O görüyor

Düşündüklerimi ve öğrendiklerimi ifade etmek için. 40 yıl bekledim. şimdi kalem elimde artık. Yazmak istiyorum.ama hala bir konuda sıkıntım var.yazdıklarım insanlaramı ,cinleremi, yoksa melekleremi hitap edecek. Aslında ben sabiti ayan olan levhi mahvuzda hepsini görüyor ve seyri sulük ediyorum. Ama onlar bulundukları semalarda rahatsız oluyorlar. Elimizdeki kuranın hakikatı. Allahın kelamının sureti furkan yani insanın beden kitabı okunmadıkça .bizim yazdıklarımız gök kubbede bir hoş sedadır.aeo.

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Bu yolda gidenler neden hep susuyorlar görmezmisin? Gönüllere pek kolaydır ama diller çivilenmiştir! Ama yinede onların sırlarından sızanlarla, onların ışığıyla tutuşmadık mı, yelken açmadıkmı tarifsiz bir aşka.

ah sevgili furkan kardeşim ah koçak kardeşim. dert ehli bir aşık idim . gün gelir mürşüdümle ağlaşır. gün gelir halkiyetin arasına girer söyleşirdim. bir deryaya girdimki ne dil anlata biliyor derdini . nede dinleyen anlıyor halini.şimdi çok söze gerek yok .levhi mahvuz,cennet,cehennem,sırat,mahşer,semayı dünya, ahiret, vahdaniyeti semadaniyet. tur, cenin alemi, cin alemi, melekütül alemi, ruhu insan, noktayı kübra , insanı kamil, ayetül kübra, ilahilik, rabbanilik , rahmanilik, peygamberlerin insan bedenindeki mekanları, insan bedenindeki sema ve burçlar . arz,arş, furkan, şeriat, tarikat , marifet, hakikat,, mezhepler, cematlar, ve bugün mehti resül ve müşahede makamında ferdiyat. ehadiyetin 9 kapısı daha ne yazım amacım sizleri üzmek değildir allah ehli sünnet vel cemattan ümmeti muhammedi ayırmısın. sevgiliyeselam olsun. vardım hind eline kumaş getirdim. açdımda bedestanım sattım oturdum. sen benim başıma neler getirdin . ben halkiyeti nasıl sevmeyeyim gönül. bilmezmisin hak orda sırdır .

hayata idrak noktasından baktımızda ya kusur ararız. yada akıl veririz. kuranı kerimi okumak, veya anlamak ,veya anladıklarını yaşamak, veya canlı kuran furkan olmak. bu günki ferdiyatımızın bakış açısında. bizlere bakış pencerelerini açabilmek için zair ve batin ilminden yürüyen alimlerin şerh ,tevsir ve yorumları vardır.bizler o noktalardan feyiz alır hakikata yürümeye çalışırız. şimdi örneğin levhi mahvuz nedir diye sorulsa hemen nakli ve. şerh ve tevsirlerden öğrendiklerimizi sayfalara dökeriz. gök kelimesinin hakikatı arştır.yer kelimesinin hakikatı arzdır. allahın besmeleye olan tecellisinde arşın arkasındaki hakikatta er rahman esması. arzın hakikatındada er rahim esmasının tecelliyatını yaşayan hz adem ve hz havva vardır . esmaül hüsnanın hakikatı insana tecelli olursa bu hakikat idrak edilir. şimdi levhi mahvuz nerde denilirse . bende o korunmuş kuranın yazıl olduğu levh insanın yüz cemalidir derim. kuran onu furkan olarak açık belirtmiştir. nefis bizleri alıp gök yüzünde bir levhi mahvuz arata bilir . veya insanın cemalinden melekütül alemi hizmettedir. aeo

furkan3629

Acemi Üye
Silver
GÖNLÜM DİLİME DARGIN,DİLİM GÖNLÜME...
GÖNLÜM, DUYGULARINI ANLATAMADIĞI İÇİN KIZARKEN DİLİME...
DİLİM,ANLATAMAYACAĞI ŞEYLERİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN
KIZIYOR GÖNLÜME...
(hz.MEVLANA) ...

Düşündüklerimi ve öğrendiklerimi ifade etmek için. 40 yıl bekledim. şimdi kalem elimde artık. Yazmak istiyorum.ama hala bir konuda sıkıntım var.yazdıklarım insanlaramı ,cinleremi, yoksa melekleremi hitap edecek. Aslında ben sabiti ayan olan levhi mahvuzda hepsini görüyor ve seyri sulük ediyorum. Ama onlar bulundukları semalarda rahatsız oluyorlar. Elimizdeki kuranın hakikatı. Allahın kelamının sureti furkan yani insanın beden kitabı okunmadıkça .bizim yazdıklarımız gök kubbede bir hoş sedadır.aeo.
bedir abi yaz sen. insanlara, ondan sonra meleklere, sonra cinlere, hitap kimeyse onlar bi baksın. sen ki insana, meleğe, yada cine .hitap edeni ayırman lazım. benim bildiğim eşref olana hitab hepsine hitap. peygamber aracılığıyla gelen hitap yüce kuran hepsinin anlayacağı yada hisseleneceği hitap insanın anladığı anlayalım yeter dua ve selam ile

Veli bir zat söz söyler ama o sözü hangi makamda söylemiştir anlamak için o makama ulaşmak gerekir...
o soyledigi sozu o makama ulasmadan anlamak, yargilamak, kendimizce kendi fikir ve dusuncelerimizi soylersek..
kul hakkina vebalin altina girebilecegimizi de gordum..

"Penceresi kadar düşer, bir eve ayın ışığı"
Şah-ı Nakşibend

eskiden beri söyleriz ablam bedir abide problem yok taaaaaa müşahedelerini izharı yandığı makamdan yakacağı makama bizlere uzak ya o yüzden koyun olsa süt verse kuş olup kusnuk vermese .onun verdikleri süt gel görki ah midelerimiz yokmu sütü kusnuk algılar mesul olmaz inşallah çünkü onun görevi sütçülük o biliyor ah bi ggörüşeydik

furkan3629

Acemi Üye
Silver
Muhammed Bin la kardeşimiz seyri sülüğü öyle bir tarif etmişki biz zannedettik gördüklerini yazmaya başlayacak:) Anlayamadık işte, derin cümleler kuruyor. Hoş ağzında demir leblebi yaz bakalım kolaymı öle yazmak.

Diyorya sonra sen beden kitabını okumadıkça (seyrisülük etmedikçe) gönlün tepelerinde dolaşmadıkça gönlündeki sırra ulaşmadıkça bizim anlattıklarımız hoş kelam olarak kalır size.

Moderatörün son düzenlenenleri: