senai demirci sözleri...

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
[]

“Vermeyene vereceksin!”
[/h][]Karanlıkları dağıtan heceler O’nun (a.s.m.) dudağından akıp gelmişti:[/h][][/h][]“Gelmeyene gideceksin!”[/h][]Ben’ciliğin katı duvarlarını yıkan, bencilliğin soğuk küllerini[/h][]köz eyleyen sözler O’nun (a.s.m.) nefesinde alevlenmişti:[/h][][/h][]“Kötülük edene iyilik edeceksin!”[/h][]Dışarıdaki soğuk değil, içlerindeki soğukluk öldürmüştü onları.[/h][]Dirilmeye hazırlananlar asıl “ateş”i O’nun dudağında gördüler.[/h]

Moderatörün son düzenlenenleri:

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
[]

“En büyük yetimlik Allah’tan kopuk yaşamak,
[/h][]O’nu bilmeden yaşamaktır. [/h][]Şu kainata “Allah yokmuş” gibi baktığımızda [/h][]Bütün varlıklar yetim kalır, her şey yabancılaşır..”[/h][].[/h]

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver

Kalbimi boş sevdalardan kollayan Sensin

Tohumun kalbine ağaçlar yazan Sensin
Aklımı hiçlik korkularından koruyan Sensin
Benlik dağlarımın taşlarını celalinle yumuşat Ey Celil!
.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver

[].[/h][]Dua etmek, kırık kalbini avuçlarına koymandır; diline süslü sözler doldurmak değil…[/h]

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
.
İbrahim'in ateşine odun taşıyan kendi ateşini yakar.
İbrahim'in ateşine su taşıyan kendi yangınını söndürür.
Ne odun İbrahim'i yakar ne su ibrahim'e yetişir.
İbrahim'in ateşi odun hammallarını yakar, su taşıyıcılarına serinlik sunar.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
[]
[/h][].[/h][]Can, paslı bir bıçak yarasıdır varlığın göğsünde.[/h][]Tenin beyaz yüzünde bir kardelen hülyasıdır, en canlı yıldızı, yerin en kanlı çiçeğidir.[/h][]Yarada kabuk bağlayan her neyse, buzda kristal kristal biçimlenen ne ise, gökten yukarıda, yerden aşağıda ne varsa kaynayan, hepsi can yüzünden, hep can gözünden, hep can özünden.[/h][]Yüreğimizin yayında gerili oktur can, ki buralı değildir, şimdiye razı değildir; bizden önceleri ve bizden sonralarıdır.[/h][]Gölgemizin kuytusunda saklı hayaldir can, ki bizden ama bizden kalmayandır.[/h][]Alnımızda doğmuş şebnemdir can, ki bizden ama bize ait olmayandır, bizden ötelerde aşkları vardır…[/h][].[/h][]Senai Demirci[/h]

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver

...
Rabbim;Demir emrinle parçalanırken,Nefsimin elinde bırakma beni...Dağlar Sana boyun eğmişken,Şeytanın aldatmacalarına kandırma beni...Dilim Sana içtenlikle yakarırken,Sözlerimden fazlasıyla anla beni...

Mihrünnisa

Çalışkan Üye
Süper Moeratör
Silver
[TABLE]
[TR]
[TD]Hikâyenin sonuna geliyoruz. Adımızı yeni koyacaklar. Paketleyecekler ömrümüzü. Etiketimiz olacak. Yüksekten düşeceğiz; acıyacaklar son kalan parçamıza. Düşeceğiz; düş diye görüleceğiz.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]