O geliyor...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
amin amin...
ey aşıklar... hazır mıyız acaba..
hazırlayabildik mi gönüllerimizi.. nefis elbisesini çıkarıp takva elbisesini giyebildikmi...

bugün bi düşünelim.. geçmiş gelecek tüm günahların affedildi denildiği halde,, Rab bimizden ayet indiği halde NİÇİN efendimiz s.a.v. günde 70 bin defa tevbe istifar çekmiş....

Gel EFENDİM s.a.v. gell ..
gel derken utanarak diyorum ya HABIBULLAH, YA RESULULLAH....
halimi görmenden , evimdeki yaşantımı görmenden her ne kadar utansamda , gel YA RESULALLAH gelll...
utanırımda vazgeçerim belki..sahabeler gibi cehennem korkusundan bayılamasamda, belki içime bir ışık doğar, ağlarım kim bilir........
gel EFENDİM , rüyalarımız bile kirlendi..gel de rüya nasıl olurmuş, görsün bu gafil gönlüm....
dünya zindanından sana sesleniyorum efendim...nefis almış beni esir, kalın parmaklıklarla koymuş kafese...
kırayım artık şu parmaklıkları zindandan kurtulayım...
gel ey efendim gell....rüyalarımızın misafiri ol.....
sen ahmet muhammet, sen mekkede doğan güneş, alemlere rahmet ,gönüllerde taht, takvasıyla iffetiyle ayetlerde örnek...

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Sen geldin efendim, alemlere rahmet olarak geldin, ayetlerde övünülen bir PEYGAMBER olarak geldin ya HABİBALLAH...
Biz ki hep seni sevdik dedik, seni görmeden sevdik dedik,...
ama seni incittik,senin gittiğin yolda gidemiyoruz ya RESULULLAH....bizi bi görsen,gelsen görsen bizi ya resulullah,sen bize ümmetim dedin, bizim için dua ettin...bizde onun gafletliliği mi var bilmiyorum EY ALLAHIN HABIBULLAHI ama hayatımız hep boş geçiyor , senin için gözyaşı dökemiyoruz , dizilerde ağladığımız gibi, günahlarımız için ağlıyamıyoruz. rahmana layık kul olamadığımız için ağlıyamıyoruz.... ölüm her an başımızda ama, kanser illetine yakalanınca hayatımız zehir oluyor. bu nasıl bir imandır bilmiyorum....
mümin lerden, müslümanlardan kaçar olmuşuz, ikiyüzlülük, fitne fesatlık hep bizlerde olmuş...din kardeşi için konuşan, arkasında çeşitli kötülüklerde bulunan insanlar olmuşuz... rabbim ben günahlarınızı öretenim settarım derken, bizlerde tüm hataları gören araştıran olmuşuz.
hayatı rabbimin esmalarıyla okumamız gerekirken ,kusurları okuyan bir insan, yaratılmış olmuşuz...
bu ümmet dirilir mi gelişinle...bu ayın hürmetine ,güzelliğine, manevi zengiliğiyle , seni bize seni armağan eden RABBİMİZİ biraz daha tanıyabilir miyiz...
artık senin gibi, şükür secdelerine gidebilir, günahlarımız için tevbe edebilir miyiz...gerçekten namazlarımızı miraç şuurunda kılabilir miyiz.....
sen geldin efendim, sonsuz selam sonsuz salat senin ve ashabının üzerine olsun GÜL efendim s.a.v.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Geldin Efendim sen geldin. Hayatınla, yaşayışınla, gülmenle, yeyip içmenle bize en güzel örnek olarak sen geldin..
Ümmetim ümmetim derken, bizler buyur, diyemedik, sen bizlere kardeşim derken ,bizler senin değerini bilmedik. Bu kandil bir başka olsun, her an seni, senin sevdiklerini sevelim, Ey Allahın habibi, ey Allahın resulu, Ey Allahın kulu....