Türkiye post modern işgal altında

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
#1

Saadet Partisi Giresun İl Divan Toplantısı Genel İdare Kurulu üyesi ve Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa KURDAŞ 'ın katılımıyla yapıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda İl Başkanı Süleyman TEKBAŞ'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa KURDAŞ, gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, "Medyanın Toplum Üzerindeki Etkileri"ni de anlattı.

Mezhep savaşının fitilini ateşlemek istiyorlar
Türkiye'de 'devlet yönetiminin devlet politikalarıyla değil günü birlik tartışmalarla yürütülüdüğünü' kaydeden Kurdaş, "Bölgemiz Türkiye merkezli çok büyük gelişmelere gebe. Bölgemiz hızla büyük bir girdabın içerisine çekilirken Türkiye'ye 'başrol oyunculuğu' model olarak biçilmiştir. Kürecik'e kurulan radar sistemini, tuhaf açıklamalar eşliğinde Türkiye'ye getirilmekte olan Patriotlar izlemeketedir. Bu Ortadoğu'yu ataşe verecek hatta İslam dünyasında mezhep savaşlarının fitilini ateşleyecek büyük bir savaşın ön hazırlıklarıdır." şeklinde konuştu.

Medya insanlara sadece 24 saati yaşatıyor
Sadece ülkemizin ve bölgenin değil, İnsanlık tarihinin yarınını etkileyecek böylesine önemli gelişmeler yaşanırken Türkiye'de sun'i gündem ve tartışmalarla zihinlere ipotek vurulduğunu anlatan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, 'cambaza bak oyununun ustaca sahnelendiğini' belirtti. Kurdaş, "Medyanın da maharetiyle Türkiye'de ve dünyada kamuoylarında tartışılan konularla gerçekler manuple ediliyor. İnsanlar 'düşünmeyen, dertlenmeyen, tasalanmayan yığınlara' dönüştürülüyor. Suskunluk sarmalı büyüdükçe girdaba biraz daha yaklaşılıyor. İnsanlara asla 'ya sonrası' sorusu düşündürttürülmüyor. Sadece ve sadece gün yaşatılıyor ve günler bitiriliyor. İnsanlar adeta 24 saatlik dilim zaman hücrelerine hapsediliyor. Dün ve yarın ise zihinlerden çıkarılıyor" dedi.

Kurdaş sözlerine şöyle devam etti: "Suriye'de Esad sonrasını soran, akıl eden var mı? Tamam, Esad gitsin! Peki ya sonra? Sonra ne olacak, kim gelecek? Libya'da Kaddafi sonrası ne oldu. Dış borcu olmayan tek devlet idi. Şimdi petrol gelirlerinin % 35'inesadece Fransa el koydu. Irak'ta Saddam sonrası ne oldu. Saddam zalimdi, ama Saddam'dan sonraki Amerika'nın işgalinde tam 2 milyon masum Müslüman katledildi! Medyada hiç Amerika zalim diyen oldu mu?Peki ya Irak'ın toprak bütünlüğüne ne oldu. 'Kuzey Irak' söylemine bu millet zorla alıştırıldı ama 'Kuzey Suriye'ye hemen alıştık. Niye? Çünkü; alıştırılıyoruz"

Asrı değiştiren lider
Milli Görüş hareketinin Türkiye ve dünyada çok önemli tarihi değişim ve yönelişlerin lokomotifi olduğunu, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın sosyolojik bir devrim gerçekleştirdiğini vurgulayan Kurdaş, Erbakan'ın "Asrı değiştiren lider" olarak Yeni Bir Dünya hedefini bütün camiaya miras olarak bıraktığını söyledi. Kurdaş, "Erbakan hocamızın ömrünü adadığı Yeni Bir Dünya mutlaka kurulacaktır. Hiçbir güç bu hedefin önünde ilelebet engel olarak kalamaz" diye konuştu.

Silahla kovduk, davetiyeyle geliyorlar
Hiçbir hadisenin, hiçbir gelişmenin tesadüfler zinciriyle yürümediğine dikkat çeken Mustafa Kurdaş, Patriotların Türkiye'de yerleştirilecek illerin belirlenmesinin bile 'yüzyıllık bir hesaplaşma' duygusuyla yapıldığını kaydetti. Kurdaş, Gaziantep ve Kahramanmaraş gibi illerin Milli Mücadele'nin sembol şehirleri olduğunu hatırlatarak, "Hesaplaşma onlar için yeniden başlıyor. Dünümüzle, bugünümüzle ve yarınımızla hesaplaşma derdindeler. Dün imanla, silahla kovduğumuz Batı, bugün davetle ve patriotlarıyla ülkemize geliyorlar. Post modern işgale neredeyse bandolu karşılama bile yapılacak." şeklinde konuştu.


İnsanların 'doğru kaynaktan' beslenmesinin önemine dikkat çeken Mustafa Kurdaş, 'Hak geldi batıl zail oldu' düsturuyla 40 yılı geride bırakan ve 41'inci yılına hazırlanan Milli Gazete'nin varlığının bu ümmetin ve Türkiye'nin en büyük şansı olduğunu vurguladı. "Milli Gazete'nin önemi bugün her zamankinden daha da berrak bir şekilde kendisini göstermektedir. Bütün bu olup bitenleri anlayabilmek ve kavrayabilmek için birinci şart doğru pencereden bakabilmektir" diyen Genel Yayın Yönetmeni Kurdaş, şunları dile getirdi: "Milli Gazete attığı manşetlerle, anında verdiği tepkilerle son dönemlerde önemli vazifeler yapmaktadır. Araştıran, gören, soran, sorgulayan; gördüğünü, bildiğini yazabilen yüreğiyle Milli Gazete etkinliğini her geçen gün daha da artırmaktadır. Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Hayra motor, şerre fren olmaktan başka bir gayemiz asla olamaz. Milli Gazete 'Hak Geldi Batıl Zail Oldu' düsturuyla tavizsiz bir cetvele sahiptir. Müslüman'ca durmak, Erbakan'ca bakmak bizim en büyük şerefimizdir." İnsanların ve toplumların ifsad çalışmasında önemli rol oynayan medyanın ipoteğinden kurtulmadan 'irade' ortaya koymakta zorlanacağına da dikkat çekti.

Milli Gazete
 

Benzer konular