Ruhum Daralıyor, İçim Sıkılıyor...Ne Yapmalıyım?

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#12
"Ayağınıza diken batsa Allah'tan bilin." Diye bir hadis vardi sanırım.

Herşey Allah'tan geliyor.

Çünkü zevke sefaya değil, imtihan olmaya geldik.

Allah'in ipine sımsıkı sarılanlardan olmak duası ile....
 
Z

zskdljadlj

Misafir
#14
merhaba çok garip bir dönemdeyim. iç sıkılma olaraka başlayıp paranoyoya dönüşen ruhsal bi çöküş yaşıyorum. işin içinden nasıl çıkacağımı da bilemedim iki gündür bu haldeyim. kafamın içini susturamıyorum. yeme düzenim bozuldu dört gündür yemek yemiyorum haliyle gücüm yok savaşmaya da gücüm yok. delirmeden önce bana yardımcı olabilecek biri varsa uazabilir mi bunu daha önceden yaşamış olan ve kurtulan
 
B

Bir insan

Misafir
#16
Mereba ben daha 14 yaşındayım okula gidiyorum. Her sabah kalkar kalkmaz ağlıyorum neden böyle oluyor .
İçime durduk yere sıkıntı giriyor ,içim daralıyor her gün ağlıyorum bu neden ten dolayı bana bir deva çare bulun
 

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#17
Bir çok sebebi olabilir. Bir insan durduk yere ağlamaz.
Yaşınız itibari ile ergenlik dönemlerinde çok sık görülen ve bilinen bir gerçektir. Her ne kadar ergenlik belirtisi olasada insanın içinde bulunduğu stres kaynaklı da olabiliyor.
Sağlıklı yaşam için varsa bir sıkıntı çözebileceklerimizi yük alarak dert edinmeliyiz. Çözemeyeceğimiz sorunları ulaşamayacağımız hedefler ile çözmeyi planlamamalı.

Şayet bir dert ile değilse artık bir genç oluyorsunuz.
İnşallah sabrla bu dönemli atlatırsınız.
İbadetlerinize dikkat edin ihmal etmeyin. Tertemiz bembeyaz olan sayfanızı artık melekler yaptığınız iyilikleri kötülükleri yazacaklar.

En önemlisi bugün 60 yaşında olanlar sizin yaşınızda olmak istiyor hatta 30 yaşında olanlar sizin yaşınızda olmak istiyor.
En azından başkaları gibi yıllanmış kaza namazı borcunuz yok. Kısaca yolun başındasınız. Artık dünyanın yükü omuzlarınızda.

Selam ve dua ile
 
F

Furkan Bozkurt

Misafir
#18
İçimde sana kadar hiç sıkıntı olmamıştı ama bugun bayram namazında herkesin sevdikleriyle beraber iken benim camii ye yalnız gitmiş olmam minik bir akvaryum da yaşıyan balığın okyanusa atılması gibi bir histi yaşlı insanlar hep yalnız ben daha14 yasiyandayim ve birsürü akrabam var beni seviyorlar ama bayram namazında bile yoktular
 
B

BenMisafir

Misafir
#19
Malesef ki benzer durumu kendim de yaşıyorum. Yaşadığım ruhsal daralmanın yanında aslında halime çokca şükretmem gerektiğini kendi kendime söylüyorum ama anlatamıyorum. Çok fazla kaygı yaşıyorum , iş kaygısı, ölüm kaygısı( mevcut ibadetimle cenneti haketmediğime inanıyorum) , gelecek kaygısı , evlilik kaygısı vs.
Rabbim tüm sıkıntılılara tez zamanda sıkıntılarından kurtulmayı nasip etsin (Amin)
Selam ve Dua ile...
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#20
İç daralması, bir çok sebebi olabilir. Maddi veya manevi olarak sonuçlanabilir.
Lütfen 1. Sayfadan ilk konuyu okuyunuz.