Esinizin çalismasina izin verirmisiniz?

islamicihad

Acemi Üye
Silver
ne mutlu sana ev hanimi

aslinda diyeceklerimi sülayman tilmi tunahan hazretleri (K.S) güzel özetlemis.

selam ve dua ile kalin kardesim/bacim

Dine aykiri olmadikça, kadinin çalismasinda bir mahzur yoktur. Fakat günümüzde, kadinlarin çalisabileceGi vasat yok denecek kadar kisitlidir. Zaten, ev isleri ve çocuk yetistirmenin baslibasina ve gayet yoGun emek isteyen isler olduGu da meydandadir. Hal böyle olunca, mecbur kalmadikça kadinin disarida çalismayip, evi ve çocuklariyla ilgilenmesi, mecbur kaldiGinda da, önce evde yapabileceGi isleri arastirmasi, daha makul olacaktir. Bu arada hatirlanmasi gereken bir diGer nokta da, ev hanimlarinin ?bos? durmadiklari ve belki de kocalarindan daha fazla ?is ve emek? ürettikleri gerçeGidir. Günümüzde, kadinlarin çok düsük ücretle çalistirilmasi, onlara yapilabilecek en büyük kötülüktür ve asil sömürü budur.

abrenur

Acemi Üye
Silver
Re: ne mutlu sana ev hanimi

bende çalisan bi bayanim ve inanin çevrenin kisiyi rahatsiz edip etmemesi tamamen kisiye baGli ben bu zamana kadar böle biseye müsade etmedim ALLAH'in izniylede etmem evlilikten sonra çalisip çalismamakta müsterek verilmesi gereken bir karar ama bazi arkadaslarin çalismayi neredeyse çok kötü birseymis gibi görmeleri üzdü beni usulüne uygun çalismak neden olmasinkii??

islamicihad

Acemi Üye
Silver
saygi duymak lazim

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kocasi evde olmayan kadinlarin yanina sakin girmeyin. Çünkü seytan, kaninizin dolastiGi yerde dolasir."
Câbir radiyallahu anh. Tirmizî

seytanin dolastiGi yerlere dikkat...(hadis son kismini vurgulamak istedim bu konuyla alakali deGil)

ayrica islam dini yenilikler dini peygamberler,sahabeler,tabiiler,daha sonra müctehid alimler ve daha nice din bilginleri bir çizgi belirterek karsi koymamistirlar.ancak günümüz dünyasi medyadanda gördüGümüz gibi hergün yeni bir skandal yasiyor bu olaylarla özellikle.ben kendi görüsümü belirttim bazi arkadaslar nedense saygi duymadilar ben saygi duymustum oysa......

gula_islam_01

Acemi Üye
Silver
Re: saygi duymak lazim

ben simdilik lisedeyim ama yinede calismayi dusunmuyorum zaten disrada okadar ck gencliGini harcayan cocuklar varki bence bunlar ilgisizlikten oluyo cevreme baktiGin zaman hep disardaki o genclerin anne ve babasinin calistigini goruyorum bence kadinlarin asil gorevi cocugunu islama katkida bulunacak bisekilf,de yetistirmek

islamicihad

Acemi Üye
Silver
s.a

toprakxxx kardes ALLAH seninle beraber olsun.bu kisisel görüsüne saygi duyarim.cümlelerinize nazaran bayansaniz ne mutlu sizin gibi bayanlara.

bu konuda hemfikiriz

iyilerin duasiyla kalin

SaskInn_eLf

Acemi Üye
Silver
Re: s.a

Bir kere bu kisilerin verebilecegi bir tercih olmaktan cikmis bi konu bence..Yani ben çalistiririm ben çalistirmam denebilecek bir konu degil..Müslüman bir erkek hanimini yabanci adamlarin oldugu bir ortama kendi elleriyle birakamaz!Hele de bu devirde mümkün degil böyle olmayan ortamlar..Ha eger varsa,amenna..Ama bence yok..!Esini böyle ortamlarda çalistirabilecek mideye ve imana sahip kardeslerimizn olduguna da inanmiyorum,daha dogrusu inanmak istemiyorum..

toprakxxx

Acemi Üye
Silver

islamicihad' Alıntı:
toprakxxx kardes ALLAH seninle beraber olsun.bu kisisel görüsüne saygi duyarim.cümlelerinize nazaran bayansaniz ne mutlu sizin gibi bayanlara.

bu konuda hemfikiriz

iyilerin duasiyla kalin

BENIMLE AYNI DÜSÜNCELERI PAYLASAN INSANLAR OLMASI NE GÜZEL

BIZDE BILIYORUZ DINIMIZDE CAIZ OLMADIGINI
AMA HERKEZ KIsISEL FIKRINI SÖYLÜYOR

K

karinca_misali

Misafir

SaskInn_eLf' Alıntı:
Bir kere bu kisilerin verebilecegi bir tercih olmaktan cikmis bi konu bence..Yani ben çalistiririm ben çalistirmam denebilecek bir konu degil..Müslüman bir erkek hanimini yabanci adamlarin oldugu bir ortama kendi elleriyle birakamaz!Hele de bu devirde mümkün degil böyle olmayan ortamlar..Ha eger varsa,amenna..Ama bence yok..!Esini böyle ortamlarda çalistirabilecek mideye ve imana sahip kardeslerimizn olduguna da inanmiyorum,daha dogrusu inanmak istemiyorum..
ilginçtir katiliyorumm :D