Mübarek Gecelerde Ilişkiye Girilirse Bebek Sakat Mı Olur?

sibelim

Acemi Üye
Silver
Kadir Gecesi
Kandil Geceleri
Arefe Geceleri
Bayram Geceleri ve Bayramlarda Hamile kalınırsa bebek sakat olurmuş, böyle bir duyum aldım bu ne derece doğrudur? Birde bu gecelerde ilişkiye girmek günah mıdır? Cevaplayan olursa sevinirim!

hamilekalmak.jpg

Ramazan ve Kurban bayramları gibi dini bayramlarda veya cuma gecesi, Ramazan geceleri gibi mübarek gecelerde eşler arasında cinsel ilişki yasak değildir. Eşler arasında cinsel ilişkinin yasak olduğu dönemler; bayanların adetli veya lohusa olduğu günler, hac ve umre için ihramlı bulunulan günler ve itikâfta bulunulan günlerdir. Bunların haricinde cinsel ilişki için herhangi bir “özel gün” yasağı yoktur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

buse_demir

Acemi Üye
Silver
walaah kardeimm ben bilsemm solerimm ama bilmiom yanlis tyorum yaparimm ama ban gore bence gerk yokkk bu gecelerde iliskiye girmek sacmaaa bunu kendi kisiligin olarakk dusunnn kendine nasil dege veriosan dinmizede ole verr vee yapma! bana gore buu dini olarak aciklama bilmiyomm kusura bakmaa

F

fussilet

Misafir
Es selamun alkeyküm canim kardesim can kardesim çocuGun sakat kalmasi hepsi birer hurafe msülüman böyle seylere inanirmi Allah askina.Islam akil dinidir ilim dinidir arastirmak gerek.
Bazi âdâb kitaplarinda, cima vakitleriyle ilgili zamanlardan ve bu vakitlerin doGacak çocuklar üzerindeki tesirlerinden bahsedilmistir. Bunlar dini bakimdan uyulmasi gereken baGlayici hükümlerden deGildir. Fakat bahsedilen vakitlerin gözetilmesi zararli olmaz, faydali olur.

Cima için tavsiye edilen vakitler:

Pazartesi, Sali, Persembe, Cuma geceleri ve gündüz öGleden önce.

Tavsiye edilmeyen vakitler:

1- Hafta içinde Pazar gecesi ve Çarsamba gecesidir.
2- Kameri aylarinin birinci, onbesinci ve sonuncu geceleri.
3- Ramazan bayrami ve Kurban bayrami geceleri,
4- Berât gecesi;
5- Yola çikilacak gece;
6- Gündüz öGleden sonra.

Bunlar da bir tavsiyedir. sehvetlenip haram islemek mesela yabanci kadinda sehvetle bakma tehlikesi varsa mekruh olmaz. Bilakis beraber olmak lazim olur. Güne, zamana bakilmaz.

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Ramazan ve Kurban bayramları gibi dini bayramlarda veya cuma gecesi, Ramazan geceleri gibi mübarek gecelerde eşler arasında cinsel ilişki yasak değildir. Eşler arasında cinsel ilişkinin yasak olduğu dönemler; bayanların adetli veya lohusa olduğu günler, hac ve umre için ihramlı bulunulan günler ve itikâfta bulunulan günlerdir. Bunların haricinde cinsel ilişki için herhangi bir “özel gün” yasağı yoktur.