İmdat bİ mÜrŞİdİ kamİl nasil bulunur ?

tu be tu

Acemi Üye
Silver
Bakin ben İĞne İle kuyu kazmak İstemİyorum ne yapmam lazim mÜrŞİdİ kamİl İ nereden bİlecem ve nasil bulacam yada nasil olacak ama okuduĞum kİtaplarda ve televİzyondakİ bazi prof.. Bu nu tavsİye edİyorlar ama nasil yardimci olursaniz sevİnİrİm...

Benzer konular

1Kubra

Çalışkan Üye
Silver
Yazınızda art niyet anlaşılacak durum yok rahat olun efendim. Mürşidi kamiller ben mürşidim ben kamilim demezler. Evliyaların turbeleri vardır bilirsin ve bu turbelerin bazılarında Kur'an kursları vardır. Kur'an kurslarında var olan hocalar turbedeki evliyaların bazı hissedilir vakaları olduğunu söyler ama neler olduğunu söylemezler. Çünkü bu evliyanın hoşuna gitmez bu seferde hissettirmez.

Hal böyle iken evliyalar murşitler kamil insanlar bilmezler ki ne olduklarını onlar kendilerini normal sanarlar.

Güzel bir arayış içindesin ama illa onları sağ görmen gerekmiyor, mezarlarını ziyaret etmekte yeterlidir.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
hoşgeldiniz kardeşim. güzel bir arayış içindesiniz. ama kendiniz iğneyle kuyu kazıyorsunuz zaten.tv deki mürşidi kamil aryan kanalı izliyorsanız diyecek bişeyim yok..
benim tek bildiğim ,bizim hakiki kul olmaya ihtiyacımız var. bunun içinde en birinci kaynağımız kuranı kerim dir. Rabbim kelamının anlaşılır olduğunu çeşitli ayetlerde bizlere ifade eder. bence ilk ve birinci olarak kuranı kerimi okuyup anlamaya çalışın. Rabbim size hayırlı kapılar açacaktır.. Rabbim çoğu ayetinde , benim iznim olmadan kim şefaat edecek ,der... onun için, tek kefilimiz, tek şefaatçimiz mevlamızdır...
selam ve dua ile....

yusuf_cuk

Acemi Üye
Silver
mürşidi kamiller arıyoruz.çünkü allahı hissetmek istiyoruz,öğrenmek istiyoruz.manevi açıdan derinleşmek istiyoruz.kim istemez ki mevlana gibi şemsi tebrizi gibi dostları olsun.öyle dostları olan insan hiç yanlış yola düşer mi.ancak bunu niye bi kuldan istiyoruz.ey kalbimin rabbi.bana kendini anlat.bana kendin ,kendini öğret allahım.allahım olurda bir anlık seni unutursum bana kendini gene sen hatırlat.dostumm yardımcımm koruyucum.beni biran bile kendi halime bırakma.bana yalnız sen yetersin. sadece sen.

S

sinanx

Misafir
yorumlar sanki mürşidi kamile gerek yokmuş gibi.ozaman birde şu açıdan bakalım.Rabbim Kuranı kerimi gönderdi ve paygamberde gönderdi.demekki ki kitabın yanında bir öğretici önder olursa daha güzel olur.insanın tek başına mücadele etmesi kolay değil yardıma ihtiyacı var.