Son teknoloji elektirkli Toyoto YARİS HYBRID

#1
Çok güzel ve ekonomik bir otomobil..Tabiki fiyatı şimdilik biraz çok...ama zamanla azalacağından eminim...Zenginlere arz edildikten sonra talep bitince sıra orta tabakayada arz edeceklerdir....ama fiyatı yavaş yavaş düşecektir sanırım...ama beklemeye değer.:)


Bu arada otomobil vb teknolojik ürünlerde tercihlerimiz Batıdan ziyade Çin hariç diğer uzakdoğu ülkeleri olsun....Sonuçta batı eskiden olduğu gibi şimdi ve ilerde de müslümanlarla ilelebet savaş halinde olacaktır....Bu yüzden onların ürünlerini boykot etmek üzerimize bir görevdir....Çin hariç uzakdoğu ülkeleri özellikle Japonya Batıya güzel bir alternatiftir...


Enerjin Boşa Gitmesin

Başlıksız Belge
Hibrit Çalışma Prensibi Nedir?
“Kendi kendini şarj edebilen elektrikli otomobil”
Hybrid Synergy Drive teknolojisi, güçlü bir benzinli ve güçlü bir elektrik motoruna sahiptir. Hybrid Synergy Drive sistemi, bu iki motorun en verimli şekilde çalışma prensibine dayanır.
• Duran bir aracı kalkış esnasında elektrik motoru harekete geçirir.
• Normal sürüş esnasında elektrik motoru çalışırken benzinli motor yardımcı olarak çalışır. Hızlanma esnasında hem benzinli hem de elektrikli motor tam güçte çalışır. Hızlı sürüşte ise benzinli motor aracı hareket ettirirken, elektrik motoru yardımcı olur.
• Yavaşlama esnasında ise benzinli motor durur, elektrik motoru bataryanın şarj edilmesine yardımcı olur ve enerji geri kazanımı ve depolanması sağlanır. Diğer bir anlamda araç kendi kendini şarj eder.
• EV modunda ise, sıfır yakıt tüketimi ve sıfır emisyonlu elektrikli sürüş gerçekleşir.

Daha fazla ayrıntı için link...


http://www.toyota.com.tr/cars/coming_soon/yaris_hybrid/index.tmex
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Benzer konular