Rabbim sen affedicisin, affı seversin,affet bizleri...

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
'Ey Allah! Kalbime senden ümitli olma hissini at,

'Ey Allah! Kalbime senden ümitli olma hissini at, senden gayri her şeyden gayri her şeyden umudumu keski, senin dışında kimseden bir şey beklemeyeyim.

Ey allah! Öncekilerden ve sonrakilerden her kime imandan neler verdiysen de benim ona gücüm ulaşmıyorsa, amelim eksik kalıyorsa, isteğim kavuşmuyorsa, duam yetişmiyorsa, öyle bir şey istemek dilime gelmiyorsa, sen okuvvetli iman ile beni seçkin kıl. Ey acıyanların en merhametlisi kabul et!'

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
Kalbe gelen vesveseden

Kalbe gelen vesveseden ve kafa dağınıklığından kurtulmak için İbni Vasi Hazretleri'nin her sabah şu duası okumalı,,

"Ey Allah! Gerçekten Sen bize düşmanlarımızdan büyük bir düşman musallat ettin ki, ayıplarımız görmektedir, avretlerimizi bilmektedir, o ve zürriyeti bizim kendilerini görmediğimiz taraftan bizi görmektedir. Ey Allah! Onu rahmetinden ümitsiz bıraktığın gibi, bizden de ümitsiz bırak, ona affından ümit kestirdiğin gibi, bizden de ümit kestir, doğuyla batı arasını uzaklaştırdığın gibi ve onunla cennetinin arasını uzaklaştırdığın gibi, bizimle onun arasını uzaklaştır.

Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle muamele eyle, şüphesiz ki gerçekten Sen her şeye hakkıyla gücü yetensin!"

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED veALA ALİSEYYİDİNA MUHAMMED

[TABLE="class: MsoNormalTable, width: 100%"]
[TR]
[TD="bgcolor: transparent"]“Sen varlığını, malını ve mülkünü güzel bir şekilde infâk et de, bir gönül al! Ki o gönlün duâsı mezarda, o kapkara gecede sana ışık versin, nûr olsun!..” Hz. Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (k.s.)
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED veALA ALİSEYYİDİNA MUHAMMED

[TABLE="class: MsoNormalTable, width: 100%"]
[TR]
[TD="bgcolor: transparent"]Ey Rabbim Resûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.”" Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaafımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İslâm'ı rızâmın en son noktası kıl. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır. ALLAHÜMME SALLİ ALASEYYİDİNA MUHAMMED veALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.....OKU VE paylasanlarda ALLAH RAZİ OLSUN
YâRabbî.
Efendimiz sallallahu Aleyhi ve Sellem Hürmetine, O'nun şanlı sahabisi Hürmetine, senin dostların olan evliya ve asfiya hürmetine, büyüklerimiz Hürmetine bu DuaLarimızı Kabul Eyle.
Âmîn... Âmîn... Âmîn... m.emin okumuş
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

ALLAHÜMME SALLİ ALASEYYİDİNA MUHAMMED veALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.....
OKU VE paylasanlarda ALLAH RAZİ OLSUN
YâRabbî.
Efendimiz sallallahu Aleyhi ve Sellem Hürmetine, O'nun şanlı sahabisi Hürmetine, senin dostların olan evliya ve asfiya hürmetine, büyüklerimiz Hürmetine bu DuaLarimızı Kabul Eyle.amiin.

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
.okunmasında yarar olacak duaları salavatı yazmak .paylaşmak istedim sizlerle..

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedinve ala âli seyyidina Muhammed

.okunmasında yarar olacak duaları salavatı yazmak .paylaşmak istedim sizlerle..
.Dua siperdir kalkandır..Salavatlarlada peygamber efendimiz .(s.a.v.) e daha çok yaklaşılır..Seven faniyide sevse onun .
sevdiklerini sever bıkmadan yapar
.Bizi yaratan Rabbimizi seviyorsak ki her kul sever Ona dua eder
yalvarıp
sığınırız..Allah rahmet ve bağışlaması bol .olandır..
.Kullarına bir anneden daha şefkatlidir...

Sen seversinde o .sevmez mi

.Sen anarsında O anmaz mı?
.Yaklaştıkça sana senden yakın.
.Bir kez Rabbim dersinde.
.Ellerini açıp rahmetiyle sarmaz mı?
.O merhametlidir kullarına.
.Allah kalblerimizi nurlandırsın .
.Allah tevbe eden kullarını sever .
.Allah afetmeyi sever.
Allah sizi sevsin kendisine yakın eylesin.
.Korkularınızı sevince çevirsin.
.Allah ve habibi (s.a.v.) sizden Razı olsunlar.
ALLAH İLAHİ,AŞKINIZI ARTIRSIN, SELAM VE DUA İLE.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Duâlarınız Kabul Olsun

Cenâb-ı Hak buyuruyor:

“Hatırlayın ki, siz Rabbinizden yardım istiyordunuz. O da, ben peşpeşe gelen bin melek ile size yardım edeceğim, diyerek duanızı kabul buyurdu.” (Enfal, 9)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Bir mü’minin diğer bir mü’mine gıyâbında yaptığı duâdan daha çabuk kabûl edilen hiçbir duâ yoktur.” (Tirmizî, Birr, 50/1980)

Allâh Rasûlü (sav) şöyle buyurmuştur:

“Bir müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı duâ kabûl olunur. Bir kimse din kardeşine hayır duâ ettikçe, yanında bulunan vazîfeli bir melek ona, “Allâh duânı kabûl etsin, aynı şeyleri sana da versin!” diye duâ eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbn-i Mâce, Menâsik, 5)

Şu hâlde biz, hem müslüman kardeşlerimiz için duâ etmeli, hem de onlardan duâ talebinde bulunmalıyız. (Osman Nuri Topbaş, Faziletler Medeniyeti-1, Erkam Yay.)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)

el-Muktedir:
Tam bir kudret sahibi olup hiçbir konuda zerre kadar zorlanmayacak şekilde gücü yeten demektir.

Kısa Günün Kârı

Bu soğuk günlerde depremzede kardeşlerimize, vatanımızın asayişini sağlayan güvenlik güçlerimize dualarda bulunalım.

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
Rahmeti sonsuz, merhameti sınırsız Allah'ın adıyla
Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır.
İsrâ suresi 82

Ey Rabbim Resûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.”" Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaafımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İslâm'ı rızâmın en son noktası kıl. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır.

ycotur

Acemi Üye
Silver
Ey Yerleri ve Gökleri Yaradan Rabbimiz olan Ulu Allah'ımız onsekizbin alemin Mustafa'sına yine bu alemdeki atomlar,moleküller adetince selatü selam olsun. Allah Bu Ümmetin Yar ve Yardımcısı olsun.İslam Adaletiyle yönetilen Ordusu güçlü ekonomisi güçlü devletler nasip eylesin.Bir Halifenin sancağı altında birleşip İslam adaletiyle Yeryüzünde selamatin insanın kurtuluşu için,Emribinmağruf ve Nehyi anin münkeri daim kılsın.Bizleride Şuheda sınıfına İlhak eylesin.

m.eminokumus

Tecrübeli Üye
Silver
Rabbim sen affedicisin, affı seversin, affet bizleri...
Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

"EY ALLAHIM!SEN BENİM RABBİMSİN .SENDEN BAŞKA İLAH YOKTUR.BENİ SEN YARATTIN.BENDE SENİN KULUNUM.ZATI ECELLİ ALANA VERDİĞIM SÖZDE ELDEN GELDİĞİ

KADAR SEBAT ETMEYE ÇALIŞIYORUM.YAPTIĞIM GÜNAHLARIN ŞERRİNDEN SANA SIĞINIRIM .SANA KARŞI YAPTIĞIM GÜNAHLARI İTİRAF EDİYORUM ,YA RABBİ!VERDİĞİN

NİMETLEREDE ŞÜKR EDEREK MUTERİFİM .YA RABBİ!BENİ BAĞIŞLA ÇÜNKÜ SENDEN BAŞKA GÜNAHLARI AFFEDECEK İLAH YOKTUR."

RASULÜLLAH (S.A.V)EFENDİMİZ :
"HER KİM SEYYİDÜL İSTİĞFARIN SEVAPVE FAZİLETİNE KALBEN ,İNANARAK SABAH VE AKŞAM OKURSA CENNET EHLİ ZÜMRESİNDENDİR "BUYURMUŞLARDIR.
ESTAĞFURULLAH ESTAĞFURULLAH ESTAĞFURULLAH ELAZİM VEETÜBÜ İLEYH

ESTAĞFİRULLAH EL AZİYM ELLEZİ LA İLAHE İLLALLAHÜVEL HAYYEL KAYYUMU VE ETÜBÜ İLEYH AMİN

Estağfirullah el azim ve etübü ileyh

ESTAĞFURULLAH ELAZİM VEETÜBÜ İLEYH

RABBİM SEN AFFEDİCİSİN, AFFI SEVERSİN,AFFET BİZLERİ...
AMİN!

1FATİHA 3 İHLAS İLE ...
RABBİM RAZI OLSUN SİZDEN.

ESTAĞFURULLAH EL AZİM VE ETÜBÜ İLEYH

EL AMAN EL AMAN RABBİM SENDEN BAŞKA İLAH YOK Kİ BİZE İMDAT ETSİN.
SEN BİZİ CEHENNEM ATEŞİNDEN KORU...

AMİN!