• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Esinizin çalismasina izin verirmisiniz?

tellal

Acemi Üye
Silver
Re: s.a

durun ben anlamis gibi yapim.. 8) 8) 8) 8) .. nasil oldu mu?

konuya gelince.. hani konu nerede konuGu aGirlamiyor ki.. neyse birakalim da bunlari.. neyi mi? konuyu.. o zman niye buradayim.. ...:::ben de anlayamadim:::.... ama söylemek isteGin bir sey ler vardi.. seyy.. hanimlarr ben çalismak istiyorum diye görüslerini bildirme nezaketinde bulunsunlar.. baylar durum ortada bu sartlarda bir müslüman çalisa bilr mi, diye sorsunlar.. hanimlar kendi kararlarini kendileri versin... demek istediGim bu muydu? buna yakin bir seydi... :roll: :roll: :roll:

hoskafa

Acemi Üye
Silver
arkadaslar
bende çalistirmam dedim ve çalistirmam
ancak konuya baska açidanda bakmak gerek öncelikle sosyal açidan
çok bayana sormusumdur niye çalismak istiyorsunuz diye aldiGim cevaplarin bir kismini yazayim.
1.gelecek korkusu
2.aileye katkida bulunmak
3.kendini isbat etmek
4.kocasi tarafinda alinmayan malzemeler ( bunu çok tehlikeli görmüsümdür sonu çoGu zaman faicaya gidiyor ama hanimlari bu konuda kararli görüyorum.) giyim ve makyaj
malzemeleri
5.can sikintisi
6.diplomanin gereGi
7.yeni çevre edinmek

Aslinda onlarin çok iyi ve kazançli bir isi var ama çoGu bunlardan gafiller
sadakayi cariye olan salih bir evlat yetistirmek ve kocasinin ihtiyaçlarini gidermek

selam ve dua ile

ozlem_b

Acemi Üye
Silver
Re:

hz.hatice nin ticaretle uGrastiGi herkes tarafindan bilinir.bende çalisiyorum ,bazen zor oluyor tabiki.ama üniv tede karsilastiGim olaylar benim çalismam gerektiGi düsüncesiyle karsi karsiya getirdi.ben böyle düsünüyorum .ayrintiya girmek istemedim bu yüzden yanlis anlasilmalar olabilir simdiden söliyim :roll:

ozlem_b

Acemi Üye
Silver
Re:

bence müslüman kadinlarda çalisip (kendinden ve dini yasantisinda ödün vermiyorsa) güzel mevkilre gelebilmeliler .kapali bayanlarin yobaz gözüyle görüldüGü çaGdaslik adi altinda kapali bayanlara is verilmediGi ülkemizde ,en azindan bunun aksi olduGunu göstermek amaciyla çalisabilmeliler diye düsünüyorum.bu sadece benim düsüncem :oops: