Cumhurbaşkanı Seçimleri

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#1
Selaunaleykum.
Elhamdulillah müslümanız, bildiğiniz üzere önceleri meclis seçiyor idi ama bu sene ilk defa halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilecek.
Önceden de halk seçmiyor muydu?
Hayır önceden meclis seçiyor idi oylar yetersiz kaldığında referanduma gidiliyordu ve halk oy kullanıyor idi. İkisi aynı şey değil.

Siyasi partilerin tutum ve davranışları vs hepsini göz önünde bulundurduğumuz da Cumhurbaşkanı seçimleri hakkında düşünceleriniz nedir?
 

Sell_!

Müslümanlar Kardeştir
Administrator
#2
yerel seçimlerde %50 oy alan bir partinin başkanı aynı zamanda başbakan olan recep tayyip erdoğan eğer aday olursa... %98 cumhurbaşkanı olur...
  • Milletin AKP iktidarına karşı oluşan güveni recep tayyip erdoğanı cumhurbaşkanı yapar..
  • Milletin başka bir siyasi partiye güveni olmadığı için çıkaracakları hiç bir aday recep tayyip erdoğana rakip olamaz.
  • Son olarak chp mhp hdp boşuna çabalamasınlar oldukları yerde kulaç atmaya gerek yok bir yere varamadıktan sonra...
  • En önemliside Allah c.c Türkiye için En hayırlı Cumhurbaşkanı Kim olacak ise onu çıkarır karşımıza İNŞAALLAH...
 

tekamul

Çalışkan Üye
Silver
#4
Paralel yapiyla mücadele etmeye devam edecekse Cumhur başkanlığı makamı Tayip Erdoğan'a helal olsun en çok o makamda bulunmak onun hakkıdır.

Benim en çok tedirgin olduğum konu, Erdoğan'ı paralel yapıyla mücadelede yalnız bırakan veya en azından sessiz kalan çalışma arkadaşlarının durumudur. Eğer 30 Mart seçimlerinde AKP yüzde kırkın altında bir oy alsaydı bunlar saf değiştirmeyi düşünmüşlerdi. Şimdi Erdoğan Başbakanlığı bırakırsa oluşan boşluktan kendilerine vazife çıkarabilirler. O zaman onca eza ve cefadan sonra müslümanların elde ettiği bütün imkanlar bir anda elimizden kayıp gidebilir. Ancak Erdoğan her zaman olduğu gibi çok sıkı bir istişare süreci yürütüyor. İnşallah istişarelerin bereketiyle en isabetli kararı alacaktır.

Bu arada Bülent Arınç gibi F. Gülenin uzun zamandır Başbakana karşı kullandığı insanlara çok dikkat edilmelidir. Çünki Erdoğan Paralel yapıyla mücadeleyi Hakan Fidan'ı tutuklama girişimi karşısında başlatmak istedi ancak Bülent Arınç gibi hizmet hareketine toz kondurmayan yakın çevresini ikna edemedi. İkincisi o zamanlar terör belası bütün hızıyla devem ediyordu çözüm süreci başlatılamamıştı. Dolayısıyla kendisine ikinci bir cephe açmayı göze almak istemedi.

Sonunda ne oldu? 17 Aralık gibi bir darbeyle Türkiye karşı karşıya kalmak zorunda kaldı ve Bülent Arınç çıktı ne kadar saf olduklarını itiraf etti. İyi olmak yetmiyor devlet yönetmek devlet adamı olmak apayrı bir özelliktir.
 

gül(şehri)

Acemi Üye
Silver
#7
Ne kadar çatı çıkartırsalar çıkartsınlar boşuna uğraşıyorlar.
Asıl koltuk sevdalıları bahçeli ve kılıçdaroğlu, devltini milletini önemsemeyen kendini seven 3-5 kişi ile tatmin olup çoğunluk halkı ahmak gören seviyesiz karaktersiz insanların ta kendileridir.