Üsame Bin Ladin ve "dünyanın en tehlikeli terör örgütü"

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Yeryüzünde mütemadiyen fesat çıkaran ve masum sivilleri kitleler halinde öldürüp duran ABD'nin, kendini maşeri vicdanın temsilcisi ve adaletin kılıcı gibi takdim ederek, Üsame Bin Ladin'i 'yargılamasını' ve 'infaz etmesini' içimize sindirebilmemiz mümkün değil, mümkün olmamalı. Hakan Albayrak’ın yorumu:

/ Hakan ALBAYRAK
Afganistan'da, Pakistan'da her gün masum sivilleri öldürüyorlar. Öldürüyorlar ve doğru dürüst bir özür bile dilemiyorlar. "Terörle mücadelede olur böyle şeyler" havasındalar. Irak'ta belki 1 milyon masum sivilin kanına girdiler, adeta soykırım yaptılar. Onu da "terörle mücadele"nin hatırı için sineye çekmemizi bekliyorlar.

Bu katliam süreci Üsame Bin Ladin'e mal edilen 11 Eylül saldırıları üzerine başlamıştı, fakat Batılı emperyalistler o saldırılardan önce de İslam dünyasında böyle terör estiriyorlardı. Canları çektikçe Irak'ı bombalıyor, çoluk-çocuğu havaya uçuruyor, amansız ambargolarıyla da masum Iraklıları katlediyorlardı. Öte yandan, İsrail vasıtasıyla Filistinlilere ve Lübnanlılara kan kusturuyorlardı. Durmadan Müslümanlara zulmediyor, İslam topraklarında durmadan bozgunculuk yapıyor, ama zalim ve bozguncu sıfatlarını daima Müslümanlara yükleyip "Biz ıslah edicileriz" diyorlardı.

Üsame Bin Ladin'in "El Kaide"si işte bu akıl almaz arsızlığa, bu akıl almaz müstekbirliğe, bu akıl almaz caniliğe bir cevap olarak doğdu. Bu cevabın makul olan tarafları var, makul olmayan tarafları var. Makul olmayan taraflarından bir tanesi, emperyalizmle mücadelede sivillerin de öldürülmesine -en azından Amerikalı sivillerin öldürülmesine- cevaz verilmesi yahut sivillerin taammüden öldürüldüğü bazı eylemlerin -mesela New York'taki İkiz Kuleler'e saldırıların- hoşgörülmesi.

El-Kaide tam olarak nedir, kimlerdir, nerede başlar ve nerede biter, Üsame Bin Ladin El-Kaide'nin ne kadarını kontrol ediyordu, hangi eylemlerin sorumluluğu Üsame Bin Ladin'e aitti veya değildi, bunlar çok tartışma götürür. Fakat 'genel geçer' Üsame Bin Ladin ve El-Kaide imajının Müslümanlar tarafından ciddi bir tahlil ve eleştiri süzgecinden geçirilmesi gerektiği muhakkak. Son zamanlarda bunu bizzat Üsame Bin Ladin ve yakın çevresinin de yaptığını duyuyor, umutlanıyorduk. (Üsame Bin Ladin'in iki yardımcısı, Zevahiri ve Atiyetullah, yakın zaman önce "Sivillerin kanı dökülemez" yolunda açıklamalar yaptı ve El-Kaide'ye mal edilen tekfirciliği de reddetti.)

Mezkûr imaj, Ümmet-i Muhammed'in çözmesi gereken bir meseleyi ifade ediyor. Mutedil Müslümanlar elbette "Kafirler ne kadar zulmederlerse etsinler biz onlarla mücadelede fıkıh çerçevesinin dışına çıkamayız" diyecek, düşmanla mücadelede haddin aşılmasına karşı çıkacaklardır. "Terörle mücadele" yahut "özgürlük ve demokrasi" uğruna yüzbinlerce masum sivili gözünü bile kırpmadan öldürebilen ve dünya kamuoyunun bunu makul karşılamasını isteyen ABD ise, El-Kaide yahut başka bir örgütün emperyalizmle mücadelede sivillerin de kanına girmesini kınama hakkına sahip değildir.

Yeryüzünde mütemadiyen fesat çıkaran ve masum sivilleri kitleler halinde öldürüp duran ABD'nin, kendini maşeri vicdanın temsilcisi ve adaletin kılıcı gibi takdim ederek, Üsame Bin Ladin'i 'yargılamasını' ve 'infaz etmesini' içimize sindirebilmemiz mümkün değil, mümkün olmamalı.

Üsame Bin Ladin'in ABD tarafından Pakistan'da öldürüldüğü haberi üzerine bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Dünyanın en tehlikeli ve en sofistike terör örgütünün başının bu şekilde ele geçirilmiş olması herkese ibret vesilesidir" demiş... ABD değil, İsrail değil, El-Kaide mi dünyanın en tehlikeli terör örgütü?

ABD Başkanı Barack Obama, "Adalet yerini buldu" demiş... İslam dünyasında katliam üstüne katliam yapan, sonra bu katliamlara verilen cevapları bahane ederek daha büyük katliamlar yapan ABD'nin yöneticileri -Obama dahil- mahkûm edilip cezaları infaz edilmedikçe, ne adaleti?

Bu kahpe düzenin çarkına tüküreyim (Ah bir tükürebilsem)!
Üsame Bin Ladin gerçekten öldürüldü mü, bilmiyorum.
Öldürüldüyse, Allah Teala ecrini arttırsın ve taksiratını affeylesin.

YENİ ŞAFAK

Konu başlatan Benzer konular Forum Cevap Tarih
"hanife" Köşe Yazıları 0

Benzer konular

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
Usame Bin Laden hakkında çok şeyler yazıldı ve söylendi ama şahsen ben onun cihadı hayat edinen samimi bir müslüman olduğuna inanıyorum.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
ben usame bin ladinin gerçek karakter olduğunu düşünmüyorum amerika afganistana girebilmek için uydurduğu hatta kendi adamı olma ihtimali olan birini çıkardı meydana.......

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
ben usame bin ladinin gerçek karakter olduğunu düşünmüyorum amerika afganistana girebilmek için uydurduğu hatta kendi adamı olma ihtimali olan birini çıkardı meydana.......
Doğru da, bizim de oralarda mücadele eden kardeşlerimiz vardı, onların rivayetleri Usame'yi doğruluyor. Allahü alem...

Size göre, Amerika'daki kulelerin vurulması da hikaye...

El Kaide Allah razı olsun onlardan vuruşuyorlar fisebilillah uğruna...

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
amaçta o zaten hedef olarak el kaide ye saldırmak....rakibi kendi silahıyla vurmak gibi
kulelere saldırıyı iyice derinlemesine araştırırsanız amerıka ve rusya nın beraber ortaklaşa saldırdığını görürsünüz saldırı olacağı gün kulelerin boş olmasını göz önüne getirirsek elebaşının onlar olduğunu rahatlıkla anlarız evet afganistanda mücadele veren çok mücahid var allah onların yardımcısı olsun inş.

yani sadece kulelerin vurulması göz boyamadan ibaret medyanın önünde kendilerini haklı çıkarıp saldırmaktı ki başardılarda yıllardır vurup duruyorlar........

kalpteniman

Çalışkan Üye
Silver
İyi mi yaptı kötü mü yaptı h.z Allah c.c biliyor fakat görünen bir şey var
islâm dini ne kazandı ona bakmak lâzım biz bir şey görmüyoruz.
Böyle faydası olmayan saldırılar yerine aynı saldırıyı israilin üzerine kullansalardı
daha faydalı iş yapmış olurlardı kanaatindeyim.

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
amaçta o zaten hedef olarak el kaide ye saldırmak....rakibi kendi silahıyla vurmak gibi
kulelere saldırıyı iyice derinlemesine araştırırsanız amerıka ve rusya nın beraber ortaklaşa saldırdığını görürsünüz saldırı olacağı gün kulelerin boş olmasını göz önüne getirirsek elebaşının onlar olduğunu rahatlıkla anlarız evet afganistanda mücadele veren çok mücahid var allah onların yardımcısı olsun inş.

yani sadece kulelerin vurulması göz boyamadan ibaret medyanın önünde kendilerini haklı çıkarıp saldırmaktı ki başardılarda yıllardır vurup duruyorlar........
Oralara buralardan giden samimi müslümanlar da var. Sen ben görmeden konuşuyoruz. O arkadaşlar canlı canlı yaşıyorlar hadiseleri oradaki cephelere gittiklerinde. Amerika da, İsrail de o kadar rahat değil. El Kaide (Selefi'ler) olarak, Taliban (Hanefi'ler) olarak küçümsediğimiz bu mücahitlerin Amerika da, İsrail de korkulu rüyaları.

Şunu da anlamıyorum. Birileri de bunları yapmalı diye düşünüyorum. Bu işler sadece kuvvetle, makaleyle, yazıyla, öğüt vermekle olmuyor ister istemez cephelerde de bulunmak gerekiyor. Cephelerde bulunmak gerekmeseydi, Hz Muhammed bulunmazdı.

Bakınız Halep'te, kafirler müslüman köyleri vuruyorlar. Oradakilerin bir şey yaptığı da yok. İşleriyle iştigal ediyorlar o kadar sırf müslüman oldukları için katlediliyorlar. Halep'te var olan Selefi müslümanlar, bir yandan bu kafirlerle mücadele ederek müslüman kardeşlerine yardımcı oluyorlar bir yandan da dağlarda teröristler noktasında temizlik yapıyorlar.

Demem o ki, müslümanlar cephelerden tamamen çekildiğinde her şey güllük gülüstanlık olmayacak.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
küçümsediğimi yazmadım nerden çıkardınız anlamış deilim zaten benim dediğim hepsi amerikanın ve rusyanın oyunu yıllarca katlettiler müslüman kardeşlerimizi orda mücadele verenler olmasaydı zaten şimdi ne halde olurdu kim bilir rahman onların sayısını artırsın inş.

yazacaklarım bu kadar allah razı olsun vesselam....

Gözümün_Mavisi

Çalışkan Üye
Silver
Arakan'da müslümanların elinde silah yok. Ellerinde protestoları yok. Ona buna sataşmaları yok. Kuzu kuzu evlerinde oturuyorlar. Başka da bir şey yapmıyorlar.

Ama elin kafiri bunları toplu toplu katlediyor ve arkasından da hayvanlara atıyor bedenlerini...

Şimdi El Kaideli Müslümanlar bunlara yardıma gitse, bu da Amerikan'ın oyunu mu oluyor?

Yani demem o ki, Amerikan'ın oyunu gibi söylemler de Amerikan'ın oyunudur, dikkat!!!

----)))))

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
870
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme