Sigarayı bıraktım ohh

surculisan

Acemi Üye
Silver
selam sigaradan konu açılmışken bi kaç cümle yazmak isterim... aslında örnek olmak amacım :)

Allaha binlerce şükürler olsun sigara ile bağımı 3 ay önce kopardım....ve hayatımda verdiğim en güzel
karar sigarayı bırakmak oldu, ayrıca içtiğim zamanlarıma hala acır, üzülürüm.çok rahatım sigarasız hayatımda...şimdi içenlerden çok rahatsız oluyorum ayrııca kokusu çok kötü. dilerim darısı sigarayı gerçekten bırakmak isteyenlerin başına....evet başta gerçekten zorlanıyor insan ancak imkansız değil.... herkes başarabilir önemli olan gerçekten istemek ve mücadele etmek...şunu düşünün hayatınızda size zarar veren bi şeye bağımlısınız ve o olmadan zamanınızı geçiremiyosunuz, bu esaret değil midir ? kenidini kandırmak değil midir?... hadi şimdi, şu an bu esarete son verin ve sigarasız günlere merhaba diyin...unutmayın sigara içmek gelişmemiş toplumlarda yaygındır... gençler olarak bu felakete bizler dur diyebiliriz ancak.... lütfen dumansız hayat için herkes elinden geleni yapsın.... bu bir insanlık vazifesidir...

cileni-

Acemi Üye
Silver
Selamunaleykum.
Artık sigara içmeyeceğim.
Kötü bir dönem içerisinde sigara içmeyeceğim.
İçmeyeceğim bu kadar iradesiz değilim. Sigarasız günlerimi bu başlıkta paylaşacağım. Hatta hayatıma ve yaşantıma yeni renk vereceğim.

Dostlarım burdan takip edebilecek videolar çekeceğim sigarayı nasıl atmışım ve sigarasız neler yapıyorum merak edenler vardır :)

Zor olacak evet kararımı verdim. Sigara ne gideni getiriyor nede kaybettiklerimizi getiriyor. Bomboş...

Sigarayı bıraktım artık.
aleykum selam,
gerçekten bu kararına çok sevindim, en nefret ettiğim şeylerden biride o zıkkıımdır:)) içen insanların üzerine sinen kokudan bile rahatsız oluyorum.

Ama videolar falan çekmene gerek yok ne yaptığın bizleri çok fazla ilgilendirmez sanırım;) sadece çok doğru bir karar vermişsin ve kararının arkasında durabilmeni temenni ediyorum gerisi senin özelindir seni ilgilendirir:))

sakın videoya çekip siteye koyayım deme çok ayıp çookkkk:)):)):))

Sigarada artik bir yogunluk var... Kizi da... Hanimi da... Basörtülüsü de.. Örtüsüzü de... Erkegi de.. Delikanlisi da... Caddede sigara tüttürerek yürüyor... Eskiden bayan takimi yadirganirdi sigara ictiginde... Ooooooo.... Onlar coktan asildi... Simdi icmeyeni hanimdan saymiyorlar... Aslinda daha yadirganan seyleri de vardi hanimlarin.. Net sayesinde sagolsun onlarda rafa kaldirildi... Ne kadar güzel di mi? Gidiyoruz toptan bir yere, ama nereye...!? Sonumuz nasil olur bilinmez...
Ne bileyim ben hic kullanmadim...
Denemedim de..
Nedir ne degildir...
Hayirlisi...

Figann

Acemi Üye
Silver
Rabbim muvaffak etsin kardeşim...2008 girdiğimden beri sigara içmiyorum...İnş.hayatımızda başka yanlışlarıda böylesine bırakıp güzelliklere kavuşuruz...selam ve dua ile...

Sahra sen de birakiver artik di mi???
Sigara akcigerler icin bir zehir mesabesinde... Cok yakinda "Dahili Gögüs Hastaliklari Hastanesi"ne dücar olabilirsin Allah korusun... Benden söylemesi... Demedi deme...
Bir de icseniz de bayan misiniz bilmem ama kendinizi desifre etmeyiniz... Ahlakin hanimlara cok daha güzel oturdugunu söylemeye gerek yok sanirim...
Selamlar...

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
882
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme