nefse en ağır gelen ibadet hangisi?nasıl üstesinden geliriz?

naz

Acemi Üye
Silver
biliyorum çoğumuzun cevabı aynı olucak ama en azından böyle bir sitede bu cevabı az duyacağımı umarak yazıyorumm..ibadetlerimizi kalıcı hale getirebilme dualarıyla..........................

naz

Acemi Üye
Silver
:2:çok yaratıcı bir cevap olmuş kardeş ya hu..saolasın..ama düzeliriz inşallah cümleten..hepimiz bunları yaşıyoruz çünkü

caglarx

Acemi Üye
Silver
Naz kardeşim nefse en ağır gelen ibadet kulukta samimi olmaktır.Bu konuda ne kadar samimi olursak ibadetlerimiz ve hayatımızda okadar düzgün olur.Allaha kulluk bütün ibadetlerin aslıdır ve tüm ibadetler kulluk bilinciyle şekillenir,bu bilincin üstüne bina edilir.Kulluk bilincimizi ne kadar kuvvetli ve samimi,ihlaslı kılarsak o kadar güçlü bir şekilde ibadetlerimize yansıyacaktır.
Selam ve dua ile

Harika bir şey yapmılsın yusuf cihan kardeşim.
nefsimize ağır gelen o kadar çok şey var kii..
herşeyin farkındayız nefsimize uymamamız gerektiğini biliyoruz irademiz daha kuvvetli olmalı iken neden nefsi yenemiyoruz bu kadar mı zayıf imanımız ...demekten kendimi alamıyorum....:(

Naz kardeşim nefse en ağır gelen ibadet kulukta samimi olmaktır.Bu konuda ne kadar samimi olursak ibadetlerimiz ve hayatımızda okadar düzgün olur.Allaha kulluk bütün ibadetlerin aslıdır ve tüm ibadetler kulluk bilinciyle şekillenir,bu bilincin üstüne bina edilir.Kulluk bilincimizi ne kadar kuvvetli ve samimi,ihlaslı kılarsak o kadar güçlü bir şekilde ibadetlerimize yansıyacaktır.
Selam ve dua ile
kaedeşime katılıyorum doğru söylemiş