Yandaş medya mı... Yalancı medya mı?

yonetim

Çalışkan Üye
Yönetici
Administrator
#1
“Televizyon”ların, “radyo”ların ve “gazete”lerin asıl görevi “haber vermek”tir... Evet, “haber vermek”tir, kesinlikle “haber olmak” değil... Ancak, hepinizin bildiği gibi; geçen hafta “bazı gazeteler”in kendisi haber oldular... Kâh, “Ergenekon Terör Örgütü tutuklusu generaller”in bir “gazete patronu”yla görüşmeleri, kâh, yine bir “Ergenekon tutuklusu”nun iddialarından dolayı bir başka gazetenin “akreditasyon”unun Genelkurmay tarafından “askıya” alınması... İşte bu iki gelişmeden dolayı, geçen haftanın “gazete manşetleri”nde, yine “gazeteler” vardı... Tabiî, sadece “gazete manşetleri”nde değil, “Başbakan’ın gündemi”nde de gazeteler vardı...


Evet bu haftanın tartışmasını başlatmış bulunuyoruz inşallah...
Çektiğimiz sıkıntıları manşetlerden moral bozucu yalan yanlış medyaya eğri büğrü bir yoklayalım
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
güzel bi konu .bence yandaş medya. artık her kanal kendi ideolleri peşinde koşuyo.medya da bi nebze bunun için var. dizileriyle haberleriyle insanın beynine kazıyorlar. bunun için tlv. izlerken seçici olmalıyız. bi prg. izlerken neden niçin izlediğimizi düşünmeli psikolojik etkilerini gözden geçirmeliyiz. insan inandığı gibi yaşamazsa yaşadığı gibi inanmaya başlıyo. beyne kazınan dizilerde ki olayları yaşamaya başlıyo.bu nesil niçin bu kadar bozul du diye düşünürken diziler aklıma geliyo. gençler niye orta lise de flörte başlıyo.çünkü diziler den kavak yelleri, arka sokaklar vb. bu dizileri izledin mi hıhı okul eylenme arkadaş kurma diye beyne yerleşiyo okula gidince de acaba kimle arkadaş olsam diye düşünüyolar. bunun yerine yandaş medya da daha güzel eğitici ince ince dini mesajlar veren diziler prg. lar var bunları izlemek lazım. insan bi yalan söyledi mi devamı geliyo bazı gazetelerin yalan haberleri ortaya çıktığı halde yine yayına devam ediyolar. bize düşen seçici olmamız. burda isim vermek istemiyom siz anlayın artık
 

savoy58

Acemi Üye
Silver
#3
Ne Okuyorsan Ne İzliyuorsan O olursun

Kurbağa Hikayesi vardrı. Bilen bilir belki ama ben bilmeyenler için kısaca anlatayım.
Kurbağayı su dolu bir tencereye koymuşlar ve altını yakmışlar. Kurbağa su ısındıkça gevşemiş, suyun sıcaklığı onu mayıştırmış hoşuna gitmiş ama sonunda haşlanarak can vermiş.
Şimdi bazı gazete ve tv'leri izleyen insanlar birgünde olmasa ble birgün inanırlar yalan ve kasıtlı haberlere. Ve okudukları gazetenin yazarları gibi bakarlar olaya tek taraflı görmek istedikleri gibi. Doğruya bile eğri bakar olurlar dünyaları ile beraber Ahiretleride gider. Çünkü işin içine Kul Hakkı Girer.Hucurat suresi ilk 10 Ayetini okuyun Ve bazı medya gruplarının haberlerini o ayetleri düşünerek yorumlayın.
Medya türkiyede büyük güç Dinç Bilginin itiraflarını okuyun. Gazetelerde sürekli manşetten verilen kasıtlı haberlerle Halkın psikolojik olarak yılmasını sağlayan medya. TV Kanallarında Aile ahlakına uymayan diziler ile Türkiyedeki Aile yapısını bozan ve İnsanlara İslamın yasak ettiği Kuralları modernlik gibi takdim eden medya.
Kumanda elimizde ama izleyeceğimiz kanalların çoğu onların elinde. O yüzden okuyalım. İzlemek bize sadece zaman kaybettirir.
Ve Çok sevilen Kemal Sunal filimlerine birde değişk gözle bakın arkadaşlar.
hep takkeli, tesbihli insanlar sahtekar rolündedir. Ve Şabanın istediği eşitliktir Komünizm'de olduğu gibi.
O filmlerle büyüyen bazı nesil şimdi sakallı ve takkelilere düşman.
Selam Ve Dua İle
 

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#4
uzaklara gitmeye gerek yok şindi yayınlanmakta olan hanımın çiftliği diye bi dizide açıkça hafızlarla dinimizle alay ediliyor. hafızlık rolündeki tip dualarla insanları kandırıyor,akşamları içki içiyor,gündüzleri şeyh kesiliyor.
biz müslümanlarda ne yazıkki bunları izlerken zevk alyoruz...
 

alitufann

Acemi Üye
Silver
#5
Arz talep meselesi (Medya)

Arz talep meselesi, olmaz bunun ötesi
Medya bunu biliyor, programlar ona göre
Demek ki bu milletin kaldırıyor midesi
Seyrediyor gülüyor, alkış tutar aktöre

İki sürtük bularak ileri sürüyorlar
İğrenç olan ne varsa, söyleyip duruyorlar
Hayale gerek yoktur, alenen görüyorlar
Ahlaktan yoksun her şey, yok oldu bizim töre

Gariban insanları bozamazken keşişler
Bizim sanılan medya sinsi şekilde şişler
Dini diye sunulan diziler nefret işler
Kopuyor her şeyinden bu millet göre göre

Nerede pislik varsa gelip bize bulaştı
Serileri seyreden birbiriyle dalaştı
Popstar yarışmaları, hedefine ulaştı
Kemence saz antika, caz çalar bizim yöre

Moraller her gün için dibe indiriliyor
Haberleri göz dağı, millet sindiriliyor
Güç gösterisi ile herkes kandırılıyor
Mazlum insan ölüyor, şu köre bak şu köre

Pinhan
 

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
693
Ayşe Hatun
Cevaplar
0
Görüntüleme
2,766