• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

Mehdi Gelecek mi?

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
kurt sen açtığım konuyu güzelce okudun mu ?
bu konuya vaktim olunca cevap vermeyi düşünüyom. sen konuyu okumadan cevap yazıyon kardeşim yaw ...

K

kurt26

Misafir
meftun da okumamış heral cevaplarını :)
İlim islamı öğrenin demiyorlarmı bende okuyorum hatta detayının detayınıda okuyorum kabiri ve ölüm acısınıda.
Dediğini zaten okuyup anladım kıyameti bekleyen yok zamanı gelince gelir.
Hz mehdiyi beklemiyorum Allahın izniyle gelir başka düzeltecek birinide göremiyorum.
Zamanı gelince olur bukadar basit.
Bilmeyen kişi alamette yok der mehdide .

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Herkesin kendi sanrısı ve hükmü mü var bu konuda çok üzüldüm. Hükmü Allah vermiştir, peygamber (s.a.v) iletmiştir. İnanmamak nedemektir? Rabbim ilmimizi artırsın inşallah. O peygamber (s.a.v) gelecektir diyor. Büyük kıyameti ilgilendirdiğinden fazlacada üstüne düşmeyelim. Kendi küçük kıyametimize daha çok en çok vurgu yapılmıştır. Öyleyse bizim vazifemiz namazlarımızı gücümüz yettiğince kılmaktır. Konu başlığındaki vurgular güzel ve yerinde ama biraz ham kalmış.

Şuda varki Peygamber efendimizin (s.a.v) İstanbulu fetheden komutan ne güzel komutandır. Sözü'ne mashar olabilrmek için, bilmezmisiniz 1000 yıl boyunca müslümanlar kaç kez defalarca bu fetihe yelken açmışlardır. Ancak 1000 yıl sonra Fatih Sultan Mehmet feth edebilmiştir, İstanbulu.

Herşey doğru düzgün ve adaletlimi?Zamanı gelince gelecekHz Mehdi sen inkar edip gelme desende deccalda gelecek.
Ben beklemiyorum. Cünkü öyle bir mükellefiyetim yok. Mükellefiyetlerim Kur'an'da ve Hadislerde de belirtilmis. Elimden geldigince onlari yerine getiriyorum. Mehdi'yi asil Sia'lar bekler. Onlar farz mesabesinde inanirlar onun varligina. Onlar bekleyedursunlar siz de onlari yalniz birakmayin bari kardes kardes bekleyiniz.

furkan3629

Acemi Üye
Silver
O sorunun cevabı okadar ham verilmemli diyorum hala. Çünkü Sahabe efendimiz (R.a) her konuya çok vakarlı sorularla cevap almışlardır. Ey Allahın Rasulü (s.a.v) Mehdinin geldiği günde onu nasıl tanırız? Ozamanda nasıl hareket etmeliyiz gibi sorular sorulmuştur? Demekki bu konularda bilinmelidir. Nebi(s.a.v) dizleri dibinde olduğu halde o güne erirşem deyip sorup öğrenmişlerse, hangi zamanda yaşarsam yaşayım sorup öğrenmeliyim diye düşünüyorum.

Gelecek biri varsada onu bilmek gereklidir. Konu çok yavan değerlendirilmiş.