Kur'an'ı Yaşayan Gerçek Mü'minler

Sabır-Ehli

Acemi Üye
Silver
#1
الَّذِينَ آتَيْنَاهُمُ الْكِتَابَ يَتْلُونَهُ حَقَّ تِلاَوَتِهِ أُوْلَئِكَ يُؤْمِنُونَ بِهِ وَمن يَكْفُرْ بِهِ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ
121 - Kitab verdiğimiz kişiler(den inananlar o kitabı) Allah'ın istediği şekilde okurlar. İşte (kitaba hakkıyla) iman edenler bunlardır. (Artık o kitabı) kim inkar ederse işte onlar hüsrana uğrayanların ta kendisidir.
Allah (c.c) bu ayetinde, verdiği kitabı hakkıyla okuyan kimselerden bahsediyor. Bu kimseler kitabı okuduklarında ondaki emirleri hemen kabul ederler ve hayatlarına tatbik ederler. Kitabın haram dediğini haram, helal dediğini de helal bilirler ve emirlerini hiç eksiksiz yerine getirirler.
Allah (c.c)'nun kullarından istediği de zaten budur; Kitabı hakkıyla okumak, indirdiği şeylere kayıtsız şartsız teslim olmak ve emirlerini harfiyyen yerine getirmek...

Kur'an Okuyan Tağutlar:

Maalesef zamanımızda Kur'an'ın içindeki emirler bir kenara atılmış ve Kur'an sadece bir takım konferansların açılışında, mevlitlerde, ramazanlarda okunur bir hale gelmiştir. Kur'an'ı tatbik etmediği halde İslam devleti olduklaını iddia eden arap devletleri,türkiye ve diğer devletler televizyon veya radyolarını açıp kapatırken Kur'an okuturlar. Bunu, içindeki hükümleri öğrenmek, uygulamak veya uygulatmak için değil adet olduğu veya halkı kandırmak için yaparlar.
Oysa ne arap devletleri ne de kendilerini İslam'a mal eden diğer devletler İslam devletidirler. Çünkü bu devletler Kur'an'ı yürürlükten kaldırarak bir takım batılı ülkelerden aldıkları heva ve heveslere dayanan kanunları insanlara tatbik etmektedirler. Buna rağmen bunlara Kur' an hakkında sorulduğunda: «Kur'an'ın başımızın üstünde yeri vardır. Biz Kur'an'ı seven kimseleriz. Bizler müslümanlarız. İnsanlara da bu kitabı anlasınlar diye okuyor ve okutuyoruz» derler. Hatta televizyon veya radyolardan Kur'an ve İslam hakkında yayınlar yaptırırlar, konferanslar verdirirler, cuma ve bayram gibi bazı günlerde bizzat namazlarda bulunurlar. Bu kimseler bunları; Kur' an'a olan bağlılıklarından dolayı cahil halkı kandırmak için yaparlar. Çünkü bu şekilde cahil halkı kandırmak onlar için daha kolaydır. Cahil halk da onların bu gibi İslami hallerini görünce: «Allah'a hamd olsun. Allah devletimizden razı olsun. Bakın ne güzel şeyler yapıyor ve yaptırıyor. İslam'ı bu kadar güzel açıklayan bir devlet daha var mı ki?» derler. Fakat bu sözü söyleyenler bilmezler ki bu, kendilerini aldatmak için yapılan bir oyundan ibarettir. Bu sözleri söyleyip tağutlara tabi olduklarını belirterek onların hükmü altına girmeleri tağutların amaçladıkları şeyin ortaya çıkmış olduğunu göstermektedir ve bu durum tağutların işine gelmektedir.

«İşte (kitaba hakkıyla) iman edenler bunlardır.»
Ancak Allah (c.c)'nun indirdiği kitaba hakkıyla iman eden kişiler Kur'an'ı bir hayat sistemi olarak kabul eder ve ona göre hayatlarını düzenlerler. İşte onlar yalnız Kur'an'dan emir alır ve Kur'an'ı Allah'ın emirlerini tatbik etmek için okurlar.

«(Artık o kitabı) kim inkar ederse işte onlar hüsrana uğrarlar.»

Fakat Allah (c.c)'nun kitabını hayatlarına tatbik etmek için okumayanlar ne kadar Allah (c.c)'nun kitabına inandıklarını iddia etseler de pratikte onu inkar etmektedirler. İşte böyle yapan kimseler hem dünyada hem de ahirette kaybedenlerden olacaklardır.
 

Benzer konular

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#2
Allah razı olsun kardeşim.
Rabbim riyakarların eline fırsat vermesin inşallah.
Dediğiniz gibi insanların gözlerini öyle boyuyorlar ki çıkıp haakkı savunsanız bile size inanmaz hale getiriyorlar.
 

Ziyaretçilerden Sorular

D
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
0
Görüntüleme
44
Davidulcem
D
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
Davidulcem
G
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Gurzufruu