Kocaya itaat allah'ın emridir,tüylerimizi diken diken eden bir emir

urfalımatematikçi

Tecrübeli Üye
Silver
#1
KOCAYA İTAAT ALLAH'IN EMRİDİR,TÜYLERİMİZİ DİKEN DİKEN EDEN BİR EMİR

Saliha kadınlar gönülden itaat ederler.Allah Cc İyi kadınlar kocalarına itaatli ve saygılıdırlar. buyuruyor.

Tüylerimizi diken diken eden bir emir. "Kocaya itaat" Bu iki kelime yan yana geldiğinde hanım kardeşlerimizi çok fazla rahatsız ediyor. Allah'a itaat "tamam" seve seve başım üstüne; ama kocaya itaat "olmaz." Oysa kocaya itaat Allah(c.c) ın emri olduğu için aslında Yaradan'ına itaat etmiş oluyor kadın.

Müminin çektiği her eziyet, dert, üzüntü ve hatta duyduğu sıkıntı bile yaptığı günahlarına keffaret sayılır,bunun bilincinde olalım inşaAllah..eşiniz itaat edilecek insan degilse bile,hanım kardeşlerimiz yinede itaat etmeniz lazım..

Yalnız Rasulullah’ında sav buyurdugu üzere hakkıyla eşine itaat eden kadınların sayısı pek azdır.Evlerde İslami atmosfer olmayışı ve müslüman kadının ne yazıkki batının kültürüyle egitilmesi bunun için yeterli sebebtir.

Eşinize itaat ettiğinizde Allah'ı düşünün,cenneti,alacağınız sevapları,Allah'ın hoşnutluğunu aklınıza getirin güzel kardeşimlerim..
Eşinize itaat ettiğinizde Allah'ı ne kadar memnun ettiginizi bir bilseniz,
Evleriniz melekler ile dolu oluyor,amel defteriniz sevaplara yüklü oluyor..

Evlerinizde daim Allah deyin,Eşiniz size iyi davranmadıgında içinizi Allah'a dökün,Allahla konuşun,
Kul “Ya Rabbi,YaRabbi,dediğinde, Allah o kimseye.. Lebbeyk, kulum iste, istediğin sana verilecektir,buyurur.
Rabbiniz Sizin yanınızda,yeterki Onunla olun..Ne güzel Rabb'imiz var..Allah'a Hamdü Senalar Olsun..kulunu darda bırakmaz..

Eşlerimize karşı sabır göstereceğiz ama ondan ayrı Peygamber efendimizin Sav hadisleri haklımıza getirmemiz lazım içimizi,yüreklerimizi ancak öyle rahatlatabiliriz,vallahi billahi evinizde Allah'ın emrine uyarsanız,Allah size huzur verecek,sabrınızın mukafatını verecek..
Eşiniz kötü bir insan olsa dahi siz iyi davranın onun gönlünü kırmayın.
Unutmayın ki Cehennem halkının en çok kadınlar olacak,Cennete gidenlerden olursunuz inşaAllah..

Allah rızası için yapılan her iyiliğe sevap verilir. Hadis-i şerifte,Her iyilik sadakadır buyuruldu. Her iyiliği Allah rızası için yapınca sevap alınır.

Allahü tealanın, Kendisine iyilik edene kötülük eden, benim nimetime nankörlük etmiş olur, kendisine kötülük edene iyilik eden de, bana şükretmiş olur,diye buyurdu..
İyilikten kötülük gelmez, İyilik eden iyilik bulur..Kul bilmezsede Allah bilir..

Eşlerinize karşı yapacağınız en ufak bir iyilik ve kötülük Allah Azze ve Celle katında yazılı tutulacaktır..
 

Benzer konular

Mihrünnisa

Çalışkan Üye
Süper Moeratör
Silver
#2
Rahmetli annemin nasihatlarindan biri idi, kizim evlenince esine itaat et, gönlünü hos tut.
Rabbimin emrini ve canim annemin nasihatini yerine getircegim insAllah.
 

sevinc

Acemi Üye
#4
itaat etsen nolurki sabah akşam dayakı yine yiyen kadınlar bu itaat sadece kadınlaramı allah kadınlara iyi davranılması gerektiği hakkında hiç ayet indirmemiş mi?biz kadınlar allahın kuluyuz erkeklerin değil benim annem babam beni köle olarak yetiştirmedi
 

Gecenin_Sairi

Acemi Üye
Silver
#6
Normalde forumda çok fazla yazı yazan birisi değilim ama yukarıya bakınca yazma gereği duydum. Hep dayak hep dayak yazınca sanki tüm erkekler karısını dövüyormuş gibi bir anlam çıkıyor. Niye hep dayak olsun ki? O sizin söylediğiniz şey kendini bilmeyen erkekler için geçerli. İtaat dediğimiz şey sevgi ve saygıdan gelir bence. köle olmak farklı saygı ve sevgiyle itaat etmek farklı...
 

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#8
gecenin şairine katılmamak elde değil :)
tabii urfalı kardeşimde doğru ifade etmiş...

Herşeyden önce saygı ve hoşgörü...
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#9
şindi ben bu konuya yazmasam olmaz yaw :)
neyse kısa kesim; iyiye herkes saygı gösterir, bence gerçek mukafat bilmeyene karşı yapılan saygı... Rabbim tüm yuvalara sevgi şefkat nasip etsin...yazması kolay yaşaması zor konular...