TRT’nin Kürtçe kanalı test yayında

yusuf18

Cezalı Üye
kürtçe diye bir dil kabul etmek;
lazcayı dil kabul etmek gibidir.

Dil tektir. Adı türkçedir.

Kürtlerin türkçe ve latince kelimelerde bir takım şive bozukluklarından dolayı çıkardıkları seslerin ayrı olması kürtçe diye bir dil olması için yeterli değildir.

Lakin kürt annelerimizin, anne annelerimizin bu şive bozukluğundan ötürü türkçeyi unutma derecesine gelmiş olması yayının yapılmasını makul gösterebilir.

[sıze="3"]sana aynı katılıyorum kardeşim.dileğim inşaallah hayırlı olur ama bu konuda pek ümütvari değilim.çünkü amaç yayın tv değil.bazı bölücü milletvekillerinin dile getirdiği gibi 2 gün sonra özerklik istenirse federasyon istenirse şaşmayın.o zaman bu yayına izin veren hükümet ne diyecek.bakarsın özerklik hatta bağımsızlık bile verir bu hükümet.[/sıze]

çok olumsuz düşünmektesiniz kardeşim.. bende sizlere katılmıyorum
şimdiden kürtlere bu yayın hakkında fikir sorulduğunda onlar için çok iyi ve hayırlı olduğunu söyleyebilirim.onların anlatığı kadarıyla memnun olduklarını anladım
ayrıca bu kanal çıkınca pkk kürtlere çağrı yapıp kanalı izlememelerini söylemiştir
burdan anlaşılıyor ki rahatsız olduklarıdır...Çünkü roj tv'yi kaybedeceklerinden korkuyorlar
bize şimdiden yararlı oldu bu kanal hemen hemen 24 saat bizimkiler izlemekte..bu yokken yerine roj tv izliyorlardı büyüklerimiz..
bence böyle birşeyin olması beni hem çok mutlu etti hemde çok yararlı oldu ve inşallah olmaya da devam eder...
selam ve dua ile...

Bencede insanların anladığı dilde yayın yapılması gerekiyor. en azından devlet kendini daha iyi bir şekilde toplumun herkesimine tanıtmak ve anlatmak için orada yaşayan ve bulundukları bölge itibariyle türkçeyi kullanmayan vatandaşlarına kendi dillerinde yayın yapması gerekiyor.

Yoksa başkaları çıkar senin yapmadığını yapar ve senin aleyhinde çalışır o zamanda bu fitneden beslenen pkk=roj tv en büyük oranda faydalanır.

Arkadaşlar kendimizi orda yaşayan kardeşlerimizin yerine koyalım lütfen:)
anlayacağınız bir habermi dinlemek isterseniz yoksa konuşulanlardan hiçbirini anlamadığınız haber vs.mi dinlemek isterseniz:(

***KADİR***

Acemi Üye
Silver
Bencede insanların anladığı dilde yayın yapılması gerekiyor. en azından devlet kendini daha iyi bir şekilde toplumun herkesimine tanıtmak ve anlatmak için orada yaşayan ve bulundukları bölge itibariyle türkçeyi kullanmayan vatandaşlarına kendi dillerinde yayın yapması gerekiyor.

Yoksa başkaları çıkar senin yapmadığını yapar ve senin aleyhinde çalışır o zamanda bu fitneden beslenen pkk=roj tv en büyük oranda faydalanır.

Arkadaşlar kendimizi orda yaşayan kardeşlerimizin yerine koyalım lütfen:)
anlayacağınız bir habermi dinlemek isterseniz yoksa konuşulanlardan hiçbirini anlamadığınız haber vs.mi dinlemek isterseniz:(
:aynen::aynen::aynen:

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
8
Görüntüleme
276
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
1,132