osmanli ve köhne avrupa...

el-miskin

Acemi Üye
Silver
#1
OSMANLI VE AVRUPA
? Hiçbir Osmânli (sultani), belli bir yerden kiz almazdi. Mutlaka çok uzaktan, bilinmez bir yerden kiz alirdi. AkrabaliGa dayali istismarin olmamasina âzami dikkat gösterilirdi. Onun için Osmanli'da bir saray aristokrasisi tesekkül etmemistir.
? Imparatorluk; sömürgeye ve tahakküme dayanir. Osmanli, Devlet-i Aliyye'dir. Bati'nin anladiGi mânâda sömürgeci deGildir.
? Avrupa, Islâmiyet kelimesini telaffuz etmekten büyük bir titizlikle kaçar. Avrupali için, islâm yoktur, Muhamme-diler vardir. Kur'an Allah'in kelâmi deGil, MUhammed'in eseridir. Meselâ Osmanli tarihini kendisinden öGrendiGimiz Hammer, "Muhammedîler Kur'ân'in Kelâmullâh olduGuna inanir. Biz de ayni kesinlikle Muhammed'in keiâmi olduGuna" der.
? Evet, Hiristiyan dünyânin Islâmiyete bakisi düsmanca olmustur hep. Avrupalinin ilmî ve cihânsümûl tecessüsü, Islâmiyetin sinirlarinda durur. Haçlilardan bu yana Avrupalinin amaci, Islâmiyeti tanimak deGil Islâmiyeti yikmaktir.
(Cemil Meriç'ten)
 

Benzer konular

zeynepsu

Acemi Üye
Silver
#2
Evet, Hiristiyan dünyânin Islâmiyete bakisi düsmanca olmustur hep. Avrupalinin ilmî ve cihânsümûl tecessüsü, Islâmiyetin sinirlarinda durur. Haçlilardan bu yana Avrupalinin amaci, Islâmiyeti tanimak deGil Islâmiyeti yikmaktir

Rabbim firsat vermesin ins.
saGolasiniz güzel paylasimdi..
 

beyaz_inci

Acemi Üye
Silver
#4
Re:

Haçlilardan bu yana Avrupalinin amaci, Islâmiyeti tanimak deGil Islâmiyeti yikmaktir
bizde bunun olmamasi için elimizden geleni yapip allah dua edicez allah tüm müslümanlarin yardimcisi olsun arkadaslar
 

YADEL84

Acemi Üye
Silver
#5
Re:

Avrupa, Islâmiyet kelimesini telaffuz etmekten büyük bir titizlikle kaçar. Avrupali için, islâm yoktur, Muhamme-diler vardir. Kur'an Allah'in kelâmi deGil, MUhammed'in eseridir.

Obür tarafta görüsecez onlarla,
iclerinde yasiyorum ama herbirinde nefret ediyorumm
 

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
959
Ayşe Hatun