kabul olurmu

sevgiseli_123

Acemi Üye
Silver
selamın aleykum arkdaslar ben bi soru sorucam bir kişi cok buyuk bı gunah işliyor o anda işledigi gunahın farkında olmadan tabiki daha sona bu işledigi gunahın farkına varıp vicdan azabı cekerek allaha töwbe ediyor bir daha yapmamak uzere

beim sormak istedigim su bu kişinin towbesi kabul olurmu acaba şimdiden tesekkürler

Benzer konular

fanisin

Acemi Üye
Silver
Allah c.c bütün Günahlari bagislar eger gercektende Tögbe etmissen ve pisman olmussan bunda hic süphen olmasin :) onda olan rahmetini hepimiz biliriz o cok merhametli rabbim heppimizin günahlarini affetsin ama bunu bilerek yapmak ve zaten rabbim affeder diyerekde kendimizi kandirmiyalim ama sunuda belirtmek isterimki eger bir Kulhakkina girmis olmussan tabiki tögbe ederekde o kisiden helallik istemeliyiz.Vesselam.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
allah bir çok ayetinde çok bağışlayıcı ve merhamet sahibi olduğunu bildirmektedir. bir çok hadisi şerifte ise bir kötülük yapınca hemen arkasından iyilik yapın diye bildirilmektedir.
fanisin kardeşimizin dediği gibi,kişi gerçektem tevbe etsin ve pişman olsun. allahu teala af edicidir. affı sever. Kul hakkı dışında inşallah.
ama bu günahla başkalarına veya başkasına zarar dokunduysa helalik istemeli ne derlerse yapmaları lazım, diye biliyorum.

Eğer zina gibi bir günaha girdiyse ne yapmalı bunu bende merak ediyorum,çünkü bu bir müslümanın bilmesi gereken bi günah ve bile bile yapmış oluyo.:confused:

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
274
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,372