Sanal Ask mi? Gerçek Ask mi?

S

sukeyna49

Misafir
#1
Sanal Ask mi? Gerçek Ask mi?

Her sey bir selamünaleyküm'le baslar ardindan hos edalar esliGinde iltifatlarla yolunu çizer kandiran. Hos edalar büyüler artik o insani, Aldanir karsidaki bu sedaya. Bakar ki kandi karsidaki görmek ister resim, web cam ne varsa, ilk kiyak ondan gelir sana bir bakmissin ki türlü pozlar halinde çekilmis resimler karsinda. Hos ama karizmatikte bir o kadar dersin. Baslarsin koyu muhabbete Farkin damisin konusmalar hep din üzerindir karsindakinin.
Kardes dersin tepki verir asla kabul etmez, aGabey dersin kizar, ne diyeceGini bilmeden beyefendi demeye baslarsin onun hosuna gider. bir bakmissin ki hanimefendi oluvermissiniz. Hemen ardindan nerede oturduGunuz, yasiniz basiniz tahsiliniz, anne baba ve soyunuz Derken hoslanma baslar tam aradiGim gibi dersin konusmalar Masallah insAllah'la yol alir dinine çok baGli sanarr17;sin aldanirsin. Sorsan bilmez sabah kaç rekât, bir tutku olur bu, konustukça konusmak, yazmadikça isyan edersin uyumlu uyumsuz konular sorarsin artik size tek iltifat eden odur çünkü alismissindir ondan gelen övgülere.
Nedendir bilmezsin biranda Msn'de bir küçük not ve de cep telefon numarasi belirir. Alirsin kayit edersin çaGri yaparsin o arar seni defalarca söyler sesin uzaktan çok mesakkatli diye, artik israrla bulusma zamani gelir bir de bakmissin ki elinde bin bir renkli çiçekler. Gezersin dolasirsin nikâhsiz elini tutmana izin verirsin seni nice vaatlerle kandirir, sonra annenle babanla tanismak ister sen olmaz dersin çünkü korkarsin Baban'dan. Hos o'da zaten öyle deyeceGini bildiGi için o teklifi sunar sana.. Artik aile mekânlari, cadde bostanlar bulusma yeriniz olur. Sonra bir bakmissiniz ki en havli can alici yerinizden vurmustur o sizi yalvar yakar izin aldiniz da gittiniz randevu yerine o gelmedi saatlerce beklediniz yine gelen olmadi insanlarin gözleri sizin üzerinizde olur. Neden bana bakiyor bunca insan demekten alikoymazsiniz kendinizi. Artik sihirlenmissinizdir moraliniz bozulmustur, ararsiniz aradiGiniz kisiye ulasilamaz çildiracak gibi olursunuz.

Vazgeçemezsiniz size evlenme teklifi etmis nikâhina alma sözü vermistir. Onunla çok mutlusundur. Gezmek tozmak seninde hakkindir. Zaman geçmistir artik msn açmaz olmustur sevdiGim dediGiniz kisi bilmezsiniz ki sizi silmistir o kisi...

Artik is isten geçmistir terk edilmissinizdir. Karamsarlasmak moral bozukluGu sizi ibadetlerinizden ali koymus sikintili zor zamanlariniz baslamistir. Büyük imtihanlarla yorulur isyana baslarsiniz herkesin üzerinize geldiGini düsünürsünüz ama öyle bir seylerin olmadiGini ancak ibadete basladiGiniz zaman anlarsiniz. Neden aldandim? Neden kandim? Dersiniz. Ama pismanlik olmustu bir kere artik ne pismanliklara bir format atabiliyordunuz. Nede resetliye biliyordunuz. Virüs bulasmisti biraktiGi izler zor silinir gibidir bu aldatmacanin. Buna hangi virüs programi dayana bilirdi ki. Yapilacak bir sey yoktur. Zamani, pismanliklari geri dönüsüm kutusuna atamiyor olanlari bir türlü silemiyorsunuzdur. Kolay bir durum deGildir. Alisik olmadiGiniz bir vakadir. Sevmistiniz ama unuttunuz msn de tanistiGinizi. Bunca yüke raGmen ya çörek ya da çökmek üzeredir bunca olanlar. Tek bir tesiri vardir bunu da tövbe edip ölçü ile kalmak, kisiliGini tanimadiGiniza selam vermemektir. Fikir ve de düsüncelerini bilmeden engel olmaktir tek kurtulusu.
 

Benzer konular

sevdamm

Acemi Üye
Silver
#5
sukeyna49 kardesim allah razi olsun gerçekten çok güzel bir paylasim olmuss artik gerçek assk diye birsey kalmaiss hepsi yalan dolan olmuss :cry:
 

merve_can

Acemi Üye
Silver
#6
Sanal iliskilerin geçek hayata zarar vermesini istemiyorsak , duygularimizi ve kisiliGimizi paylasacaGimiza fikirleri paylasmaliyiz.Ülkemizde çhat yoluyla kurulan diyaloglar, sosyal hayati çökmüs buhran içindeki insanlarin duygularinin sömürüldüGü bir alan olmustur.Arkadasimiz bu konuyu güzel senaryolandirmis ,çok hosuma gitti tesekkür ediyorum kendisine, Allah razi olsun. :) :wink:Gerçekleri görmememezlikten gelmek iyimserlik deGil, vehamettir.