İsrailli belediye Başkanına Başbakandan ödül

Elt_

Acemi Üye
Silver
#1
Ayıp, ayıp, ayıp

Hergün onlarca Filistinliyi katlederek soykırım uygulayan İsrail, Türkiye’de el üstünde tutuluyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen toplantıya Filistin temsilcileri katılmazken, Başbakan Tayyip Erdoğan İsrailli belediye başkanına ödül verdi.
AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği 4’üncü ‘Yerel Yönetimlerde Kadın Şûrası’ başlıklı panele çağırdığı davetliler tartışmaya neden oldu. Son bir ayda çoğu kadın yüzlerce insanı katleden İsrail’li belediye başkanını kadınlar günü dolayısıyla evinde ağırlayan AKP Kadın Kolları’nın tavrı dikkat çekti.
Yüzlerce Filistinli kadının katlinden sorumlu bir ülkenin kadın belediye başkanının plaket ile ödüllendirilmesi tepki çekti. Söz konusu toplantıya Suriye’den katılımcı olarak beklenen gurbetçilerden sorumlu bakan Bouthania Shaaban ve Filistin Ramallah Belediye Başkanı Janet Michael, İsrailli belediye başkanı davet edildiği için toplantıyı protesto ederek katılmadı.
Ahmet Açıkay
Suriye ve Filistin’in temsilcilerinin protesto ederek katılmadığı toplantıda Başbakan Tayyip Erdoğan İsrail’li Belediye Başkanı’na ödül verdi. AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği 4’üncü ‘Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası’ başlıklı panele çağırdığı davetliler tartışmaya neden oldu.
Son bir ayda çoğu kadın yüzlerce insanı katleden İsrail’li belediye başkanını kadınlar günü dolayısıyla evinde ağırlayan AKP kadın kolları’nın tavrı dikkat çekti. Yüzlerce Filistinli kadının katlinden sorumlu bir ülkenin kadın belediye başkanını kadınların sorunları ile ilgili konuşturulması ve konuşturulmakla kalmayıp plaket ile ödüllendirilmesi tepki çekti. Söz konusu toplantıya Suriye’den katılımcı olarak beklenen gurbetçilerden sorumlu bakan Bouthania Shaaban ve Filistin Ramallah Belediye Başkanı Janet Michael, İsrailli belediye başkanı davet edildiği için toplantıyı protesto ederek katılmadı. Kadınların hak ve özgürlüklerini kazandığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nünde AKP kadın kolları başkanlığı bir ilke imza attı. AKP genel merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen siyaset yerelde başlar başlıklı 4’üncü yerel yönetimlerde kadın şurası’na Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın yanısıra Yunanistan kadın Dışişleri Bakanı Dora Bakoyannis de geldi. Yüzlerce kadının katıldığı panelin ilk oturumuna son bir ayda çoğu kadın yüzlerce insanı katleden İsrail’in Herzliya Belediye Başkanı Yael German da katıldı.
Kamuoyunun vicdanı yaralandı
Kadınların yerel siyasette getirecekleri özgün perspektiflre başlıklı ilk oturuma bakan Nimet Çubukçu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ve İsrailli Yael German katıldı. Filistinde şehit edilen yüzlerce kadının sorumlusu olan Siyonist bir ülkenin kadın belediye başkanını kadınların sorunların tartışması için çağıran AKP kadın kolları başkanlığı bu yaklaşımıyla kamuoyunun vicdanını yaraladı.
 

Benzer konular