• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

CEVAPLANDI Kadınlar neden dışarıya süslenirler

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
25b_bbacf.jpg

Bekarken süslenen kızlar evlendikten sonra da evlerine değil dışarıya çıkarken süslenmekte.
Sonuçları ne oluyor hiç düşündük mü?

Not: Aşağıdan cevap yazabilirsiniz.

Benzer konular

B

Biricik1233

Misafir
Ben de anlamıyorum neden erkeklerine karışı süslenmezken sokakta süslü süslü geziyorlar bir bayan olarak halen anlayabilmiş değilim ve anlayamıyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
O

Osman-Nuri

Misafir
En mantıklı olanı eşlerin birbirine aldığı kıyafeti dışarıya değil evde birbirlerini güzel karşılamak ve görünmel için giyinmelidir. Aynaya baktığımız zaman saç baş dağılmış evde öyle oturmak ev hanesine iyi değil. Erkeklerin de gözü dışarda olur tabiki. Olması da hoş değil ama erkekte kadın da dışarıya değil eşlerine bakımlı görünmek için bakım yaparsa saadetli olurlar :)

_ab_i_abisteni_

Acemi Üye
Silver
Kadının dışarıya çıktığında süslenmesinde bir mahzur yoktur. Sizlerin de bizlerin de anneleri var, kız kardeşleri var değil mi? Çarşıya çıktıklarında... Düğüne ya da davetlere icabet ettiklerinde yeni ve temiz üstlerini giyiniyorlar. Yani demem o ki, kadın, görünür tenini (yüzünü ve yüz organlarını) nasıl yaratılmışsa o sadelikte kuşanmalı ve yoluna ve caddesine yol almalıdır. İslam Fıkhı'nın hoş görmediği husus da burasıdır.

Tabi şunu da söylemeliyiz. Sadece kadınlar fıtratlarına hilaf süslenmiyorlar. Erkeklerimiz de bu süslenmenin içerisinde artık. Kadınlar için süslenmek neyi ifade ediyorsa erkekler için de süslenmek aynı şeyi ifade edecektir. Dolayısıyla mes'eleleri kadınlar üzerinden değerlendirmek hatalı ve yanlış olur...

Selamlarımla...