Mahmud Efendi Hazretlerinin sözlerinden

Allah razi olsun... Ismailaga'da, Yavuz Selim'de epeyce dinledim... Arkasinda namaz kildim...

Allahü Teala sihhatini artttirsin..

"Avrupa modasina uymak"tan bahsetmis... Neyi kasdetti acaba??

Güclüler, hem hükmediyor hem de adetlerini rahatca yayabiliyorlar... Diyeceksiniz ki, söyleler böyleler...

Onu bilemem ama, "Allah calisana verir." Bunu iyi bilirim... Insanlarda sifat ayirimi da yapmadan...

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
Ab-ı Abısteni kardeşim inş. en kısa zamanda sohbetlerini naklen dinlemek nasip olur.Çünkü aldığımız son haberlerde Efendi hz.'nin sıhhati iyiye gidiyor.Ve en kısa zamanda Yavuz Sultan Selim Camiide vazu nasihata başlayacak inş.Mevla hisse alabilenlerden olmayı nasip etsin inş.

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
Dinleyin dinleyin tesirinden inleyin.

Bir insanın kulagı olursa sağır sen ona istediğin kadar bağır.

Allahı niçin unutuyoruz?Unutmaya hakkımız varmı???

7 yaşındaki bir çocuk kalbimizdekileri bilse, dagların arkasına kaçarız.Mevla Teala herşeyi biliyor ama hiç utanmıyoruz.

Dünya sevgisi insanı sarhoştan daha sarhoş eder ve ateşe girmeye cesaret eder.

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
RİSALE-İ KUDSİYE NOTLARIM...
Ali Haydar Efendi hz. derdiki;Sakal traş etmek zina ve livata gibi büyük günahtır.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 274.syf.)[/color]

Bir baldız eniştesine gözükmemelidir.Beraber bir sofrada yemek yememelidir.Yalnız olarak bir yolda yürümemelidir..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 279.syf)

Müslüman o kimsedirki islamiyetin emirlerine tamamen uyar fakat islamiyeti kendine uydurmaya kalkmaz.İslamiyeti kendine uyduran hakiki müslüman olamaz.Şeriata uyan hakiki müslümandır..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt275.syf)

10 paralık şeylerden sebep Rabbimizin rızasını kazanmakta geri kalabiliriz.Dikkatli olalım.Allahü Tealaya çok sığınalım..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 281.syf.)

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
Allah korusun, kimilerinde Allah korkusu kalmadı.Arkadaşsız bir yere gitmeyiniz.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 283. syf.)

Şeriat bir şeye yanlıştır hükmünü verdimi senin niyetin yanlış olmasada o yanlıştır, onu bırak..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 284. syf.)

Mevla'nın şeriatını tatbikte ona bir noksanlık getirmekten tir tir titrememiz lazım.Bir entarinin kolunu dikmesek olmaz değil mi?İşte şeriatta böyledir, tamamlık bütünlük ister.''Hoca Efendi!Başkaları bu kadarınıda yapmıyor, ben yine birşeyler yapıyorum.''demek olmaz..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 286. syf.)

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
Ey cemaat!Şeriat ne incedir, nefis de ne zalimdir.Şeyh Efendi buyururdu;''Nefis fırsat bulsa anasına dahi kötülük eder.''Kızını aile edinen nice babalar var.Bu nefis ne kudurmuş şeydir.Ya Rabbi!Nefsimizi sen hayırla yola al.(Amin)..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 286.syf)

İnsan eğer şeriata dikkat etmezse o zaman orman adamı olur..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 289.syf)

Kendimize güvenmemeliyiz,Allah'a güvenelim.Allah'a güvenmekte O'nun gösterdiği hududu aşmamakla olur.

Dünyaya sabretmek oruca benzer.Dünyaya sabretme orucunun iftarıda ahirettir.Dünya isteklerine sabretmek insana zor gelir.Nefsin şeytanlıklarından Mevla bizi muhafaza etsin(Amin) ..(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 295.syf.)

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
''Hiç şüphe yokki Kur'an'ı biz indirdik ve muhakkakki onu (tahrif ile tebdilden, değişikliğe uğramaktan)biz koruyacağız''(Hicr sr.9. ayet)
Efendi babam bu ayeti celileyi okur ve buyururlardı ki;
Kur'an-ı Kerim mahfuz bir kaledir,içine gir emin olursun.
Kur'an kalesinin içine girebilmek onu okumak ve onunla amel etmekle mümkün olur.Lafla ben böyleyim, ben şöyleyim demekle olmaz.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 289.syf)

Şeriatı muhafaza ederseniz hayran olursunuz
Muhafaza etmezseniz mahrum olursunuz.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 299.syf)

Ashab-ı Kirambirbirlerine;Gel bir saat iman edelim(İslamdan bahsedelim)derlerdi.Zira nefsin arzularından konuşulursa kalp kirlenir.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 308.syf.)

Ali himmet olun,
O makamı bulun.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 310.syf)

Vaazu nasihatten tesirlenmemek gaflettendir.Onun için çok iyi dinlemeli, iyi anlamaya çalışmalıyız.(Risale-i Kudsiyye Tercemesi 1.cilt 344.syf)

_-HaSBiHaL-_

Acemi Üye
Silver
"De ki: Ey insanlar! Gerçekten ben sizin hepinize, göklerin ve yerin sahibi olan ALLAH'ın elçisiyim. Ondan başka tanrı yoktur, O diriltir ve öldürür. Öyle ise ALLAH'a ve ümmî Peygamber olan Resulüne –ki o, ALLAH'a ve onun sözlerine inanır– iman edin ve O'na uyun ki doğru yolu bulasınız." (7/158)
Rabbimiz Peygamber Efendimize emrediyor:
"Habibim! Bulunduğun makamı insanlara bildir. Bütün insanlara 'Ey insanlar! ALLAH'ın elçisi, peygamberi, resulüyüm. Bir kavmin, bir gölgenin değil, bütün insanların ve cinlerin peygamberiyim."
Bu haberi bilmek gerek, bu şekilde iman etmek gerekir. Burada "ben cinlere de gönderildim" buyrulmaktadır. Bu beyandan bir başka şey daha çıkıyor, cinlerin varlığına iman etmek. Özellikle günümüzde sık sık kulağımıza geliyor, Müslüman oldukları halde bir takım insanlar cinlerin varlığına inanmıyor. Bilmiyorlar mı cinlerin varlığını kabul etmeyenler kâfir olur.
"Hani cinlerden bir gurubu, Kur'an'ı dinlemeleri için sana yöneltmiştik. Kur'an'ı dinlemeye hazır olunca (birbirlerine) "Susun" demişler, Kur'an'ın okunması bitince uyarıcılar olarak kavimlerine dönmüşlerdi." (46/29)
Bu ayet–i kerimeden sonra cinlerin varlığı inkâr edilir mi? Bakıyoruz bir takım insanlar, bizde Müslüman'ız, der ancak cinlere sıra geldi mi, bilim çağında görünmeyen varlıklara mı inanacağız derler. İşte bunlar kâfir olmuştur.
Bir kız çocuğu gelmişti. "Cinler beni çok rahatsız ediyor, mutfakta ve odamda eşyaları sağa sola atıyorlar. Bana da 'sana şöyle yapacağız, böyle edeceğiz' diyerek laf atıyorlar. Korku içindeyim…"
Bu kızımız yalan mı söylüyor? Elbette ki hayır, cinler vardır, varlıklarına inanmak Müslüman'ın görevidir, çünkü Rabbimizi bunu haber veriyor