İlk Selamı Siz Verin

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#1
[TABLE="width: 606"]
[TR]
[TD="width: 580, bgcolor: #ffffff, align: center"][TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz.” (Hucurât, 10)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
Gül İbadet 0

Benzer konular

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
#2
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz.” (Hucurât, 10)Rasûlullah (sav) buyurdular:


“Bir mü’minin, din kardeşini üç günden fazla terk edip küs durması helâl değildir.Üç gün geçmişse, onunla karşılaşıp selâm versin. Eğer selâmını alırsa, her ikisi de sevapta ortak olurlar. Yok eğer selâmını almazsa, almayan,günâha girmiş olur. Selâm veren ise küs durmaktan çıkmış olur.”(EbûDâvûd, Edeb, 47/4912)


Bir gün Allah Rasûlü (sav):

“–Size derece itibârıyla oruç, namaz vezekâttan daha fazîletli bir ameli söyleyeyim mi?”diye sordu.
“–Evet, söyleyiniz yâ Rasûlallah!”dediler.
“–İnsanların arasını ıslâh etmek,düzeltmektir. İnsanların arasını bozmak ise (dini kökünden) kazır.” buyurdu. (EbûDâvûd, Edeb, 50/4919)


Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın EnGüzel İsimleri)
el-Alîm: Her şeyi bilen, hakkıyla bilendir.Allah-ü Teâlâ’ya nisbet edildiğinde, zaman ve mekân kaydı olmaksızın, olmuş olanı, olmakta olanı ve gelecekte olacak şeyleri; küçük-büyük,gizli-âşikâr her şeyi ve her hadiseyi bilen demektir.

Kısa Günün Kârı

Dargın olduklarınıza ilk el uzatan, selam veren siz olun. Dargınların arasını düzeltelim ki her günümüz Bayramımız Olsun.