ben yanlış mıyım ?

bilgi123

Acemi Üye
Silver
#1
Aslında bir aile meselesi ve yaşadığım şeyle ilgili bir fikir almak istiyorum ya da derdimi paylaşmak istiyorum diyeyim. Biz evli abimle birlikte yaşıyoruz gelin torun dede vs. abim ve gelin herzaman problem yaşadılar..sürekli kavgalar oluyordu. Biz tabi olaya müdahil olmuyoruz . bizim gelinle bir problemimiz yok(diye biliyoruz tabi). Fakat son zamanlarda kavgalarından sonra gelin hanımımız sürekli bize de surat asıyordu artık karışmıyoruz diye mi birgün yine kavgadan sonra telefonla biriyle konuşurken olayı anlatıyor "bu şerefsizler... "diye bizi kasteden bir ibarelere şahit oldum. Tabi ben biraz haksızlığa tahammül edemiyorum sinirlendim tabi ve bunun hesabını sordum sesler yükseldi kavgaya kadar gitti tabi olay. abimler olayda araya girdiler gelinimiz "kavga çıkardı durduk yere diye" beni suçladı ben tabi sinirden ne kendimi savunabiliyorum ne birşey yapabiliyorum o günden sonra onlar bir anda çok iyi oldular ne abim bana sordu neydi mesele diye hep beni kötü gördü abim de artık sonra nasıl aksettirdiyse olayı aramızı açtı annem de olayı görüp şahit olduğu için bnei savundu haliyle abim anneme de küstü..ben özelllikle abime çok sinirlendim nasıl beni dinlemeden yargılıyo diye böyle bir insanla konuşacak birşeyim olmaz diye uzun süre konuşmadık..neyse birsüre sonra aramız düzeldi kardeşlik falan derken şimdiki meseleye geleyim geçenler de dünürlerimiz geldi (gelinin ailesi)
herzaman yılda birkaç kere gelir kalırlar bizde burda akrabaları olduğu halde. Yine Ramazanın ilk gününden beri burdalar ara ara gelip gitselerde 5-6 gün kalırlar. en baştan beri bizi sevmediklerini düşünüyoruz ama yine de geliyorlar sürekli uzun süre bizde kalıyorlar.Gelsinler kalsınlar yesinler içsinler mesele değil artık Allah rızası diyoruz..Fakat bütün evdeki iş maalesef anneme bana kalıyor özellikle anneme..yemek yapmak ortalığı toparlamak, gelinimiz de girişmiyor hiçbir işe senin annen gelen..yiyip içip bulaşıkları bile bırakıp odalarına çekiliyorlar..ben sabredemedim bu duruma iftar sahur,ve tavrımı belli etmeye başladım soğuk davrandım..çünkü bıktım..zaten sevemedim onları bir de gelinle yaşadığımız mesele aklıma geldi galiba bize nispet yapıyor bütün ev işlerini üzerimize yıkarak diye hep aklıma geliyor. ama sürekli moralimizi bozan şeyler yapıyor ya da birşeyler söylüyor biryere kadar sabır gösteriyorum ve bazen bana attığı o suçlama aklıma geliyor hakkımı helal etmiyorum diyorum çünkü çok üzülmüştüm kafama takmıştım hatta hastalandım ben şimdi kinci miyim o mesleyi unutmadığım için ve gelen misafire sabır gösteremedim Ramazan günü diye düşünüyorum..Hatta abime kızıyorum çoğu zaman hakkımı helal etmiyorum diye bizi kimlerle muhattap ettin beni haksız yere ezdin diye sonra da diyorum bu kader isyan etmemeliyim ama kafamı bozarsalar aklıma geliyor yine..bedduaya kadar gidiyor..bizden uzaklaşsın musmutlu olsunlar ama bizden uzak dursunlar diye dua eder oldum sürekli hakkımı arayayım derken günah işlemek istemiyorum ben..ne yapmalıyım bilmiyorum ama artık daralıp bunaldığımda hep öyle dua ediyorum gitsinler diye..
 

Benzer konular

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
#2
Hayırlı Ramazanlar ve hoşgeldiniz. Bir macera yaşamışsınız ben de sizin maceranıza yakın damadımızla yaşamıştım. Damat derken benle aynı akren.
Sonra dedim ki ben biraz geri durayım. Kız kardeşim ne zaman abi yetiş dedi o zaman devreye girerim dedim. Dolayısı ile karı koca arasına girmek aslında uygun değil.

Zaten karı koca arasına giren dilsiz şeytandır. Hal böyle iken öfkemize sahip olamayıp gördüklerimiz ve duyduklarımız karşısında ani davranıp olayları kontrol edemeyebiliyoruz. Bu kontrolsüz davranışımız ilerleyen günlerde başımızı ağrıtabiliyor.

Huyun biraz anneme çekmiş. Annem hiç bişeyi unutmaz ve aşırı kincidir. Kendisi de der ben kinciyim der.
Siz de de kin var kinci birisiniz. Yaşananları unutun, dua edin. Ben öyle yaptım benim de başıma sizin ki gibi gelmedi ama bi benzer vaka yaşadım.

Mutfak :)
Mutfağa gir işini gör teyzemize yardımcı ol. Gelin mutfağa girmiyorsa abinizden kaynaklanıyor. Sen yine güler yüzlü ol kardeşim.
Kötülerle zalimlerle aynı kafayı taşımış olsak bizim onlardan farkımız olmaz. Sen hayatına devam et. Haklısın haklı isen yaklaşmaya çalışma.
İnce terazi üzerinden hesap et.

Hani haklı olursun adam da karşından kis kis bakar ya kendini haklı görürcesine. Bu adamdan sen özür dilemek zorunda değilsin. İstersen kendi iyi kalbin ile karşındakini mahcup ettirebilirsin. Ben bunu başardım. Sende başarabilirsin.

Hayırlı ramazanlar.
 

bilgi123

Acemi Üye
Silver
#3
Teşekkür ederim size de hayırlı Ramazanlar
Kardeş doğru söylüyosunda kendisi iyi niyetimizi anlamıyor bu anlattıklarım birkaç günlük değil 5yıldır böyle maalesef.
Biz ona güleryüz gösterdikçe şımarıyor,kendine övgü yağdıran birinden ne beklersin ki,yalakalık o biçim.Tabi bunu en başta biz yaptık çok içimize aldık.Bu geçirdiğimiz olayı unutmuştum ben aslında çoktan yine arkasından abla abla diye geziyordum fakat o aynı duygularda değilmiş meğerse mesela şimdi iftar açıldı masayı hazırladı aklınca ama benim tabağımı koymamış böyle şeyler yapıyor ve benim sinirlerim tepeme çıkıyor körüklüyor beni adeta neden neden diye derken kafaya takıyorum yaptıkları geliyor sürekli aklıma bu da işte kin tutmama sebep oluyor..Ben yine Allah'a sığınıyorum fakat benim olan hakkı ondan al diye dua ediyorum kin tutmak istemesemde =/
 

1Kubra

Çalışkan Üye
Silver
#4
Sen gidersin abimiz onla yaşar. Herkesi kendi haline bırakacaksın. Dua et sen kötü aileye düşme :)