Eşim Benden ayrılmak istiyor,Ne yapmalıyım?

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
05363E21-2F12-4495-AF21-161A503BC28F.jpeg

Nişanlılık süresinde eşimin davranışları normaldi. Evliliğimizin ilk haftasından bu yana çok farklı. Bana ne eş gibi değer veriyor ne de bir insan gibi... Gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Kayınvalidem oğluyla iyi olmam için destek çıkmıyor. Eşime soğuk görünüyormuşum. Şimdi de "Ten uyuşmazlığı var bizde" diyor. Hep ayrılmamızı istiyor. Ben eşimi seviyorum, ayrılmak istemiyorum. N'olur yardım edin... (Rumuz: Hanımgül)

En güzel yardım, eşinizle aranızda su sızdırmayın. Aranızdaki soğukluğu giderme adına aklınıza gelenleri, kalbinize doğanları uygulayın.
Bırakın kayınvalideyi, o kendi dünyasında yaşasın, siz eşinizle aranızdaki dikenleri temizleyin, çukurları doldurun, uçurumları giderin.
Şöyle bir başa dönün, bu aşamaya nasıl oldu da geldiniz? Sizi birbirinize yabancılaştıran şeyler nelerdi? Eşiniz size niçin saygısız davranıyor? Neden değer vermiyor? Sizden ne bulamadı da böyle bir psikolojiye kapıldı?
Nişanlılık döneminde neleri gizledi de şimdi onlar ortaya çıktı? Özellikle ilk haftadan itibaren onu bu değişikliğe/değişkenliğe taşıyan sebepler neydi? Bunları bir gözden geçirin.
Böyle insanlar, isterseniz genellikle erkekler diyeyim, soğuk ve mesafeli dururlar, fakat karşıdan sıcak bir yakınlık, samimi bir ilgi ve alaka beklerler.
Bir yandan yüzü asıktır, kendini ciddiyet pozisyonlarına verir, içine kapanır, kendini TV'ye verir, internete kapanır, fakat eşinden sürekli bir hizmet, yakınlık ve muhabbet bekler.
Siz de onur meselesi yapar, ilgisiz davranır, yüz vermez, yanına yaklaşmaz da kendi âlemine çekilirsen, bu sefer iyice içine gömülür.
Oysa bir bahçeniz olsa onu susuz ve bakımsız bırakır mısınız? Sürekli eliniz üstünde olur. Çerini çöpünü ayıklarsınız ki temiz kalsın; zamanında ilacını verirsiniz ki böceklenmesin. Yoksa ne meyvesinden istifade edebilirsiniz ne de gölgesinden ve yeşilliğinden...
Eviniz ve yuvanız sizin en güzel bahçenizdir; eşiniz de dikenli budaklı bir gül ağacı, istifade edilir hale getirmek artık sizin ustalığınıza, becerinize kalmıştır.
Tek taraflı bir tutum sergileyin demiyorum, sürekli verici olun da demek istemiyorum, suçlu ve ezilmiş bir manzara oluşturmanızı zaten hiç istemiyorum fakat şefkatinizle koruyun, sevginizle yaşatın, ilginizle kendinizi vazgeçilmez hale getirin. Öyle ki sizden ayrı yaşayamasın; sizin cazibenizden uzak duramasın, sizinle güzel vakit geçirme hayalleri kursun.
Kayınvalidenizin olumsuz yaklaşımlarını fazla ciddiye alıp da moralinizi bozmayın, kendinizi itilmiş kakılmış, terk edilmiş halde görmeyin. O ev sizin ve siz o evin sultanı, meleği ve sahibisiniz.
Burada her şeyi, hepsini anlatamadım. Bu konuları daha ayrıntılı ve geniş olarak "Mahremiyet Okulu" setimizinözellikle 2. ve 3. kitabı dikkatle okuyun, kısa zamanda sorunlarınızı aşacağınıza inanıyorum.
Mehmet paksu

Moderatörün son düzenlenenleri: