sizce aşk evliliğimi yoksa mantık evliliğimi önemlidir?

sizce aşk evliliğimi yoksa mantık evliliğimi önemlidir?

• aşk evliliği

Kullanılan: 11 50.0%
  • mantık evliliği

Kullanılan: 11 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
tamam kardelenim çiçeğim yaa bağırma :))tmm ben seni dinleyeceğim;) ama bu zamanda hayatını paylaşabileceğin ömrünü yolunda bitirebileceğin hakiki manada islam çerçevesi içersinde hayatını idame ettiren beyefendi nerde bana bir gösterir misin?:)) görüyoruz işte etrafımızdakileri...

Rab' bim herkese iyilikler versin. Herkesin aklını başına devşirsin inşaAllah...
bu sözler çok şeyler anlatıyor :):)

ruhefza

Super Moderator
hiç sevmediğinin ve sevemeyeceğin birisiyle sade mantıklı diye evlenmek ne
kadar doğru:cool:
yada çok sevdiğin birisiyle inançların ve yaşam tarzın uyuşmuyorsa evlenmek nekadar doğru:rolleyes:
tek başına ikiside olmaz bence niye birinden biri ki :)tabiki ikisinin ortası var
leyla mecnun vb.aşkları unutalım gerçek olmadığından değil şekillerdede görüldüğü üzere unutulmaz aşkların evlilik şansı yok zaten olsa unutulmuştu şimdiye:confused:
ama sevdiğimiz ve sevebileceğimiz biri mantığımıza yatıyosa karderde de varsa evlenelim yoksa eyvallah:6_18_5:

aysenur

Acemi Üye
İnsan sırf mantığıma uyuyor diye sevmediği biriyle evlenirmi bu çok korkutucu geliyor bana.

Diğer yandan sadece aşk için mantığa tamamen aykırı bir evlilik yapmakta ilerde büyük sorunlara yol açabilir.

Kısaca aşk ve mantığın birleştiği bir evlilik... Bunlardan 1 tanesi eksikse bekar kalmayı tercih ederim.

:aynen: tebrik ederim çok güzel açıklamışsın:))