kurtaj yuzunden vicdan azabi

salihanurr

Acemi Üye
Silver
ben cocuk icin vicdan azabi cekiyorum ben cocuklari cok severim bunu telafinin bir yolu yokmu baska bir cocukmu yapmaliyim baska cocuk yapsam kurtaj olan cocukmu dunyaya gelir

neden ozaman evlisiniz??? karşıdaki bayanda, sizde evliymişsiniz boşanıp birbirinizle evlensenize.yazık günah her 2tarafın bu iğrenç durumdan haberdar olmayan eşlerine.
allah ıslah etsin.

Derler ki hanımlar bu işe vesile olmamalıdırlar. Yani zina işine.
Yani anlamadığım şu vardır.
Bazen bir bayan bir erkeği kucağına davet edebilir.
Bazen de bir erkek bir bayanı kucağına davet edebilir.
Her ikisi de mümkündür.
Davet etmek de haramdır. Davete icabet etmek de haramdır.
Hadi birisi hata yaptı bizi zinaya davet etti.
Biz hemen, istediğim de buydu diye, hemen daveti kabül mü edeceğiz.
Yani davet edilen erkek ya da kadın olabilir.
Her ikisi de nefsine hakim olup kesinlikle harama evet demeyeceklerdir.
Aile yıkıldı.
Zina edildi.
Şimdi arkadaşı çucuk sevgisi tuttu.
Yani çocuğa gelinceye dek ağlamanız gerekli olduğunuz yerler var.
Elbette kürtaj da haramdır. İğrenç bir fiildir lakin en az iğrençlik ön iki hususta da aşikardır.
İslam!da cezası 100 sopadır. İnsanların gözü önünde...
Lakin müctehitler ictihatlarında evli erkeklerin ve kadınların cezalarını da "recm"e bağlamıştır.
Yani öldürmek. Her ikisini de.
Şimdi Şeriat yasaları geçerli değil.
Yapmanız gereken şey tövbe edip, eğer o bayan darda ise, nasıl bir vaziyette ise ona da yardımcı olmanızdır, nasıl olacaksanız bilemiyorum...
Allah'ın emirlerini ikame ediniz ve hayata hakim kılma noktasında mücadele ediniz ve ondan sonra da mütemadiyen tövbe ediniz.
Bu işler çocuk oyuncağı değildir. Nefsimizi frenleyelim inşallah.

eşref demir

Acemi Üye
Silver
Doğrusu size hayret ediyorum. Başka bir çocukmu yapsak demeniz ne kadar acınacak bir durum.Hem zina ediyorsunuz umurunuzda değil, bunu unutmuşsunuz çocuktan konuşuyorsunuz.Sanırım kabahatınızın farkında değilsiniz.Bunu gelip burda anlatmanız.Kusura kalmayın ama bence sizin Allah'a saygınız yok.Yoksa ne bunu anlatırdınız, ne yapardınız, nede ikinci bir çocukmu yapsak demezdiniz.

ALI25

Çalışkan Üye
Silver
Bugün günümüze göre meseleyi elle alip isliyorum üstünde birkac söz söylemekle yetinmek istiyorum.

Sen evli biri iken birisi ile beraber olmussun bu da bir zina olur hükmen haram islemissin diger ismiyle ile günahkar olmussun.

Böyle bir sey´i yapmamali idi veya yanasmamali idi buna sen ise nefsine o konuda tabi olmussun.

Bu konuda ikiniz de birer suclusunuz neden cünkü ikiniz de birbirinize haram idiniz sizler ne yapmissiniz o nefsinize tabi uymussunuz ona uymakla haram islemissiniz.

Sonra bir hamilelik olayi bunun üstüne gelmis ve de buda yetmismis gibi bir de ortaya kürtas gibi bir mesele de cikmis burda buda keyfi gibi olmus bunun olmasi da bir zaruret de yok imis.

Suanda ücünüz de birer suclu olarak görünmektesiniz senin Nx100 sucun bunlarin ikisinde daha siddetli oldugu ortaya cikmaktadir.

Kadin rüya da suclulun babam diye oldugunu söylese de bu tek kürtas konusu icin bir gecerli olur, oysa ki sizler ikiniz bir araya gelmekle bir haram olmus ve bu ise bir asil olur o, ve sonra söyle diyeyim bu konuda sana da baslatan siz ve sebeb olan güne siz sonuc da geri ye tek kürtas kalir onuda babasi yaptirmisdir.

Son düzenleme:

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
386
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme