Merinos'ta NAMAZ karşıtlığı!

Sabır-Ehli

Acemi Üye
Silver
#1
Merinos'ta NAMAZ karşıtlığı!


2 bin işçinin çalıştığı Merinos'ta namaz kılmak yasak..Merinos Halı'nın sahibi İbrahim Erdemoğlu, skandal sözler sarfetti. “Cuma namazları dahi olsa hiçbir şekilde namaza izin vermem.”
HÜSEYİN KULAOĞLU'nun haberi

Erdemoğlu Holding'in bünyesinde faaliyet gösteren ünlü halı markası Merinos'un Gaziantep'te bulunan fabrikasında namaza izin verilmiyor. 1 milyon 50 bin metrekare üzerinde 240 bin metrekare kapalı alana sahip olan fabrikada, küçük bir mescit bile bulunmuyor. Yaklaşık 2 bin kişinin çalıştığı fabrikada namaz kılmak isteyen işçiler yetkililer tarafından rahatsız edildiklerini söylerken, iş saatlerinde kesinlikle namaz kılmadıklarını, öğlen paydosları gibi aralarda ise namazlarını dolapların bulunduğu bölüm veya merdiven altlarında kılmalarına rağmen rahatsız edildiklerini söylüyorlar. İşçiler, namaz ibadetlerini rahat bir şekilde yapmak istediklerini belirterek, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu'nun fabrikaya mescit yapmasını istiyor.

BORLU: ÇALIŞMAK EN GÜZEL İBADETTİR
Merinos Halı İşletme Grup Yöneticisi Şahin Borlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, iş saatinde namaz kılan işçilere müsaade etmediklerini söyledi.

Erdemoğlu Holding'in yönetim kurulunun aldığı kararla işçinin iş saatinde makinesinin başında durması gerektiğini ifade eden Şahin Borlu, Cuma namazı için de aynı kuralların geçerli olduğunu vurguladı.

Borlu, “İşyerinde verim esastır. Çalışmak en güzel ibadettir mantığıyla böyle bir karar alınmıştır” dedi.

İBRAHİM ERDEMOĞLU: NAMAZA İZİN VERMİYORUZ

Merinos Halı'nın sahibi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Fabrikası'nda mescit olmadığını kabul etti.

İşçilerin iş saatlerinde makinenin başından ayrılamayacağını ve namazlarının engellendiğini de doğrulayan İbrahim Erdemoğlu, prensipleri itibariyle inançların kesinlikle işletme içerisine yansımasını istemediklerini kaydetti.

Erdemoğlu; “İbadetler kesinlikle işletme dışında olur. İşletme bir ibadethane değildir. İşletmede inanç olmaz. İşletmede iş yapılır” dedi.

Namaza gösterilen hoşgörüsüzlükleri sebebiyleMerinos Halı'ya boykot başlatılacağına ihtimal vermediğini söyleyen Erdemoğlu, Cuma namazları dahi olsa hiçbir şekilde namaza izin vermediklerini belirtti.

boykot yapmayi bilenmi varki!!
 

Benzer konular

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#2
Kardeşim o adam öyle demişse bu işçide onu dinlemek mecburiyetinde değilki, en fazla işten çıkarılır oda biraz zor birlik oldularmı ve hukuki mücadele verdilermi nice tiranlar dize gelir değilki bir fabrika, birkere namazın ruhunda mücadele vardır, mücadelesiz müslümanlık islamiyetin ruhuna ters düşer, bütün uyarılara rağmen namaza devam etsinler ve mücadele versinler bakalım neoluyor, bu din zalimden merhamet dilenme dini değil, zalimleri, tağutları, tiranları ve despotları diz çöktürme dinidir, çölün ortasında kuşuçmaz yerde hz. hacere ve ismaile rızık veren rabbim kendi yolunda mücadele eden bir kuluna elbette rızkını verir, rızık endişesinden dolayı namazı terketmek korkaklık ve sünepeliktir, ( siyasi görevinden dolayı özel bir misyon taşıyan hariç) o bile elinden geldiğince şartların durumuna göre imayla kılacak yine kılacak, namaz iki halden düşer, 1-Ölünce, 2- akıl baştan gidince, 3- (Bayanlarda özel günlerde) düşer...........
Çok güzel bir açıklama .Allah razı olsun katılıyorum.
Namazın bilincinde ise bir insan hiç bir engel onu namazından alıkoyamaz.

Allah yarattığı hiç bir şeyi rızıksız bırakmamıştır ki; Namaz kılamıyorum diye işinden ayrılanı yalnız bıraksın.
O herşeye kadirdir.

Raabbim müslümanların hayatlarını zorlaştıranları ıslah eylesin inşallah.
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#3
bizler böyle sus pus müslümanlar oldukça daha çok yasak koyarlar. yapılması gerrekn namazını kılmak, MERİNOS ürünlerine boykottur bence..
kardeşin dediği gibi boykutu bilen varsa eğer...
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#4
Ozan ,nickli üye iletişim sayfanızdan bir bildiri gönderdi.


Merhaba Sayın ilgili,
Sayfanızda yayınlanan Merinos haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Merinos'un sosyal medya ajansıyız. Bu bizi ve merinos severleri üzmektedir ve markamızı kötü etkilemektedir.

Merinos Fabrikasında mescit vardır. Cuma namazlarına servisler kaldırılmaktadır. İvedi şekilde geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

iyi günler.

Bu haberin kaldırılması konusunda yardımlarınızı rica ediyoruz.
Haber linki:
http://www.islamisohbet.gen.tr/dedi...ler-110/48656-merinosta-namaz-karsitligi.html
merinos çalışanı olduğunu söyleyen bir kardeşin notu. Yayınladığımız haberlerin doğru olmasına dikkat edelim. .Hangi bilginin doğru olduğunu bilmediğimiz için her iki bilgiyi de yayınlıyoruz ...
 

mücahid23

Acemi Üye
Silver
#6
”Allah'ın zikrine (mesajına ) karşı kalbi kasvet kesilmişlere yazıklar olsun”(zümer / 22) ayetinde belirtildiği gibi namaza engel olan bu gibi patronlar bunlar kalpleri katılaşan vurdumduymaz, vicdanı silikleşen, egoist, bencil , çıkarcı sefil yaratıklardır. daha fazla kazanmak için işçinin sırtından kazanan alınterinin sömüren kapitalist çağdaş karun tipleridir. ”Bunlardan sonra yine kalpleriniz katılaştı, Artık kalpleriniz taş gibi yahut daha da kasvetli/katıdır. Çünkü taşlardan öylesi var ki, içinden ırmaklar kaynar. Öylesi de var ki, çatlar da ondan su fışkırır. Taşlardan bir kısmı da Allah korkusuyla yukarıdan aşağı yuvarlanır. Allah yapmakta olduklarınızdan gâfil değildir.” (Bakara / 74).
bunlar yarın yevmi mahşerde pişman olacaklar namaz kılmadıklarına tüm mallarının cehhennemden çıkmak için fidye olarak verseler yine onlardan kabul edilmeyecek "Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir?" diye uzaktan sorarlar. Onlar şöyle cevap verirler: "Biz namaz kılanlardan değildik; Yoksulu doyurmuyorduk; (Günaha) dalanlarla birlikte biz de dalıyorduk, Ceza gününü de asılsız sayıyorduk, Sonunda bize ölüm geldi çattı." (Müddessir / 42-47)