Vizon tele

1- sanal bir dünya kurularak . Televizyon ve internet adı verilen iletişim ağında .müslümanlar bu teknolojiyi kullanırken neler kazandı neler kaybetti. Dikkatler bir noktada toplanırken beyinlerimize reklam vesayire gibi konularla bizleri yönlendirenler kazandımı kaybettimi.
2-islam devletleri arasındaki bu anlaşmazlıklar . Ve ülkelerdeki mezhep ve görüş farklılıkları yüzünden çıkan kargaşalar .gayri müslümlerin lehine iken . Islam devletleri bu konular üzerinde kendi devlet çıkarlarını önde tuttukları aşıkardır. Dünya islam birliği nasıl kurulacak .islamiyetin yarını olan genç müminlere nası yön vermeli .
3-dünyayı tek devlet ve tek para birimi ile yönetmek isteyen zihniyetin öncülüğünü yapan zenginler ve onların başında ipi çeken yahudi zihniyetine islamiyet nasıl bir karşılık verecek . Müslümanlar genç müminleri nası korumak için bir yol bulacak. Ve bu bulunan yolda dünya islam gençliği ile nasıl iletişim kurulup bu günki teknolojiyle hangi makamda birleşilicek.
4-diledikliri islam devletini parçalayıp . Istedikleri gibi parçalar bölerken.fuhuş ,organ nakli. Bebek kaçırma. Daha binlerce kötülüğü islam devletlerine uyguluyan .bu haclı zihniyetine müslümanlar nasıl durduracak.
5- bizleri para gibi. Yaşamak için zafiyet noktamızda. Devletin elektirik. Su, d,gaz vesaire gibi kurumları tarafından sıkıştırılıp .halk faturalarını gelir adaletsizliği yüzünden ödeyemezken. Bankalar tarafından verilen kredilerle faiz batağında boğulan müslümanların ruhsal dengeleri bozulurken . Kendisini bankaların arkasındaki canavarın gerçek yüzünü müslümanlar ne zaman görecek . Ve bizleri tükenmiş olan bu ahlaki çöküntüden . Diriltecek kuvvet ve irade nasıl zuhur edecek . Daha yazacam ama sanırım bu günlük bu kadar yeter . Belki aranızdan bir süleyman çıkar.

hüzün çiçeği

Acemi Üye
Silver
O boş şeylerin yerini doldura bileceğimiz meşgaleler bularak uzaklaşabiliriz Bu konuda şimdiki belediyeler daha duyarlı tv,nin başından gençliği kaldırmaya çalışıyorlar
Arkadaşımın kızı radyo ve televizyon okuyor ablacım herdersde ama herdersde tv izlemeyin diye tembihleniyoruz diyor çelişkilerle dolu bir yaşam ALLAH sonumuzu hayır eylesin AMİN (Süleyman olduğum için değil aklıma geldi paylaşmak istedim derin mevzulara aklım ermez)

kocak

Acemi Üye
Müsterih olalım.. Bütün zorlukların,sıkıntıların ardında kolaylıklar ve ferahlıklar vardır. Bizler hepimizin yüce Allaha aitiz onunuz. O ki merhametli ve adildir. Meseleleri develtler,ülkeler bazında ele almak ve ona göre çare bulmak bizim işimiz olmadığı gibi mesuliyetimizde yoktur diye düşünüyorum. Bizler evimizde,iş yerimizde mahallemizde velhasılı kendi yaşantımızda bu meseleleri ele alacağız ve müslümana gereken bir yaşantıyı yaşamaya gayret göstereceğiz. Kendi evimizde ocağımızda bize zarar veren he rşeyin üzerinde titizlikle duracağız. Komşumuzun derdiyle dertleneceğiz fakir fukarayı gözeteceğiz. Çalıştığımız işlerde hak'kı gözeteceğiz işimize hile karıştırmayacağız. Eğer bir dinimizi güzel yaşarsak söylediklerimizi kendimiz uygularsak etrafımızdakilere tesir eder nice güzelliklere vesile olmuş oluruz.
Bizleri bu zamanda yaşatan Alahtır. Böyle taktir buyurmuştur. Burada önemli olan böyle bir zamanda hayrımıza olan en güzel işleri tesbit etmek ve üzerinde gayret göstermektir. Dünyaya nizam vermek kendimize nizam vermekten geçer. Knedimize nizam verdiğimiz zaman ve niyetimizi sağlam tutup olmasını dilediğimiz diğer bütün güzellikleri görekte görmesekte Allah ecrini bizlere verecektir. Ben böyle inanıyorum..

kocak

Acemi Üye
"Biliyorum ki, her insanın güç yetirebileceği bir iyilik vardır. Senin payına düşen hangisiyse, bana ondan ikram et..."

Yüce Allahımız da bizlerden gücümüzün yettiğinden fazlasını istemiyor. Her kese taşıyabileceği yükü veriyor. Evet payımıza düşen ne ise ondan ikram etmek. Çömertlik bu değilmi zaten. Payımıza düşen an olur bir tebessüm olur an olur bir sadaka olur an olur tatlı bir söz olur, her halde muhakkak verecek bir şeylerimiz vardır vermesini bilenler ve sevenler için..

Niyet Hakkın rızası olunca, Niyet Onu memnun etmek olunca her daim vereceğimiz bir şeylerimiz vardır. Çünki niyetinde Allah olanlar zengindir ve cömerttir.

Aklımda düşündüklerimi . Hayata geçire bilmek ve islamiyetin genç kuşağını hak ettikleri asrı sadete taşıya bilmek için yapmamız gereken ilk şey . Bizler kuranı iyi idrak etmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için ilim noktasında zair ve batini adımlarımızı eşit atmalıyız. Ettehiyyatüde geçen . Allahım bedenen ve malen yapılan bütün ibadetler sanadır hakikatından yola çıkarak. Zair iliminde teknolojinin gereği çok çalışmalıyız. Yapacağımız bu çalışmaların en üst noktasında olan amerika gibi süper güçler. Maneviyattan yoksun oldukları için . çocuklara dahi kurşun sıkacak birer ölüm makinası haline geldiklerini ve ilmin en üst noktasında nasıl canavarlaştıklarına bu gün dünya şahittir.şimdi ümitsizlik ve acziyet noktasında ferdiyata indiğimizde elimizden birşey gelmediğini düşünen yada kendi hayatlarımızda örnek birer mümin olma çabası içinde olduğumuza allah sineleri bilen olarak elbette kalplerimizi bilendir. Bütün bu iblisin yada deccaliyetin oyununu bozacak hakikat kuranda mevcuddur. Bu hakikata. Islamiyete inanmayan gayrimüslümlere gereken dersi verecek . Hakikat tablosu esmaül hüsnadaki allahın güzel isimlerinde saklıdır. Allahın her güzel ismini bir sır kapısı olduğunu ve isimlerin sırları çözülüp kuran beyinlerimize tecelli ettiğinde . Bizlerden allahın besmeleye olan tecellisi ile kemalatının nasıl adil bir şekilde kainatı rahmeti ile kuşattığına kalplerimiz şahid olacak. şimdi benlik denizine düşmeden rahman isminin anlamından başlanarak . Tevazu hırkalarımızı giyip herkes düşüncelerini yazsın. Bizler esmaül hüsnada adım adım ilerledikçe allahın ahlakı ile ahlaklanıp . Sevgilinin gerçek ümmeti olacağımıza inanıyorum . Aşkın. Nefretin ,fakirliğin , zenginliğin daha binlerçe hastalığımızın yada zafiyetimizin çaresi esmaül hüsnadaki 99 allahın güzel isminde saklı. Rahman esmasından başlayarak anlamını hayata geçire bilmek için buyrun aramızdaki süleymanlar iş başına.allahın rahman isminin manasını. Zikretmek, fikretmek. Ve müşahade makamında görüşlerinizi belirtmeniz duası ile bir birimizden feyizleniriz inşallah.