ibadetten Kaçmak

cansuyu53

Acemi Üye
Silver
#1
Günümüzde ibadetten kaçmak için örneGin: namaz: Bunun için derlerki daha çok genciz birazdaha geçsin yasimiz sonra kilariz namazimizi ,hakkiyla yapariz ibadetimizi.
Arkadaslar bunar yani bahanelermiz hepsi seytandandir.Biz seytana deGil seyran bize ayak uydursun yani biz seytani kandiralim nasilmi seytan ençok sabah namazinda musallat olur bize iste ''ya birzdaha uyuyayim hem hava çok soGuk neyse sonra namazimi kaza yaparim ''gibi vesveselerle bizi kandirir.onun için seytanin verdiGi vesveseleri seytanda bilip biz tam tersini yapmaya çalisalim.

Hakki hak eden ALLAHbizim bu yaptiGimiz ibadetlerin mukafatini katkat vereçektir insallah.

Ey Insan! Sen ancak Allah'a kulluk için yaratildin. Senin bütün maksadin, bütün gayretin bu kulluk vazifesini yerine getirmek olmalidir. Muhatabin Hazreti Allah (c.c.) olduGu için hiçbir "nefsî bahane" seni bu kulluktan geri birakmamalidir. Içinde bulunduGumuz su imtihan dünyasinda, tezkiye edilmediGi müddetçe, nefsin hevâlari seni yaratanindan uzaklastiran tuzaklardir. Hazreti Allah (c.c.) nefse, ilahî kelaminda "zalim" sifatini yüklemistir. Zulmün en nihâi noktasi insanin yaratanindan uzaklasmasidir. Ahiret gününün sermayesi ise din gününün sahibi olan Hazreti Allah'a yakinliktir.
Allah'im! Bizi, nefsimizin kötülüklerini tezkiye ederek yakinlik nimetine kavusanlardan kil.