Her güne bir ayet‏

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#1
[FONT=comic sans ms,sans-serif]
Rahman Rahim Allah’ın adıyla
Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun. Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yenenler, insanları affedenlerdir. Allah, iyilik edenleri sever.
Ali imran suresi 133-134
[/FONT]
 

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#2
Allah razı olsun.
Allah, iyilik edenleri sever.
Ona layık kul olabilmek ne büyük şeref..
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#3
acaba ayeti ne kadar anlayabiliyor ve uyguluyabiliyoruz......

rabbim senin rahman ve rahim olan isminle bizlere muamelede bulun...
 

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#4
MÂİDE SÛRESİ
(2) Ey iman edenler! Allah'ın (koyduğu din) nişanelerine, haram aya, hac kurbanına, (bu kurbanlıklara takılı) gerdanlıklara ve de Rab'lerinden bol nimet ve hoşnutluk isteyerek Kâ'be'ye gelenlere sakın saygısızlık etmeyin. İhramdan çıktığınızda (isterseniz) avlanın. Sizi Mescid-i Haram'dan alıkoydular diye bir takımlarına beslediğiniz kin, sakın ha sizi, haddi aşmaya sürüklemesin. İyilik ve takva (Allah'a karşı gelmekten sakınma) üzere yardımlaşın. Ama günah ve düşmanlık üzere yardımlaşmayın. Allah'a karşı gelmekten sakının. Çünkü Allah'ın cezası çok şiddetlidir.
 

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#5
Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için gerçekten açık, ibretli deliller vardır. Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah'ı anarlar; göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. Ve, "Rabbimiz, bunu boş yere yaratmadın, Sen yücesin, bizi ateşin azabından koru." derler.

Ali İmran/191
 

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#6
[FONT=comic sans ms,sans-serif]
Rahman Rahim Allah’ın adıyla
Bu (Kur’an), insanlar için bir açıklama, Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için bir hidayet ve bir öğüttür. Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.
Ali imran suresi 138-139
[/FONT]
 

ahsensena

Acemi Üye
Silver
#7
Özünde Merhametli İşinde Merhametli Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla
Ey iman edenler! Allah' ve O'nun Elçisine bağlılığınızı gösterin;(O'nun mesajını) işittiğiniz halde O'ndan yüz çevirmeyin!
Birde kulak asmadıkları halde işittik diyenler gibi olmayın!..
ENFAL 20-21
 

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#9
Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz. (Enbiya Suresi,35)

Sonra bunun ardından siz gerçekten ölecek olanlarsınız. (Mü’minun Suresi, 15)

Gerçek şu ki, sen de öleceksin, onlar da öleceklerdir. (Zümer Suresi, 30)

Allah sizi yarattı, sonra sizi öldürüyor, sizden kimi de, bildikten sonra bir şey bilmesin diye, ömrün en aşağı ucuna (yaşlılığa) geri çevrilir. Şüphesiz, Allah bilendir, her şeye güç yetirendir. (Nahl Suresi, 70)
 

MücTeHiD

Tecrübeli Üye
Süper Moeratör
#10
Allah'tan baska dostlar edinenlerin durumu, örümcegin durumu gibidir. Örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvalarin en çürügü süphesiz örümcek yuvasidir. Keske bilselerdi!
(Ankebut-41.Ayet)