi dinen uygun.. bunun üzerinde durmak istemiş ..ve haklıda..
niye bu tepki anlamadım ki...sadece bazen yazarken erkek üstünlüğü eğemenliği ön plana çıkıyor bir o sorun var ...

Kocak, agir bir sözde bulunmamis aslinda ama meramini anlatamamis...
Söyle söyliyeyim sakin yanlis anlamayiniz...
Bu "hüzün" ve "elem" hali Peygamberimiz'in hanimlarinda da olmus...
Dolayisiyla, ikinci es gündeme geldiginde, bu ikinci evlilik, sefkat, koruyucu, muhafaza etme evliligi de olsa, bu evliligin es merkezli, kadin merkezli üzücü bir tarafi oluyor...
Günümüz de ise 2. evlilikler ya da 3. ve 4. evlilikler de erkekler bana kizmasin, nefis ve cinsellik cok daha ön plandadir...
Bundan sebep bugünkü kadinlarda üzütüden ziyade deprosyon durumu yasanir ve bir cok hanim da psikolojisini kaybeder... Cidden diyorum hastalanir...
Bence bugünkü erkekler, sabretmeliler ve "ALLAH'IN TAVSIYESINI" hayatlarina ölünceye kadar hakim kilmalidirlar...
Isin garip tarafi cok evlilikler mana aleminin öncülerinde daha coktur ki bu da bana sorarsaniz cok cok gariptir... Nefislerin öldürüldügü denilen yerlerde cinsellik kokusu etrafi nasil kokutur bunu da ben anlayamiyorum...
Seyhlerinin tavsiyelerinden "milim" sasmayanlar Allah'in "bir" tavsiyesine neden uzaktirlar... Bunu hic anlayamiyorum...
Yarin Cennet'te öyle deniyor, eslerimizle beraber olacagiz...
Erkeklerin yaslari 30 civarinda deniyor...
Kadinlarin da yaslari, sanirim, yeni kadinliga ittiba ettigi yes olarak ifade ediliyor...
Erkekler biraz da oraya hazirlik yapsin diyorum ve sabretsinler...

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Beni öfkelendiren konunun yanlış okunması. Burda bi yanlıştan bahsediliyor ama bu yanlışın detayı yok. Hayalen bu şekilde olmuştr veya olmuş olarak kabul edip kuma vs cevaplamak yanlış.

Hepimizin bir annesi var. Belki bazılarının mecburiyetten dolayı (anne vefaat etmiştir baba kendine bakamaz 2. defa evlenir) evlenenler olabilir.

Amma bizler babalarımızın annemizin üstüne kuma getirmesini istemiyorsak, babaya tamam baba sen getir biz razıyız demeyecekseniz, o zaman burdaki konuya da öyle bakmalı. Sizin başınızdan geçmemişse geçmiyorsa başkalarının başından geçen veya geçebilecek durumda olanlara da kendinizi koyun ve cevaplayın.

Baştan sağma cevap olarak düşünüyorum ve normal gibi gördüğünden koçak beni çileden çıkardı.

Ben hatamı kabul ediyorum, hatta önceki yıllara göre sakinim ve kendime de şaşıyorum. Bu şekşlde banladığımız sildiğimiz çok üye arkadaşlar oldu.

Ve ben istirham ediyorum, her ne kadar biz yumuşak davransakta musamaha göstersekte lütfen ve lütfen sakin olmak istiyorum.
Burdaki herkes için dua ediyorum, sizler de dua edin.

Bu sitede bi El-Emin yok evet. Sizler varsınız.
Bakın siteye ziyaretçiler giriyor çıkıyor okuyor hayli fazla ziyaretci var.
Değerli arkadaşlar biz insanlar için neler yapabiliriz ne yapabiliriz nasıl sevap kazanırız neler yapmalı yani şu site karşısına geçtiğim zaman hep bunları düşünüyorum.

Zaten bunları düşündüğümüz de ap açık ortada.

Konu okunup algılanmasına davet ediyorum :)

Slm hocam benim size soyle bir sorum olacak 8 yıl önce babamın amcaogullarinin kızını cok sevdim acı dolu bi aşk ti oyle ki sevdimki kâinat benim olsa oyle mutlu olmazdım sıkıntılar oldu benim başıma olay geldi kızda evlendi nisanlaninca dedim cocugun olmayacak ve yıllar gecti çocuğu olmadı kocan boşayacak dedim ve yıllar sonra oda şu an oluyor bende o sevdigimin kızın halasıyla evliyim iki çocuğum ve mutlu bir evliliğimiz var ama sevdigim kızda bir an olsun aklimdan çıkmıyor ve kalp beyin vs cok kotu dertler ekledi bana ve kiz geri gelirse alıp kaciracam evlenecem esimin övet abisinin kizi olur ya evlenecem yada bu dert beni öldürecek bana yardımcı olurmusunuz dinde harammi günahı ne

Ziyaretçilerden Sorular

G
  • Cevaplanmamış Konu
SORU Hello
Cevaplar
0
Görüntüleme
286
K
Cevaplar
0
Görüntüleme