kurtaj yuzunden vicdan azabi

nx100

Acemi Üye
Silver
ben evli biriyim ama baska evli bir bayanla iliskiye girdim hamile kaldi bana soylediginde olsun madem gelmek istiyo gelsin dedim ama esiyle arasi bozuldu bende islerim nedeniyle yurd disina cikmistim kiz ailesinin yaninagitmis 5 ay kadar onu goremedim geldigimde babasinin cocugu aldirdigini soyledi 4 aylikken bu olay olmus hemde yasa disi babasi bakamam demis ben su anda vicdan azabi cekiyorum ben kurtaja karsi biriyim ne olursa olsun benim yaptigim kotu birsey biliyorum ama ben buduruma gelmesini istemedim acaba benmi sucluyum biri bana yardimci olursa sevinirim birde iliskiye girdigim kadin ruyasinda cocugu gordugunu ve suclu babam dedigini soyluyor dediginden beri uyuyamiyorum yemek yiyemiyorum yardima ihtiyacim var ben nekadar sucluyum

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Siz tövbe edin kardeşim.
Yapmışsınız bir hata yani zamanı geri almak imkansız, doğsa idi şeytanın bir çocuğu olmuş olurdu...

Evli bayanla olan ilişkiniz den pişmanlık duymalısınız.

“ Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.” (Nisa, 17/32)

Büyük günahlardan birisidir.

Siz zina yaptığınız kişiyle hala görüşüyorsunuz. Biz ayrıntıya girmek ve öğrenmek istemiyoruz, evliymişsiniz. Sizin başka bir kişiyle ilişki durumunuzun nikahınıza zararı yok...

Siz büyük bir günah işlemiş olup ama bu büyük günahın nikahınıza bir zararı yoktur. Yaptığınız bu kötü işten dolayı tevbe eder, Allah'tan bağışlanma diler, eşiniz de evliliğe devam etmek isterse yeni bir nikah kıymadan evliliklerinize devam edebilirsiniz.

Bu nedenle iki tarafında çok pişman olup Allaha dua etmeleri gerekmektedir. Ki pişmanlıkla o gözlerden yaşlar gelmiyorsa hala pişman olunmamıştır.

Allah affedicidir bağışlayıcıdır. Bu derece korkunuz ve korkmanız güzel, sadece kürtajdan dolayı değil yaptığınız hatalardan dolayı pişmanlık duymalı ve tovbe etmelisiniz. Bir daha yapmamak üzere inşallah...

Amma Allah affeder amma affetmez bunu da biz bilemeyiz

acizinim

Acemi Üye
Silver
Rabbime kalmış işiniz ...
Tekrarlamayın , ihlasla gözyaşı ile dua , tevbe ve istiğfar edin , affınız için sadaka hayır hasenat verin , ve ibadetlerinize sarılın. Yaptığınız şeyler ki zina da bilfiil , kürtajda günaha etken olmuşsunuz ; bunlarda büyük günahlardandır. Şunu bilin yaptığınızın ne keffareti ne kazası nede iadesi nede zamanın geri alınması mümkün.

Mevla-İ zülcelalin affı büyüktür affeder inşallah. Biz ne desek boş , işiniz Mevlama ve size kalmış. Bundan sonra yapacaklarınıza ve Mevlam ile bağlantınıza.

Tekrarlamayın inşallah...

nx100

Acemi Üye
Silver
ben cocuk icin vicdan azabi cekiyorum ben cocuklari cok severim bunu telafinin bir yolu yokmu baska bir cocukmu yapmaliyim baska cocuk yapsam kurtaj olan cocukmu dunyaya gelir

acizinim

Acemi Üye
Silver
Estağfirullah ne alaka. Bizim dinimizde tenasüh (ruh göçü )yoktur.Ölen ölmüştür Berzah aleminde yerini almıştır Kıyameti ve hesaplaşma gününü bekliyor. Ve eminim hesaplaşacağı ilk kişilerdensiniz.Bence şu andan itibaren o karşılaşmaya hazırlansanız iyi olur. O da dediğimiz şekillerde olur. Yukarıyı okursanız anlayacaksınız inşallah.
Tabiki kürtaj olan çocuk dünyaya yeniden gelmez gelemez. Siz yeni bir çocukda yapsanız ölen öldü arık Bazı hataların geri dönüşü yokdur sadee tevbe istiğfar edebilirsiniz. Üzgünüm çocukları seven onu doğuran kadınları da sevmeli ve onlara bunu yaparken biraz düşünmeli o zaman değilmi? Telafi yollarını sıraladık üstte size gerisi size kalmış...Vesselam.

nx100

Acemi Üye
Silver
ben neden bu kadar cok sucluyum ben kadina kotu davranmadim her sey kendi rizasiyla oldu kurtaja gelince ben okadar karisik bir durumdayken bile buna karsi ciktim olsun ben butun sorumluluklarini alirim dedim gelisen olaylardan haberim bile olmadi genede dediginiz kadar suclumuyum

zilkadee_

Acemi Üye
Silver
yani evli bir kadın evlilik dışı bir ilişkiden hamile kalıyosa o çocugun akibeti için çok fazla seçenek yok.. sizin de bunu az çok tahmin etmeniz gerekirdi.. bizim burda şukadar suçlusunuz bukadar suçlusunuz deme gibi bir yetkimiz yok kanımca.. hatanın neresinden tutsak elimizde kalır bu durumda.. Allah hayırlısını versin.. en güzeli hatalardan ders almak.. ibret almak.. tövbe etmek.. ve tekrar yapmamak..

ayrıca bu tip hataların çok fazla dillendirilmemesi gerektiğini düşünmüşümdür hep...

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
383
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,467